Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen törvény szerint kötelez...

Milyen törvény szerint kötelező a közös képviselő megválasztása a társasházak esetében?

Figyelt kérdés
Eddig azt találtam, hogy nem kötelező, de 6 lakás felett ajánlott. Meg azt, hogy ha van közös képviselő, akkor 2020 tól okj s végzettséggel kell rendelkeznie. Most akkor végül is kötelező a közös képviselő megválasztása, vagy nem? Kötelező közös költséget fizetni vagy sem? Mert eddig mindenki maga rendezte a költségeket, ill. a lakók egymás közt megosztották a közös fizetnivalót.

2020. febr. 10. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
2020. febr. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz ezt megtaláltam, de ebből nekem nem derül ki, hogy kötelező e vagy sem közös képviselőt választani, meg közös költséget megszavazni. Ezek úgy látom csak lehetőségek, de nem kötelező.
2020. febr. 10. 09:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk néhány dolgot.

Társasházként üzemeltek? Van bejegyzett alapító okirat?

2020. febr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van alapító okirat, de eddig mindenki fizette ami az övé, ami meg közösen felmerült azt szétosztottuk. Nem volt, most sincs sem közös képviselőnk sem közös költség.Most valaki kitalálta hogy legyenek.
2020. febr. 10. 10:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben nem a Társasházi törvény szerint működtetek. Annak aki kitalálta igaza van, ahhoz hogy szabályosan tudjatok működni szükséges a (közös) költségek tulajdoni hányad arányában fizetni.

Ettől el lehet térni, ha van a háznak Szervezeti Működési Szabályzata.

Közös képviselő nem feltétlen szükséges (bár erősen javallt (főleg külsős) a felelősség miatt) intézőbizottság is működtetheti a házat.

2020. febr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!