Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestiek ! Melyik kerületbe...

Budapestiek ! Melyik kerületben éltek ? Milyen ott az élet ? Szerintetek melyik a legélhetőbb kerülete, része Budapestnek ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 28. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

A XV. kerületben, Újpalotán élek, a Pólus Center közelében.

Messze nem ez a legszebb része Budapestnek, kissé lepukkant már a stílusa, de én minden hibája ellenére szeretem.

A Pólus Centernek hála nem kell minden alkalommal beutaznom a belvárosba, ha shoppingolni szeretnék, ha pedig mégis a belvárosba kívánkozok, akkor egyetlen busszal, átszállás nélkül bent vagyok kábé 20 perc alatt.

És persze elég csendes környék. Na, nem arra a részére gondolok, amin keresztülmegy a 69-es villamos, hanem nem messze tőle egy egészen más arculata húzódik meg Pestnek: egy hatalmas környék, tele kertesházas utcákkal, ahol jó időben sétálva állandó a madárcsicsergés.

Arra a környékre néz a nappalink erkélye, és ha lehetőségem van rá, akkor tavasszal/nyáron imádok kicsit kiállni és élvezni a kilátást, háttérben a budai hegyekkel.

Mindig megdöbbent, mikor azon a kertvárosi részen sétálok, hogy mennyire el tudom felejteni olyankor, hogy még Budapesten tartózkodom, és csak néhány buszmegállónyira van tőlünk a forgalmas belváros. Rögtön úgy érzem, mintha leutaztam volna mondjuk Mezőtúrra.


Hogy melyik a legélhetőbb része BP-nek, azt sajnos nem tudom megmondani, viszont ha el kellene költöznöm innen és választhatnék, hogy hová mennék, akkor Kelenföld mellett tenném le a voksom. Sokkal szebb és kissé kellemesebb hangulatú, mint Újpalota, és zöldebb. Mármint azok a részei is, amik nem kertvárosiak.


27/F

2020. dec. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

11. kerületben élek ~10 éve (Albertfalva, Kelenföld).


Alapvetően nem rossz környék, de nem is feltétlenül annyira jó, mint amennyire drága lett mostanában.


Olyan szempontból tetszett mindig, hogy errefelé nem nagyon van kisebbség, meg balhés arcok. Bármikor lemehet az ember sétálni egyet az utcára, nem kell a háta mögé nézzen, soha nem kellett félve hazajönnöm.


Élhetőség szempontjából viszont mindig sikerült kifogni érdekes dolgokat.


Alapvetően sok helyen van építkezés, ahol simán tolták az éjszaka közepén is a munkát, így pihenés az nulla. Sokszor sikerült ilyet kifogni.


Volt olyan, amikor évekig rendben volt egy környék, majd beköltözött egy drogdíler gyerek, akinek oda jártak a haverjai, naponta járt hozzá a rendőrség, meg a drogos részeg barátnője aki az utcán ordított. Konkrétan drogot árult a ház előtt, aztán ha valami nem jól sült el jöttek balhézni, szétverték a lépcsőházat meg hasonlók.


Vagy most panelban lakom, a zajos szomszédokat ne is említsük, de alapvetően egy full zajos környék.


Kijárási korlátozásig nem volt olyan este, hogy ne ordított volna valaki hajnalban vagy ne lett volna piés társaság hajnalig a házak közötti padokon. Reggel meg iskolások gyülekeznek itt, azok szintén úgy ordítanak, meg bömböltetik a zenét, mint az építkezésen az alja segédmunkások.


Illetve mikor bejött a "csöves rendelet" akkor a belvárosból iszoktak ide, bejöttek a lépcsőházba, alig lehetett őket kitakarítani.


Vagy amikor lépek ki a folyosóról a lépcsőházba és ott ül a drogos, aki éppen lövi be magát...


De mindettől függetlenül szívesen vennék itt lakást, csak mondjuk nem egy szaros panelt, hanem egy jobb környéken lévő tégla lakást, vagy kisebb kertes esetleg társaházat.

2020. dec. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amúgy alapvetően a kerület rengeteget fejlődött és ugye nem midegy, hogy itt van egy 4-es metró, 7-es busz, 47-49 villamosok, 18-as villamos, 1-es villamos. Innen szinte bárhova hamar el lehet jutni.


Plusz ahogy az előttem válaszoló írja, nekem is az tetszik, mikor elsétálok a kisebb utcákba, ahol teljesen csendes, kisvárosias hangulat uralkodik. Mindezek mellett erősen számolják felfelé a Budafoki és Szerémi út gyártelepeit, és lakóparkokat építenek. Ami kicsit furán hat újonnan, de idővel kialakul a környék is körülötte.


Na meg itt van egy csomó park, Duna part, annak is a csendes része, vagy ha felkapott hely kell akkor Kopaszi-gát környéke.

2020. dec. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

XI. kerület Móricz Zsigmond körtér környéke.


Laktam már a tűzoltó utcában is(SE környékén), illetve a blahán is. Eddig ez tetszik a legjobban. Diákok szoktak néha hangoskodni, főleg a félévek elején, de különösebben nincsenek veszélyes arcok.


A kínai büfékből és gyrososból a környéken nincs hiány, többségük minősége, ára és kiszolgálása is jó. A kocsmák is hangulatosak, főleg diák kocsmák. A boltokban is rendesek az eladók.


Közlekedés szempontjából szerintem nagyon jó, rengeteg tömegközlekedési eszköz áll rendelkezésre, amivel szerintem könnyen eljutok oda ahova akarok.


Itt javarészt diákok illetve idősebbek mozognak, illedelmesek, nincs velük gond.


Viszont az albérletek és lakások árai eléggé megszaladtak.

2020. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

III. kerület. Nekem nagyon tetszik, közel van mindenhez, de mégsem az a tipikus fővárosi feeling. És van egy nívója is szerencsére, az ember nem fél kimenni este az utcára, felmenni a hegyre, illetve ingatlanokból is viszonylag nagy a választék, a kislakástól a palotáig. Nagyon szeretem, nem cserélném már másra.:)


Szerintem ez, a 11, 1 és a 2 ami a leginkább élhető.

2020. dec. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az 1. kerületben lakom pár hónapja. Csak albérlet, de nagyon szeretem. A közlekedés nagyon jó, közel van kb minden, a lakóközösség aránylag kulturált, kisebbséget csak akkor látok, ha átvonulnak az utcánkon. Előtte a 11. és 12. határán, a Sashegyen laktam, ott is albérlet, eddig az volt a legjobb. De a 2. kerületet is nagyon szerettem. A pesti kerületek közül a 6-ban, 7-ben és 14-ben laktam, a 6-7 nagyon ótvar volt, a 14 tűrhető.
2020. dec. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22. kerületben laktam a Campona közelében, én imádtam. Elérhető távolságban volt minden, jó volt a tömegközlekedés, ami rossz volt,hogy a Budafoki út du. 4 órától kezdve halál volt. Jelenleg Érden lakom, de a mai napig mondom,hogy imádtam a 22-őt. :-D
2020. dec. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5.kerületben élek a Vörösmarty környékén, előtte a 10.kerületben laktam Újhegyen. Szerettem Újhegyen lakni, de mindenáron elvágytam a panelrengetegből lehetőleg valahova a belváros környékére, aztán ez össze is jött. Nem szeretem annyira, mint amennyire előtte odavoltam érte, hogy itt fogok lakni. Pozitív, hogy minden közel van, a belvároson belül szinte bármit gyalog is meg tudok közelíteni, illetve a belvárosnak ez egy elég kulturált és szép része, illetve a többi részhez képest biztonságos. Viszont állandó a tömeg, egy 5perces séta alatt minimum 5-en akarnak valamivel (általában pénzzel) lehúzni. Újhegy olyan volt, mint egy kis városka, aránylag csendes és nyugis, ott eljártam futni, imádtam, teljesen ki tudott kapcsolni az agyam közben, ezt pl a belvárosban nem tudom elképzelni. Szóval van, amiben visszasírom a 10.kerületet :D Ha költözök majd még, az Budára lesz, az 1.2.3. kerületek hangulatát imádom
2020. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
17. Kerület, annak is a pereme, pár házzal arrébb már vége van Budapestnek. Nagyon csendes errefelé, szinte már a "vidék"-hez hasonlítható. Hátránya, hogy nem túl jó a közlekedés, saját autó nem árt, fél km-re van a buszmegálló, busszal 40 perc az Örs, csúcsidőben mégtöbb. Előnye, hogy csendes és tiszta a levegő.
2020. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a XI. a legélhetőbb, nagyon szeretem. Sajnos még csak dolgoztam/dolgozom ott.



A VIII. kerület egy jó részén lakom. Ez se olyan rossz élhetőség szempontjából.

2020. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!