Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szеrintetek milyen hangulata...

Szеrintetek milyen hangulata van Budapestnek, mi jut róla először eszetekbe?

Figyelt kérdés

Lakóhelytől függetlenül mindenki válaszát várom. Nem az érdekel, hogy szerinted szép város, vagy hogy lepukkant és csövesekkel van teli, hanem hogy mi az ami eszedbe jut róla. Akár egy tipikus bp-i utcakép, egy zene, színek, szagok, bármi.

Teljesen irracionális válaszok is jók, hogy pl "nekem Bp a piros színt juttatja eszemebt".


Hogy kicsit egyszerűbb legyen, én kezdem:

Nekem tipikusan egy belvárosi 7. kerületi utcakép jön be, füstös, kissé omladozó de szép épületekkel, tipikus kisközértekkel, amiknek ilyen piros coca-colás táblára van kiírva nevük, valamint a régi 3-as metró egyes állomásai ugranak be, emiatt tipikusan a piros, élénk naracs, sötétzöld, sötétkék színek dominálnak.

Zenéből több minden eszembe jut, de az egyik legjellegzetesebb számomra az a Neo Kontroll című zenéje (a filmből).


Remélem nagyjából érthető, merő kiváncsiságból kérdezem csak:D



2020. dec. 9. 15:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyértelműen a Duna-part.

Itt élek születésem óta, de nem tudom megúnni. Bármelyik szakasza, nem csak a turistarész.

2020. dec. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Koszos
2020. dec. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Tülekedés a metrón, rohanás, senki nem néz a másikra, csak megy a dolga után. Hajléktalanok és kéregetők az aluljáróban.
2020. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Neurotech ***** válasza:
100%
Mivel én részben Budapesten részben a Baltikumban élek nekem mindig a meleg idő és a délies hangulat jut eszembe.
2020. dec. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Itt születtem, nekem ez az otthon. Szeretem. A világ legszebb városa.
2020. dec. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
én csak átszállásra használom keleti-zugló távon, úgyhogy némi csövesszag jut eszembe és az a gyomorszorító érzés, hogy ott az a sok kéregető meg csöves, és ha bármelyik a nyomomba szegődik, nem segít a rendőr...
2020. dec. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a régi sláger jut eszembe:

"Gyönyörű így este Budapest,

mikor minden csendesedni kezd,

mikor a sok villany szórja sugarát.

Az ember szebbet álmában sem lát..."

2020. dec. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jut róla eszembe, hogy szabad, légies, nagy, tágas, sokszínű, befogadó. Én az egyetem miatt költöztem fel Budapestre és óriási élmény volt, életem egyik legjobb döntése. Egy vidéki városban nőtem fel, ahol mindenki ismert mindenkit, mindenki kibeszélt mindenkit és minden ciki volt. Ha kimentél mondjuk csak úgy sétálni az utcára, akkor már hülyének néztek. Ha kiültél olvasni a kertbe, akkor a szomszédok bámultak minden irányból. Mindig a pletyka volt a téma, hogy ki vagy, mi vagy, mit csináltál, hol voltál, kivel voltál, hogy nézel ki. Nem mondom, hogy Budapesten egyáltalán nincsen ilyen... de ott mégis jobban elveszel a tömegben és egy átlag ember ismeretlenül rád sem bagózik. Valamint szerintem Budapesten könnyebben megtalálja az ember önmagát és könnyebben be tud kapcsolódni egy közösségbe, hiszen sokkal több a lehetőség (tanulás, munka, szórakozás és kikapcsolódás).
2020. dec. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

Beton, BŰZ, füst, nagyon torz kinézetű csövesek, cigányok, tömeg, nem FÉREK EL, A BUSZ HANGOS, mi ez a zaj? megint szerelnek. ne menjünk arra ott egy csöves minket figyel. ez az utca 5 cm és 20an vagyunk rajta egyszerre. sok a hangos duda. a metró még mindig nem jó. mindenki rohan a busz után de jön a kövi 1 perc múlva. mogorva arcok. dohányfüst.


Ez pestről.

Budáról:

Nagyváros, zöld, közösség, emberek, társalgás, gyülekezés, biciklisút, park, Gellért-hegy (<3).

2020. dec. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Drága, büdös, koszos, zajos.

Sose fogom elfelejteni, mikor fényes nappal a csöves oda szart az a Deák tér közepére. Magyarország így szeretlek.

2020. dec. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!