Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni ez ellen?

Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Régen nagyon jó környék volt, ma már viszont nappal sem életbiztosítás kimenni az utcára. Ami nagyon zavar, hogy minden nap este 6 és hajnali 2 között pár órára ideköltözik a jónép (mindenki tudja kikre gondolok), a panel mellé, és kiabálnak, hangosan nevetnek, vagy éppen drámáznak, cigiznek, és undorítóan köhögnek. Mindennapossá vált, és így nem tudok se pihenni, se tanulni, se aludni rendesen. Ha becsukom az ablakot, nem megoldás, ugyanúgy behallatszik minden, és akkor még levegőt se kapok. Nyilván odamenni nem fogunk, hogy "helo menjetek már arrébb", sokmindenre képesek ezek... Rendőrségre betelefonálni semmi értelme, mit mondok nekik? (jó persze most van a kijárási korlátozás éjféltől, de ha nincs akkor se tudnak mit kezdeni ezzel). Van jobb dolguk, mire kiérnek, az 2óra.

Elköltözni csakúgy nem tudunk és nem is akarunk, mert amúgy földrajzilag nagyon jó helyen lakunk, minden megközelíthető nagyon gyorsan, tele van üzletekkel, piac, plázák, metro, mégis ALPVETŐEN csendes mert két főút között félúton van, ahova már nem jön el a zaj, és tele van kis parkokkal, fákkal. Szóval ebből a szempontból tényleg nagyon jó, nem is értem hogy tudott ilyenné válni a környék.

De tényleg már betelt a pohár ezekkel, nem írtam volna ki ide ezt, de valami megoldás már kell, csak nem tudom hogy hogy lehetne megoldani. A szüleim nem foglalkoznak ezzel, ők elöl vannak, ott is alszanak, és azt mondják hogy úgysem tudok csinálni semmit. De olyan meg nincs, valami megoldás biztos van erre is, de még (18 éves létemre) nem vagyok tisztában a lehetőségekkel, ehhez kérnék segítséget, mit tudnék tenni?



2020. nov. 8. 01:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
El kell fogadni, ez a jövő ha rájuk szólsz előkerül a bökő ha nem így marad ha szólsz a rendőröknek azok sem csinálnak semmit. Ez van. Sajnállak és megértelek. 18 vagy már felnőtt, képzeld majd el akik most születnek milyen igazságtalan gyermekkoruk lesz amikor majd verik mert paraszt magyar.
2020. nov. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Pedig a rendőrséget igenis nyaggathatod ezzel, este 10 után csendháborításnak számít. Ha kell, minden nap rájuk kell hívni őket, állampolgári jogod. Most meg aztán végképp komolyan fogják venni a korlátozás miatt.

Ha nem ebben látod a megoldást és csak tüzet akarsz oltani, akkor meg vegyél füldugót, fillérekért árulják és meg is van oldva 🤷‍♀️

2020. nov. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen nem füldugóra gondolok, hanem mi az már, de egyébként a füldugó is jó, de ha azt egyszer már összezsírozod, utána nem biztos, hogy szivesen rakod be majd megint; szóval szerintem azok egyszerhasználatosak;

na, tehát ilyen nagy fülhallgató, nem feltétlen kell, hogy csatlakoztatva legyen valahova; jaj, fejhallgatóra gondoltam, de fülhallgató is jó lehet, de inkább talán fejhallgató, az ami olyan, mint a fülmelegítő, bár akár fülmelegítő is jó lehet, de az nyáron nemfeltétlen a legszerencsésebb, de ha pl tudsz fejhallgatót csatlakoztatni valahová, és átállítani, hogy majd abból szóljon az ébresztő, ha kelni kell, és ne a hangszóróból; na, szal érted. hogy felébredj rá , bár ha olyan helyre rakod, ahol felébredsz rá, hogy rezeg, az se rossz.

2020. nov. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Vegyél egy légpuskát aztán ha ide jönnek ijessz rájuk.
2020. nov. 8. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Valami polgárőrséget kellene szervezni izmos pasikból, egy idő után elszokna onnan a renitens réteg.
2020. nov. 8. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Napoal odamesz,amikor nincsenek ott es jo par adag lagyabb kutyakakit kiontesz a kakizacsikbol es szepen szetkened vmivel. Esetleg romlott nyershal is megteszi. Lenyeg,h undorito budos legyen. Minden nap gondoskodaz a buzrol es egy ido utan elszoknak onnan.


Nalunk is volt ilyen,h az ilyenek odaalltak az utca vegebe a koruthoz kozel (Budapest) es bogettek a hangfalon a mulatost. Hangosan beszelgettek hozza. Aztan vki mindig rajuk hivta a rendorseget,kijottek,igazoltattak oket es megkertek,h maradjanak csendbe. 1-2 het utan arrebb mentek egy masik utcahoz .


A kijarasi korlat miatt ejfel utan 100 000 -1 milla birsagot kaphatnak az utcan levok(nem dolgozok stb)erre alapozz es hivatkozz erre,amikor kihivod a rendoroket ejfelkor. Fotozd le oket meg kamerazd vhonnan,ha kell megmutasd a rendoroknek. Ki fognak menni,ha kihivod oket.

2020. nov. 8. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a segítséget!

#2,3 azért nehogymár hogy még én fizessek, meg a fülemet dugdossam azért hogy a saját lakóhelyemen nyugtom legyen :D

Ja és azt még bele se írtam, hogy az egyik ilyen itt lakik a panelban (volt osztálytársam, 8.után költözött ide, nehogy megszabaduljak tőle), na és ő is behozza ide a többieket is, a múltkor majdnem összehányta a lépcsőházat mert annyira részeg volt, a lépcsőházban cigiznek (de ezt nem tudjuk bizonyítani), ott a kuka de a cigisdobozokkal van tele minden, és képesek felkelteni az egész panelt, mert hajnali 2-kor futva (mint egy elefánt) kell felrohanni a 4.-re, közben persze üvöltözve...

2020. nov. 8. 09:57
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

#3:

Te figyu, tisztulj már ki a kokóból, mielőtt kommentelsz.

2020. nov. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!