Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miskolciak! Miskolc jó hely?...

Miskolciak! Miskolc jó hely? Megéri oda költözni/ott maradni/lakást venni?

Figyelt kérdés

Spóroltam és már van annyi, hogy tudnék venni egy lakást Miskolcon, máshol drágább.

Nehéz Miskolcon kiadni a lakást (azaz vannak magyarok akik keresnek vagy rengeteg a roma? -ettől kicsit tartok)

Az egyetem sok embert vonz oda mint albérlőt?

Könnyű ott eladni lakást vagy a kutyának sem kell?

Vagy inkább ne Miskolcon vegyek lakást?


2020. dec. 10. 12:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%

Én is most akarok venni, de én nem kiadni, szóval ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom. Egyetemista mindig van. Befektetésnek most jó venni, mert jön majd a Lufthansa gyára, és elképzelhető, hogy felnyomja az árakat, mint Kecskeméten az Audi (de a vírus miatt most van időd, késnek a beruházással).

Viszont nem tudom, mennyit szánsz rá, ami normális helyen van, az itt is drága, a hirdetőoldalakon észak-kiliáni meg hasonló helyeken van normális lakás (kint van a francban), vagy panel (ha az is megfelel, akkor oké, van egész normális is).

2020. dec. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván azért olcsók a miskolci lakások, mert nem jó környék.

Egyébként ide is akarsz költözni, vagy csak kiadni szeretnéd?

Miskolc évről évre egyre rosszabb hely, szóval egy helyi ingatlanvásárlás nem a legjobb befektetés.

2020. dec. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, mi okból esett a választásod Miskolcra, de jó ha tudod, hogy egyre undorítóbb hely, egy nagy putri az egész.
2020. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Ha költözni tervezel, semmiképpen se essék Miskolcra a választásod. Tényleg egyre inkább leszakadó, putris város.
2020. dec. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos az előző válaszolóknak igaza van. Én miskolci vagyok és alig várom, hogy elhúzzak innen. Ami a legrosszabb Miskolcban, hogy kevés a munkalehetőség. Lehet neked akármilyen végzettséged akkor is csak a gyár, a gyár és a gyár között tudsz választani, mert oda mindig vesznek fel embert.
2020. dec. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%

Magyar viszonylatban nagy város, tehát lesz kereslet a kiadó lakásra. Én nem tapasztalom, hogy egyre rosszabb lenne a város, a lakosság csökkenése is megállt már több éve.


Cigányok vannak, igen, de nem több mint egy-két budapesti kerületben. Szerintem nem vészes.


Az 5-ös válaszolónak pedig annyit, hogy végzettség nélkül még jó hogy csak a gyár marad...

2020. dec. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
68%

6-os válaszolónak azt üzenném tanuljon meg olvasni.

Nem azt írtam, hogy végzettség nékül.


#5

2020. dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%
Nem éri meg. A népességcsökkenés valóban megállt, hiszen a cigányság mértéktelenül szaporodik, ettől függetlenül azonban a magyar lakosság továbbra is tömegével hagyja el a várost.
2020. dec. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
59%

8-as, ha ez lenne a háttérben, akkor korábban sem csökkent volna a lakosság, nem gondolod?


5-ös, valóban nem írtad. Ugyanakkor feltételezhető, hogy nincsen végzettséged, vagy ha van, akkor valami teljesen haszontalan dolog. Egy Miskolc méretű városban másként találnál munkát. De akkor miért nem írod le, hogy milyen végzettséged van?

2020. dec. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
52%

6-os Miből gondolod, hogy magamra gondoltam, mikor azt leírtam? Van jogász, anyagmérnök, programozó, rendszergazda ismerősöm egyik se tudott borsod megyében elhelyezkedni. Nincs statisztikám róla, de ki merem jelenteni, hogy borsodból megy el a legtöbb ember külföldre dolgozni. Egyébként, ha meg már ennyire a bizonyítványaim között akarsz turkálni, akkor leírom, hogy 2 végzettségem van, mindkettő egészségügyi. Viszont nekem nem jött be ez az irány, ezért most marketing felé mentem, amivel borsodban szintén nem fogok tudni elhelyezkedni, de nem is érdekel, mert megyek majd Pestre.


Miskolc halott város.


#5

2020. dec. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!