Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyenek a svájci emberek?

Milyenek a svájci emberek?

Figyelt kérdés

2020. okt. 4. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Mint bármelyik másik népég. Vannak jók és vannak rosszak közöttük.
2020. okt. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Ezt mar csak azert is nehez megvalaszolni, mert svajc nem olyan mint Mo, h zomeben magyarok lakjak, akik magyarul beszelnek, hanem mar eleve 3 resze van az orszagnak, ( nemet, francia, olasz) plussz a rengeteg mas nemzetiseg szetszorva. En ugy tapasztaltam, hogy a nemet reszen elo svajciak egy kisse arrogansak, hidegek, tavolsagtartoak, nagyon szeretik a burokraciat. Nem mind, de gyakori tulajdonsagok ezek. Elegge nacionalistak is. Pozitiv, hogy szeretik a rendet, tisztasagot, fegyelmezettek.
2020. okt. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
85%
Hát akiket én megismertem - rengeteget -. Az elején nagyon kimértek, lassúak -- menésük, beszédük, pontosak, precizek. Viszont a mosoly mogött sokan falsok (nem őszinték). Mint minden ország nációjában persze megtalálható ez az utóbbi embertípus. A fiatal korosztály már lazább, holott köztük is van agymenő, lassú, logikátlan (főleg a hegylakók közt). Én kint is tanultam köztük, tehát van egy kis rálátásom, most meg a pácienseim közt van vagy 30% belőlük. Én mint nő, biztos, hogy nem élnék együtt egy svájcival. Brrrr... Mi magyarok gyorsabb, lazább habitussal rendelkezünk.
2020. okt. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak a mikrokörnyezetemről tudok nyilatkozni, tehát senki se vegye általánosításnak.

A német területen lakom. A férjem itteni. Ő nagyon precíz, kínosan pontos, néha az őrületbe tud kergetni vele. A tisztaságmánia is jellemző rá és kb 10-15 évre visszamenőleg megőriz minden kis papírfecnit, hátha majd pont kelleni fog.

A családja. Nos, eleinte nagyon távolságtartóak voltak velem. Rendkívül kimérten viselkedtek. Például apósom és anyósom több mint fél évig csak és kizárólag kézfogással üdvözöltek. Se ölelés, se puszi semmi. Nekem ez kissé fura volt. Aztán persze ők is felengedtek, megszoktak engem is és ma már másképp van.

De ez, hogy ki milyen ember, hogy viselkedik a másikkal nagyon személyiségfüggő. Egyik barátunk például hiába származik a német területről szintén, semmi déli felmenője nincs, mégis nagyon mediterrán habitusú. Közvetlen és nagyon barátságos.

2020. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!