Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni idegesítő,...

Mit lehet tenni idegesítő, külföldi, hangos szomszéd ellen (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Esetemben spanyolokról van szó, anyuka apuka kisgyerek. Szóltam nekik többször, szépen is és már csúnyábban is, elmondtam, hogy rendőrt fogok hívni csendháborításért, ez is megtörtént, beszéltem a házban a többi lakóval, őket is zavarja, a közösképviselettel is beszéltünk, szóval többszöri kérésre, felhívásra sem történt változás. Anyuka beszél magyarul.

Nagyon nem szeretnék elköltözni, füldugón keresztül is hallom, és az nem megoldás, hogy éjjel nappal füldugóval a fülemben vagyok itthon. Pihenni nem lehet tőlük, a késő éjszakáig tartó hazibulikról már leszoktak, de a két szülő ordítva beszélget egymással, kb délelőtt 9-től este 10-11-ig üvöltetik a zenét, nem folyamatosan, de éppen elég sokszor. A kisgyerek tudom, hogy gyerek, és pici, de ő egész nap visít, fejhangon visítozva dobál valamiket, a falamon dobol, dübörög, ha nem ez megy akkor sír. Még a sírást tolerálnám, velük jár, nem tehet róla, tehát nem ez a baj!

Jelenleg ott tartok, hogy ha átdübörgök a falon akkor kb 20 percig válaszként kopogás, csörömpölés, gyerek visítozás, hangos zene és éneklés a válaszuk.

Porszívózni is természetesen este 10 körül szokásuk...


Szóval bármennyire is gyermeteg, ötleteket szeretnék tőletek kérni, hogy ilyen szituban mit lehet még tenni, lehet hivatalos út (sajnos azt nem tudom, hogy bérlők e vagy tulajdonosok), de lehet hasonlóan irritáló tevékenységek sora, hátha ettől történik csoda. A többi szomszédot nem szeretném zavarni, a hangosak közvetlen falszomszédok. Tégla, társasház, körfolyosós.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2020. ápr. 25. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer csak eljön az idő, amikor ők szeretNÉnek pihenni! Szervezz nekik erre az időszakra egy kis disznó diszkót! Öt-hét perc elég, hogy masszívan kimenjen az álom a szemükből. 10 - 15 perc, amíg visszaalszanak, - ha hagyod őket... Valami temperamentumos Anthrax zene megteszi... Vagy valami extrémül dallamtalan, kakofonikus csörömpölés, - amit zenének adtak el...
2020. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt tenném, akkor zajonganék, amikor ők csendben vannak, aludni akarnak. Egy hétig nem hagyod őket, szerintem utána leszoknak a hangoskodásról. Nagy hangfalak az ő faluk felé fordítva, valami brutál zenével.
2020. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

POntosan tudom mit élsz át, mert én is ezt élem át a szomszéd angol csaj miatt. Pedig még gyerek sincs, csak a csaj, meg a pasasa. De csak ordítva tud telefonálni, huhóg mint egy idióta.. A kérésen, fenyegetésen, rendőrségen már túl vagyunk. Most már szándékosan csinálja, szinte hallani, hogy a falhoz fordulva , kiabál.. (JEEE, Huuuu stb) Széndékosan este fél 10-kor bömbölteti a zenét, és van amikor hajnali 3-ig hangosan dumálnak, röhögnek. Sokszor kihangosítja a telefont, és így ordíbálva telefonál..

Amit az első kettő tancsolt is, már most mondom, feszett ügy. Mi is ezt csináltuk.

Hajnalig fent vihorászott. Reggel 8-9 órakor amikor csend volt, mi elkezdtünk kalapálni, majd volt, hogy a hangfalat a falfelé fordítottuk, az erősítőt bekapcsoltuk, és teljes hangerővel vagy egy borzalmas operát tettünk be, vagy egy keményrockot. Az balka még nélunk is beleremegett. Majdnem 1 hónapig csináltuk, lesüllyedve a szomszéd primitív viselkedési szintjére.

Az eredmény az lett, hogy este a szomszéd csaj még hangosabb lett. Amikor kijött a rendőr a csaj közölte, hogy ők csak azért csinálták, mert mi zavartuk délelőtt hangoskodással.

Szóval mi abbahagytuk, ők továbbra is csinálják. Jelenleg 2 dolgon gondolkodunk.

Az egyik, hogy reggel munkába menet, bedobnánk egy bűzbombát az ablakukon (mert nyitva van) a másik, hogy kényszer kilakoltatásért folyamodunk. Panaszt teszünk mindenhol ahol lehet. A másodikat csináljuk, mert a bűzbombánál tuti tudni fogja mi voltunk, és abból nekünk nagyobb bajunk lesz.

2020. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Hallottam, hogy régen paneloknál azzal szívatták egymást az emberek, hogy pillanatragasztót nyomtak a zárba. Szerintem ez egy erős célzás lenne.
2020. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket! :) Ilyesmikre én is gondoltam, nyitva van sokszor az ablakuk, de tartok tőle, hogy a végén nekem lenne ebből gondom :/

Ha már visszaszivatás, akkor éjjel becsöngetek, műpókot ragasztok az ajtajuk fölé, hogy amikor kinyitják pont az arcukban legyen, ültetek bokrot a korlátra amit kedves formára vágok, beragasztom az ajtajukat, vagy az ablakot....

Kedves harmadik, sok kitartást kívánok nektek! Remélem hamar megoldjátok!

2020. ápr. 25. 14:14
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Én ha hangosan nyogott a szomszed én is elkezdtem nyögni.2 hét telt el és be tudta fogni a száját.

Mindig akkor kell zavarni ha o zajong.

Ha orditoztak zenét kapcsoltunk vagy akkor kezdtünk el dübörögni.

Alattunk laknak egyébként.Aztán ràjöttek ha nyugodtan akarnak szexelni,tevezni,pakolni es a dolgaikat vegezni ha nyugodtan koncentralva tehetik jobb mint az állandó zaj mellett.

Nàlunk ez vált be ebböl kapcsoltak h ezt biztos halljuk.

Aztán szép lassan lejjebb vettek.

Nem az igazi de 10bol 3as.Nem 10/10

2020. ápr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Szólsz a tulajnak, ha bérlők

2. Minden esetben, amikor indokolt rendőrt hívsz - időpontokat felírod, jegyzőnél indítasz birtokvédelmet

3. Veszel egy mélyládát, odafordítod a fal felé és olyan mély frekvenciát nyomatsz rajta, amit nem lehet már hallani, viszont szarul fogják magukat érezni

2020. ápr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Tapasztalat:

Hiába szolsz a foberlonek o is csak szolni tud.

Bár ha a főbérlőnek elege lesz a sok panaszból,ki is rakhatja őket.

Bár ez ritka eset sajnos.

Aláirást kell gyüjteni a szomszédoktol,házfenntartókhoz fordulni.Esetleg feljelenteni őket.Ez szokott azzal jàrni hogy kirakják őket.

De ez is hosszú idő,Akár 1 ev.

Rendőrt hivni érdemes,elvileg pénzbünti is jár nekik de sajnos ez sem mindig igy van,van h ki sem jonnek vagy mikor megint hivod őket,áh már megint maguk,tanácsolják battyogj be jelentsd fel őket,ők nem

fognak minden nap kijárkálni.

Birtokvédelmi eljárást 1 év után lehet kérni.De ez is hosszu honapok mire az ügy lezárul és a végén lehet te maradsz hoppon.

Ördögi kör ez sajnos.

Végig kell probálni az összeset,a végén lehet önszántukbol elköltöznek

2020. ápr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

Sziasztok!

Minket a folottunk lako huszoneves egyetemistak idegelnek ki. Egyebkent mi is korukbeliek vagyunk, megis tudunk viselkedni.

Ejjel 2-3 korul tologatja a butorokat es megy mint a tank, hangosan beszel stb... Hiaba szoltunk mar tobbszor is szepen...semmi..

2020. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk az also szomszedok ilyenek egyébként.

Mi is huszonévesek vagyunk ahogy ők is.Nàlunk is a tankjàrás,ajtó-ablak izombol csapkodasa,orditozas,hangos tv-zene,àllandó kopogás és dübörgés követi minden mozdulatukat.

Tudjuk mikor kelnek,mikor fekszenek,mikor mennek el,mikor érnek haza.

Mikor melyik helysegben tartozkodnak.

Foberlonk szolt nekik.Annyit ertunk el vettek papaucsot,mar ritka az elefant trappolas de a tobbi megmaradt,talán 1 fokkal jobb lett,de még mindig nyomon tudjuk követni az életüket

2020. ápr. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!