Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel aljàban nagyfeszültség...

Panel aljàban nagyfeszültség kiíràs?

Figyelt kérdés

Legszélső földszinti lakàs alatt ki van rakva egy tàbla,hogy vigyàzat életveszély! Magasfeszültség!


Eddig nem làttam.

Minden panel aljàban van ilyen?

Nagyon kàros az egészségre?

Ki mit tud?


2020. okt. 31. 15:59
 1/4 dvtk fan válasza:
100%
Ha a földszinti lakás alatt van nem lehet magas a feszültség. :D Viccet félre téve, nem tudom hogy van-e mindenhol, az biztos, hogy az egészségre akkor káros, ha túl közel mész hozzá és megráz. Na az eléggé káros. Más hatásáról én nem tudok.
2020. okt. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha magasfeszültség van kiírva, akkor kéne ott lenni valami trafóháznak, ami átalakítja 220 ra. Az hogy káros e a magasfeszültség az örök vita.Emlékezetes esete volt ennek, hogy egy nagykanizsai lakóházban tapasztalt sorozatos rákos megbetegedések miatt az ott élők a pincében üzemelő trafóházat tették felelőssé. A hatóságok azonban nem találtak összefüggést a megbetegedések és a transzformátorok által gerjesztett - egyébként az egészségügyi határérték alatti - elektromágneses tér között. Szóval, nem tudni,
2020. okt. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A témában publikált tanulmányokban vannak részben kimondott összefüggések az alacsony frekvenciás (pl.: 50-60Hz) elektromos és mágneses terek és a nagyfrekvenciás (pl.: mobilok) elektromágneses tér káros hatásairól. Ezt google kutatómunkával el lehet olvasni. Persze az ott leírtak sem mind kőbe vésett tények, viszont jobban hiszek abban, mint a piaci alapon az elektroszmog ellen küzdő cégek, "sarlatánok" marketing szövegeiben.

Amúgy valószínűleg csak egy osztószekrény van, ahol a betápkábel (3 fázis, fázisok között 400V; fázisonként 230 V) szétosztása történik meg a felmenő vezetékekre. Persze attól, hogy nincs trafóház még lehet káros mellette élni, mivel az alacsonyabb feszültségű vezetékeken átfolyó nagyobb áramerősség hatására keltett mágneses tér kiterjedtebb, amit nagyon árnyékolni sem lehet.

Egy panel 7. emeletén a felmenő vezetéktől kb 1,5-2 méterre már kimutatható annak mágneses tere (kora esti méréssel tetőelszívó motor működéssel). Természetesen csak kimutatható térerősségről beszélünk, amelynél ugye kérdéses annak élettani hatása.

2020. nov. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ez a felirat a járdaszintnél szürkés rácsos (alacsony) vasajtón-vasablakon van, akkor esélyes a transzformátorállomás.

Azt még hozzá lehetne tenni, hogy sok panelnél efölött nem lakás volt amikor új volt, hanem a közös képviselő irodája, pont azért, hogy az elektromos térben kevesebbet tartózkodjon a páciens. Az irodasággal is voltak már problémák, mikor a katódsugárcsöves monitorok megjelentek, de a másik baj meg az volt, hogy a módszerváltás utáni pénztelenségben ezeket a helyiségeket a társasházak eladták lakásnak. A boldog újdonsült lakástulajdonos meg rögtön elkezdett kopogni az áramszolgáltatónál, hogy halló, hát én itt veszélyeztetve vagyok. Kezdetben még ezeket le lehetett szerelni méréssel meg a szabványra hivatkozással, de aztán elkezdett népszerű lenni a téma, és ezeket a transzformátorállomásokat többnyire (a fővárosban, Nagykanizsán nem tudom, volt-e ilyen) át is szerelték. Az igazsághoz tartozik, hogy az átszereléssel bizony jelentősen csökkent a tér nagysága. Attól függetlenül, hogy konkrétan mi mennyire veszélyes.

2020. nov. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!