Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miskolc tényleg nagyon putris...

Miskolc tényleg nagyon putris város?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem megbántani szeretnék senkit a kérdésfeltevéssel, sőt, épp ellenkezőleg, továbbtanulás miatt gondolkozok Miskolcon, de nagyon sok negatív dolgot hallok róla mindenhonnan, ezért kíváncsi lennék olyanok véleményére is, akik ténylegesen ott élnek, tanulnak, dolgoznak, vagy valamikor korábban éltek ott, esetleg csak borsodiak, de ismerősök Miskolcon. Például az egyik tipikus vélemény, amit már több embertől hallottam, hogy nem is csak a kisebbségiekkel van probléma, hanem alapból sok miskolci/borsodi ember ilyen "suttyó", vagy nem annyira civilizált.


Mit gondoltok, tényleg annyira gáz a város? Mennyire élhető? Milyen a közbiztonság? Milyenek az emberek? Kíváncsi vagyok igazából minden tapasztalatra és tanácsra, ami esetleg hasznos lehet számomra.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. nov. 6. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
az
2020. nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Van miskolci ismerősöm, és amit leírtál az mind igaz rá.
2020. nov. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Én a Miskolci Egyetemen végeztem, mert csak ott indult az a szakmát országban amire szerettem volna járni. Az Egyetemváros teljesen külön van kb Miskolctól. Nagyon szép környezetben. Van minden, bolt, kocsma stb. A kollégiumok se rosszak annyira, nem drágák. Sok nem miskolci jár az egyetemre, szóval túl sokat nem számít milyen Miskolc meg az ottani emberek.
2020. nov. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Az egyetem területe biztonságos.


Csak néhány szabályt kell betartanod, ha a belvárosban/avason mászkálsz:

-Ne járj feltűnő ruhában.

-Ne nézz romára.

-Ne menj este az avasra.

- Ne cigányozz.

- Vigyázz a medvékkel.

[link]

2020. nov. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Erős túlzás azt állítani, hogy Miskolc putris város. Tény, hogy vannak részek, ahol a kisebbség megnövekedett aránya miatt kevésbé mondanám biztonságosnak, mint máshol, de ez ugyanúgy megvan Budapesten, vagy akármelyik másik városban is. Az Egyetemváris pedig tényleg teljesen el van különítve, így ha például kollégista leszel, szinte mindent el tudsz intézni ezen a területen belül.
2020. nov. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Hát ha a nagyfaluból származó emberekre hallgatsz, akkor jót nem fogsz hallani.

A gettó helyeket kell kerülni, főleg sötétedésnél.

A belváros, Győri kapui rész, Diósgyőr, Lillafüred felé, meg a Tapolca és Egyetemi rész egyébként kulturált semmi baj nincs vele.

A pályaudvarok putrik tény és való. Tiszai, Búza, Újgyőri.. Meg az Avasi részen is vannak nem kívánatos helyek, de főleg sötétedésnél nem ajánlott ezeken a helyeken lenni. Lyukó fele meg végképp nem. Se nappal, se este de az téged úgy se érint.

24 éve élek itt, mégse chicagarol van szó :D

Egyébként Pest sokkal veszélyesebb szerintem, miskolciként csak lestem milyen ótvar gettók vannak ott is, meg láttam ott migránsokat is. Szóval ott jobban féltem mint itt :D

2020. nov. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
*Az Chicago akart lenni.
2020. nov. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem gáz város. Vannak környékek, amiket jobb kerülni, de ez minden városban megvan. Budapesten szerintem még több is (arányaiban is). Ezekre a helyekre 80 százalékban amúgy sem fogsz menni soha, mert külterületek. Az Egyetemváros pedig kb. külön város, ahogy írták már. A belváros könnyen, átszállás nélkül megközelíthető, az éjszakai élet nagyon jó a belvárosban. Akik putrizzák, sosem voltak Miskolcon, de valszeg az ország keleti részén sem. Ők megijednek a saját árnyékuktól is, röhejes és gyenge emberek, nekem ez a véleményem. Te ne tartozz közéjük és nyugodtan gyere Miskolcra!
2020. nov. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%

Én kétszervoltam, igaz csak a Búza térig mentem be.


Szerintem egy putri az a város, biztosan vannak nyugis szép részek de nekem elsőre nem ez jutna róla eszembe. Egy nettó rozsdaövezet a fél város. Svédet nem láttam többet mint a Nyugati környékén egy átlagos napon. De látszik hogy nem itt húzzák felfelé a nettó átlagjövedelmet.

A környék nagyon szép (Zemplén, Kassa stb.) de ez max turistaként vigasztal. Plusz az M3 péntek és vasárnap délután totál szívás.


Átkéne nevezni a megyét Zemplén-Abaúj-Borsodra mert a PR-ja katasztrófa:D

2020. nov. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

#9 !

Jó hogy olyan mond véleményt a városról aki csak a távolsági busz-pályaudvart látta. Ami ugye gyakorlatilag annyit jelent, hogy pont nem a miskolciakkal találkozott, hanem a vidéki ingázókkal, a környékbeli falvakból bejárókkal.

Ez annyira "reális" értékelésre ad alapot, mintha a fővárosról egy olyan ember alkotna véleményt, aki életében kétszer járt Pesten, de akkor is csak a Keleti pályaudvaron, sehol másutt.


Ne érts félre, nem áll szándékomban meggyőzni, csak arra kérnélek, hamis dolgokat ne állíts.


/egy tősgyökeres miskolci, aki büszke a városára/

2020. nov. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!