Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Még karácsonykor sem képes...

Még karácsonykor sem képes kussban lenni?

Figyelt kérdés

Falun lakunk, a szomszédom egy idióta. Közel 80 éves és még mindig aktív. De annyira, hogy nyáron nem lehet tőle aludni 5-6nál tovább reggel, mert megy a műhelybe kalapálni. Télen meg ugyanez csak fát vág.. megkértük már nem egyszer, hogy időzítse már kicsit későbbre a favágást, meg a fekete munkáját is.. ő meg letagadja, hogy szar a ház, hogy biztos szarul építettek meg valamit, meg ő nem is hangoskodik.

Mi az istent lehet tenni, hogy a házunk ne vezesse ennyire a dubogást?

Ma is karácsonykor basszus arra keltünk, hogy az egész délelőttöt fát hasogatta az öreg. Egyszerűen nincs szünnapunk, amikor tudnánk pihenni. Ha nem fát vág, akkor biztosan az üllőjét üti a műhelybe reggel.. Mikor lesz ennek már egyszer vége jó istenem?? Tönkre vagyunk már menve. Nyáron azért, mert felkel a nap miatt meg a meleg miatt, télen azért, mert fát vág. Komolyan, mintha egy panelban laknánk, de ott az ember tisztában van vele, hogy ez jutott.. de itt??? Ez szörnyű. Elköltözni nem tudunk, rengeteg pénz van a házban, és a munkahely is itt van, itt van a családunk, a nagyszülők is nem messze. Borzalmas.


2020. dec. 25. 13:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyan ilyen a szomszéd, csak nekünk nem hallani be.

Állandóan flexel meg kopácsol, de hogy mit, jó kérdés.

A felesége is otthagyta.

2020. dec. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ez is flexel, meg megy a kompresszor éjjel nappal, de az nem jön át a falakon szerencsére, mert jó a szigetelés. A földhangokkal van a baj, hogy minden áldott reggel arra kell kelni, hogymintha bontanák alattunk a házat, mert annyira átjön ez a dubogás. Brutális. Mintna panelban kopácsolna valaki.
2020. dec. 25. 13:32
 3/31 anonim ***** válasza:
84%
Ezek fogyatékosok, normális ember nem csinál ilyet.
2020. dec. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
32%
Vagy csak nem olyan lusták mint ti, azért még 80 évesen is aktív az nem semmi. Nem mindenki akarja a semmit csinálni egész nap. Szorgalmas.
2020. dec. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%

4.


Persze, nyilván csak az szorgalmas, aki egész nap ész nélkül kopácsil.

2020. dec. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
28%

Én is védeném az öreget mert mindenki hangos, szerintem az emberek nem toleránsak már egymással meg hülye elvárásaik vannak.

Laktam külvarosi kertes házban 5:30-tól 23-ig valaki vagy bontott valamitt, vagy épített vagy flexelt, vagy ment a vonat, vagy a gyerekek szórakoztak - mindig zaj volt.

Most meg a belvárosban lakok, 19 után autókat is alig hallani, a gyerekek is a játszótérre mennek játszani és jobban neveltek, nagyobb a csend itt mint a kertesházban volt,de ha nem is lenne az, el kéne fogadni, hogy a másik ember is él.

Vagy szerinted hova költözhet egy olyan ember aki sokmindenhez ért, és szorgalmas is? Legalább fával fűt és nem a szemetet egeti a bácsi mert nekünk nem volt ilyen szerencsénk, hiába tilos szeméttel füteni. Esetleg a gyerekesek ássak el magukat, mert mikor játszanak meg énekelnek a csemetéik, az nem a legfülbaráttabb dolog?

2020. dec. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy nem örülök neki, hogy ilyen aktív, meg egészséges.. hanem annak, amilyen mogorva leszarom senkivel nem törődő.

És még a fiatalokra mondják, hogy tiszteletlenek.. Ja.. Azért, mert ő egész életét végigdolgozta, és egyes emberek szemében ez a kitüntetés, ez az "embermérce", hogy akkor vagy valaki, ha még karácsonykor is dolgozol, még nem mindenki vélekedik ugyanígy.

És a legcsúnyább, hogy megkértük normálisan, nem érdekelte. Ez a legrosszabb.. Azt bezzeg felhozta, amikor kétszer flexeltem hétvégén összesen max 1 órát. Az bűn. Az nem, hogy ő egész nyáron 5-6tól üti az üllőt.. ráadásul tök feketén. Az meg,hogy fát vág. Hát istenem. Egyrészt saját magát terheli feleslegesen, mivel manapság lehet venni nagyon jó rönkhasítókat is.. És nem az lenne, hogy karácsonykor is reggel korán nekiáll 20 percet vágni, épphogy visszaalszom és már kezdi a következő adagot.

Ja és biztosan egy családiház alsó szintjébe való egy üllő meg egy 30 kilós kalapács. Erre vannak az ipari parkok, ahol senkit nem zavar az ilyen tevékenység..

De nyugodtan védje aki akarja, nem kívánok csak fele ilyen hangos szomszédot, aztán majd meglátjuk kibe mennyi tolerancia marad. :)

2020. dec. 25. 15:55
 8/31 anonim ***** válasza:
31%
5. Nem ész nélkül kopácsol. Te csak ennyit látsz belőle mert nem érted mi csinál. Valószínűleg sok mindenhez ért. Amúgy vannak ilyen emberek. Én nem vagyok ennyire szorgalmas, de pár óra semmittevés után nekem is rossz lesz a hangulatom. Meg elmegy az élet kedvem. Szerintem ő is ilyen. Semmitevesben meg is lehet bolondulni, így legalább mindennap csinál valami értelmeset. Én is jobban érzem magam a nap vége ha csináltam valamit, és nem egész nap döglöttem a gép előtt.
2020. dec. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Én értem. De csinálja ezt úgy, hogy mást ne zavarjon... Nem véletlen vannak ipari területek, ahol ilyen tevékenységez lehet folytatni
2020. dec. 25. 16:38
 10/31 anonim ***** válasza:
94%
Miért kell védeni az öreget? Persze, tök jó, hogy, aktív, de csinálja hétköznap reggel 7 és este hét között, szombaton meg délelőtt. (helyi csendrendeletet kell megnézni) vasárnap és ünnepnap mindenhol tilos a zajjal járó munkavégzés. Basszus, legalább ilyenkor hadd pihenjen mindenki. Az öregnek meg kell mondani, hogy minden esetben, ha ezt nem tartja be, ki lesz rá híva a rendőrség. Másodjára majd bírságolnak. Az első ötvenezres csekk után majd meggondolja magát.
2020. dec. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!