Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogosan fizetjük a közösköltsé...

Jogosan fizetjük a közösköltséget?

Figyelt kérdés
5 éve kõltöztem egy tégla társasházba,ahol 4 lakás van.Ebben a 4 lakásban rokonaik voltak egymásnak a lakók,de ketten eladták a lakást.2 család megmaradt a 2 lakásban.2 lakás pedig eladóvá vált.Az egyik eladó lakást egy öregember vette meg,a másikat mi. A 2 megmaradt régi lakó pedig nyitott egy közõs bankszámlát,amire a 2 új lakóval befizettetnek havi 8000 ft-ot közösköltségre.Néha van olyan,hogy bebetoznak egy kis részt az udvaron stb...,de nem tudom ez a havi 8000ft közös költség,amit a 2 új lakó költözésekor kezdtek el,nem lehúzás-e?
2020. nov. 1. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Laktam ilyen helyen. Ott társasházzá alakították a házat hivatalosan, alapító okirat stb; és így kér(het)tek közös költséget. A gondoltunk egyet és fizessetek nem törvényes még véletlenül sem.

Egyébként ahol mi laktunk, ott rájöttek pár év alatt, hogy baromság, bár a társasház státusz megmaradt, de a közös költséget kukázták, maradt az, hogy akkor fizetünk, ha kell (pl. a vízdíj azon része, ami az egyéni fogyasztáson felül keletkezik).

Mondjuk ennek ellenére a többségi tulajdonos bácsi, akinek két lakása volt, közös képviselőnek és amúgy mindenki felett állónak gondolta magát, megkeserítette az életünket, gyorsan elköltöztünk. Soha többé nem költöznék ilyen helyre, ha nem tökéletesen és törvényesen rendezettek a viszonyok.

2020. nov. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, ahogy #1 is írja, társasházat alapítottak. Ilyen folytán pontosan el kell számolniuk a közös költséggel, sőt ha minden igaz, el is kell fogadtatni a költségvetést a lakóközösséggel. Nyugodtan kérdezz rá.
2020. nov. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!