Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen a budapesti élet?

Milyen a budapesti élet?

Figyelt kérdés
Én inkább a hétköznapokra lennék kíváncsi... Hogyan működik a közlekedés, vásárlás? Miben különbözik vidéktől? Melyek a jobb, rosszabb környékek? Tervezem a jövőben költözni jobb lehetőségek, tanulmányok miatt.

2020. okt. 25. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Budapesti szemmel nézve egyre rosszabb … videkiek szemeben viszont ez itt Eldorado. Majd megtapasztalod.
2020. okt. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Jobb környékek:1,2,3,5,11,12,

13,14.kerület.

2020. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen más.

Vége a melonak, felület a metróra ami pár percenként jár.

Aztán ha kell ,vársz még pár percet a buszra, azzal mesz haza.


Általában új arcokat látsz, és sosem tudod mi fog történni a metrón, buszon.


Nem kihalt,sok ember van, és pont letojjak a fejedet.


Nem fog mindenki koszongetni, atnwznek rajtad.

2020. okt. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Ha úgy költözöl fel vidékiként akkor ha férfi vagy akkor alaposan ráfizettél. A helyi nők nem igazán adnak esélyt egy vidékről felköltözött férfinak.

Pl nekem sem volt még budapesti barátnőm.

Ellenben volt francia jogász barátnőm. Szóval el tudod képzelni ha egy nyugat-európai jogásznővel könnyebben alakítottam ki párkapcsolatot mint egy pestivel mekkora esélyed van vidéki pasiként itt...

2020. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Abban különbözik, hogy ha valami hajnali 2-kor jut eszembe, akkor meg tudom csinálni különösebb probléma nélkül. Lesz nyitva bolt, napközben akár 2 perc sétára is, minden sokkal gördülékenyebb. Közlekedésre a motort/biciklit/tömegközlekedést/gyalogos közlekedést javaslom, fölösleges égetned magad a kocsiban ücsörgéssel, mint a többi gyökér. Persze ha a város másik végében dolgozol, akkor oké, de mindig látom a majmokat állni a hidakon a dugóban. Nem éri meg.


A jobb környék buda úgy általában és Pest Duna menti belső kerületei. Én az I. kerületben nőttem fel, most Óbuda belső részén (III.) lakok, mindkettő nagyon szép és békés környék, sosem féltem az utcán éjjel sem, nagyon sokszor ültünk kinn a haverokkal és söröztünk még éjjel is.


Éltem rövid ideig Kaposváron, ahhoz képest ég és föld, sokkal gördülékenyebb minden és sokkal nagyobb a nyüzsgés, én pedig ezt imádom.


Albérletben élni szívás viszont itt, kevés élhető hely van 100/hó+rezsi alatt.

2020. okt. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) egyébként lány vagyok
2020. okt. 26. 21:30
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Hidd el piszok nagy mázlid van így.


Az engem lepontozóknak meg elmondom az egyik ismerősöm történetét. Ő szintén úgy jött fel Budapestre valahonnan messzebbről. Nem volt se lakása se autója eleinte, ellenben nagyon jó humorérzéke és szimpatikus személyisége van. Azonban ő már 44 éves, már van munkája és már megszilárdította itt magát, ellenben én csak 23 éves vagyok jelenleg Pesten és még nincs saját lakásom, se autóm se jól működő egzisztenciám. Ő is azt tanácsolta nekem, hogy ezek nélkül még ne nagyon merjek nagyokat álmodozni.

Ellenben a budapesti ismerőseim közül egy csomó már egészen régóta tud találni barátnőt. De ha belegondolunk, hogy Pesten egy lakás olyan 35 millió körül van, míg vidéken egy kisebb faluban még ötöd ennyi sem, így ez igencsak hatalmas éket vág a mi kárunkra, már egyből ekkora mínússzal startolunk.

De ha te lány vagy, akkor ezek nyilván nem vonatkoznak rád. Így csak adj hálát a sorsnak, hogy nem férfi vagy...

2020. okt. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A közbiztonság egyre rosszabb, sok a drogos, rossz a levegő, állandóan nagy a zaj.
2020. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!