Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházban lakók, ti felvesz...

Társasházban lakók, ti felvesztek maszkot a lépcsőházban, liftben? Nálunk ma írták ki, hogy kötelező...

Figyelt kérdés

2020. nov. 10. 15:05
A kérdező szavazást indított:
Nem veszek fel
Eddig is felvettem
Idáig nem, de most, hogy jönnek a szigorítások, fel fogom venni
41 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Liftben mindenképp. Pici zárt térben vagyunk összezárva, kb a másik lélegzetét szívod be.
2020. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Zárt térben eddig is kötelező volt, nem? A lépcsőház meg eléggé zárt térnek számít.
2020. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Persze, minden olyan térben ami zárt és olyanokkal vagyok együtt akikkel nem egy háztartásban élek, alap a maszk.
2020. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Nem, de még senkin se láttam.

És ha nem veszed fel mi lesz, rendört hivnak.Tudtommal nincs ilyen jogszabály, hogy társasházban kellene.

2020. nov. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Arraa 2 percre teljesen felesleges, így is nehéz levegővel felcaplatni az 5. emeletre.Meg amúgy is, bar csak találkoznék szomszéddal,de télen kb. lehetetlen összefutni velük
2020. nov. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk nem kötelező. Liftben magamtól felveszem. Lépcsőházban nem, mert az nálunk félig nyitott (körfolyosós).
2020. nov. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Eddig még nem vettem fel lépcsőházban, kivéve mikor lementem futár elé. Azonban nálunk nagyon széles a lépcsőház, és félig nyitott, átjár a levegő, a folyosó pedig függőfolyosó. Lift szerencsére úgy sincs.
2020. nov. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem.


Nem lázadás vagy ilyesmi, csak az értelmét nem látom. Ha elmegyek itthonról úgy, hogy maszk van rajtam, akkor megfogom az ajtómat kívülről, a lift gombját, amivel hívom, a liftajtót, belül a gombot, a lépcsőkorlátot és a kaput. Ezzel szerintem kerül annyi gané a kezemre, hogy kilépve ha leveszem a maszkot, az is dzsuva lesz.


Hazafele meg egyszerűen nem tudom, mert autóm nincs, tehát gyalog intézem a bevásárlást. A boltból kijövök, leveszem a maszkom, és a szatyraimmal a kaput nem tudom kinyitni, nemhogy még feltenni 20 másodpercre a maszkot.


Liftben meg egyedül utazom, ha más is vár rá, előre engedem.

2020. nov. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó, pont ezért célszerű végig magadon tartanod a maszkot, ha kilépsz a lakásodból, nem pedig fel-le veszegetni, amikor ki-be járkálsz épületekbe. Úgy tényleg semmi értelme, ha koszos kézzel fogdosod. Felveszed, amikor elmész otthonról, közterületen nem nyúlkálsz hozzá, nem fogdosod, aztán ha hazaérsz és kezet mosol, utána leveszed. Én legalábbis így csinálom és így látom logikusnak.
2020. nov. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%
Eszem ágában nincs. Kötelezővé sem tehetik, elvégre magánterület, erre nem vonatkoznak az előírások. Nevetséges ez a hiszti.
2020. nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!