Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetnék a szomszédom...

Mit tehetnék a szomszédom kamerajaval?

Figyelt kérdés

A szomszedom kivagta az összes fát a kertjében a közös keritesunk mellett. A hazán lévő egyik kamera, amely a kertjét figyelte most telibe veszi a mi kértünket is. Engem ez nagyon zavar. Nalunk is van egy kamera, ami a kocsibeallot nezi, hozzá nem lat át. Keritesig figyel.

Nagyon ritkán találkozunk, ha becsöngetek, hogy beszéljünk nem nyitnak ajtót. Megkértem egysuer a kerítésen keresztül beszélve, hogy szerelje lejebb a kameráját, de az volt a válasz, hogy majd úgyis ültet új fakat jövőre. És nekem is van kamerám, ami latja őket (mondtam, hogy nem, de csak legyintett)

Amig nem lesznek uj, magas fák addig mi lesz? Engem addig is zavar, nagyon.

Arra gondoltam, hogy valami erős lámpát tennék fel, ami kicsit elvakitja a kamerajat, de az nappal nem tudom, hogy működne e (illetve az estében sem vagyok biztos).

Nem szeretnék háborúzni, rossz viszonyt.

Mit csináljak?



2020. okt. 12. 19:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
(keritesünk egy betonfal,a mi oldalunkon kocsibeallo van, ahova nem lehet fákat ültetni)
2020. okt. 12. 19:56
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Szomszéddal beszelgetest mar probaltad? Ez lenne a kezenfekvo.
2020. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
én tuti kilőném
2020. okt. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Azért zavar, mert olyannak ismered, akitől kitelik, hogy kifigyeli, mikor nincs nálatok otthon senki? Ekkor szerintem helye van egy birtokvédelmi eljárásnak.

Vagy csak azért zavar, mert zavar, hogy valaki láthat titeket? Mint írtad, eléggé idegen természetűek, az ilyenekre tekints úgy, hogy ne érdekeljen, mi zajlik a fejében.

2020. okt. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Én teljesen biztos bemennék a rendőrségre, nem felrétlenül feljenteni. Csak megkérdezni, hogy ilyenkor mi a teendő. Persze, ez után elmondani neki, szerintem biztosan megijedne egy kicsit és lehet ennyi elég is lenne. Vagy igazából az nélkül is mondhatod neki, hogy nem voltál bent. Amúgy, ejtsd bele a postaládájába, azt nehezen kerüli ki.
2020. okt. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%

Mivel - mi emberek - nem vagyunk egyformák, nekem teljesen mindegy lenne, hogy lát-e a szomszéd, vagy sem az udvaromban. Százezrek vannak ebben az országban úgy szomszédságban, hogy egy drótkerítés választja el a telküket egymástól, de tudok olyanokat is, ahol kerítés sincs.

Ismétlem - nem vagyunk egyformák.

2020. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Akkor figyel, ha itt vagyunk.... Ha nem vagyunk nem zavarna mert betörők ellen nalunk is védene.

Kétes ügyei vannak, ezért sem szeretnék haboruzni.

2020. okt. 12. 20:34
 8/13 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk pont most volt munkahelyen adatvédelmi előadás, erről is szó volt, hogy a saját megfigyelő kameráddal közterületet SEM vehetsz fel. Más tulajdonát meg pláne.
2020. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Már vagy fél éve ( ha nem több) volt a kérdés. Ha azóta nincs megoldás, akkor mégis most mitől várod?
2020. okt. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

Az oké hogy saját megfigyelő rendszerrel nem vehetek fel semmit, de a közterület felvehet engem?

Meg aztán autóban kamera... Ugyan, azt az adatvédelmet senki sem gondolja komolyan, életszerűtlen.


A kérdezőnek meg: falmagasítás?

2020. okt. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!