Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A budapestiek tényleg Budapest...

A budapestiek tényleg Budapestnek mondják Budapestet a vidékiek meg simán Pestnek?

Figyelt kérdés

Én vidéken élek, itt mindenki simán Pestnek mondja. Vannak ismerőseim akik ott laknak, de ők is vidékről költöztek fel, így ők is Pesten mondják. Viszont azt olvastam, hogy a tőzsgyökeres pestiek Budapestnek mondják.

Igaz ez?



2017. ápr. 28. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nincs nagy jelentősége.

Valamikor Budapestet, valamikor simán Pestet mondok (pesti vagyok).

Aki meg a budai oldalon él, az gondolom inkább Budának hívja.

2017. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Pest Budapest becézése.

De nem tudom, aki nem Pesten lakik Budapesten belül, az is Pestnek becézi-e. Én Pesten lakom, úgyhogy számomra nincs nagy különbség.:)

2017. ápr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 jafnrétti ***** válasza:
71%

Kezdjük ott, hogy mi az, hogy "vidéken"? Mert az ország Bp-n kívüli része nem egy egységes massza, úgyhogy nincs olyan, hogy "vidéken" így vagy úgy mondanak valamit.


Én pécsi vagyok, szoktam azt mondani, hogy "majd ha megyek Pestre, akkor elmegyek ide vagy oda", de ha előre tudom, hogy igazából csak Budán lesz dolgom, akkor Budapestet mondok.

Amikor Budapesten laktam, akkor úgy mondtam, hogy Pesten lakom, mivel tényleg ott laktam, nem Budán.

2017. ápr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ez így van, a vidéki ismerőseim mindig pestnek mondják...öntudatos budai lakosként meg mindig budapest szót használom ha a fővárosról beszélgetünk, de persze nem szólok be nekik, hogy a város neve nem pest, hanem budapest. annyira nem izgat azért. tudjuk miről van szó. semmi rosszindulat nincs benne, így szokták meg, csomó kifejezést ami másra vonatkozik mi is rövidebben mondunk, el-el maradnak szóvégek.
2017. ápr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van 1-2 lokál patrióta aki rühelli ha valaki Pestet mond, de amúgy sokan használják szerintem. Van differenciálódás is, hogy pl "megyünk át bulizni Pestre" vagy simán kérdezek olyat a Pesten élőktől, hogy "minek mentél át Budára, milyen programod volt ott"?
2017. ápr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Vidékről költöztem fel, és Pestnek mondom én is, sőt mindenki, akit ismerek és nem a fővárosban nőtt fel.


Viszont aki tősgyökeres budapesti és a budai oldalon nőtt fel, mindig megsértődik, ha megkérdezem, hogy ő pesti-e (amit úgy értek, hogy nem vidéki), és jön az öntudatos válasz, hogy ő budai.

2017. ápr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is Pestnek mondom (debreceni vagyok). Ez sztem csak azért van, mert aki Budapesten nőtt fel, annak annyira evidens, hogy minden az ő városában történik, hogy nem is nagyon kell mondani a város nevét, míg nekem ha mondjuk "vidéken" kérdezik, hogy hol tanulok vagy hol dolgozok, akkor már csak annyit mondok, hogy Pest, mert így rövidebb :D
2017. júl. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Budapesti vagyok, Budapestnek mondom. Vidéki ismerőseim Pestnek mondják (függetlenül attól, hogy esetleg valaki a budai oldalon él), és engem eléggé zavar, de nem mondom nekik. Nekem viszont be tudnak szólni, ha azt mondom, hogy átmentem Szlovákiába vásárolni, merthogy az "Felvidék"...

A Pest és Buda szavakat csak akkor használom, ha kifejezetten a város "másik felére" szeretnék utalni. Pl. "A Keleti pályaudvar a pesti oldalon van." "Átsétáltam a Margit hídon Budáról Pestre."


Nagyon szeretem Budapestet, és Budapestet meg az agglomerációját (Budaörs, Érd, Diósd, Szentendre, akár még Vác is, stb.) az ország színfoltjának tartom.

2020. máj. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!