Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan lehetne majd a legegysz...

Hogyan lehetne majd a legegyszerűbben megoldani?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenki,

már nincs sok hátra a középiskolás éveimből (1,5 év), aztán 3,5 év egyetem, szóval összesen 5 év az, amennyi rendelkezésemre áll még. Már most a terveim között szerepel, hogy egyetem után elhagyjam az országot és ausztriába, németbe vagy dániában kezdjem meg az életem.

Egyetem alatt sem biztos már, hogy itthon szeretnék maradni.. Milyen lehetőségek vannak pl ausztriában egyetem melletti munkavégzésre, lakhatásra? Vagy talán erdemesebb lenne itthon maradnom még tanulok és aztán kimenni?



2021. jan. 1. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szinten tudsz németül?
2021. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kezdő szinten se mondanám még pedig 3 éve lesz már, hogy tanuljuk..

( nem veszi komolyan a tanárunk sem, így roppant nehéz) ja, meg heti 2 óra is édeskevés.. Ha meglesznek az érettségik el fogok tudni kezdeni komolyabbam foglalkozni vele.

2021. jan. 1. 22:45
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
És akkor hogyan jutott eszedbe, hogy kimenj egyetemre??
2021. jan. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyetem itthon, egyetem utánról volt szó.
2021. jan. 1. 22:59
 5/10 A kérdező kommentje:
mármint úgy értem, hogy egy a határhoz közeli egyetemre járok át ausztriából pld.
2021. jan. 1. 23:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriai egyetemhez elvárzják a DSD II. vagyis egy német rendszerű C1es nyelvvizsgát. Szerintem csak akkor menj ki, ha jól beszélsz, ha nem akkor nagyon - nagyon nehéz lesz. Munkavégzésre van lehetőség, maga az egyetem ingyenes viszont a lakhatás drága, havi több száz euro. Szerintem érdemesebb lenne egyetem után kimenned, egyetemen is felveheted a német nyelvet mit kötelező/szabadon választott tárgy, attól függ milyen egyetemre szeretnél menni. Ezzel több időd van a németed fejlesztésére és biztosabb az ausztriai életed.
2021. jan. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondoltam. Szóba jött nekem, hogy esetleg ausztriából járjak be Sopronra egyetemre de ezt csak akkor tudnám megoldani, ha osztrákban vállalnék munkát mellette mert magyar fizetésből nem hiszem hogy tudnám állni a kinti albérletet. Mellesleg ha jól tudom, az egyetemeknek (lehet nem mindnek) vannak kapcsolatai cégekkel ahová vesznek fel pályakezdőket, diákmunkásokat így még ha állami ösztöndíjas is leszek, ledolgozom azt a 3,5 évet itthon, mint pályakezdő, azzal lesz egy kis tapasztalatom aztán pápá anyaország.
2021. jan. 2. 10:09
 8/10 anonim ***** válasza:
én csak azt nem értem, mi a francnak kiköltözni, ha utána továbbra is visszaingázol mo.ra? döntsd el hogy mész vagy maradsz, mert ez vekengés a létező legrosszabb és legkivitelezhetetlenebb opció.
2021. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"... így még ha állami ösztöndíjas is leszek, ledolgozom azt a 3,5 évet itthon, mint pályakezdő, azzal lesz egy kis tapasztalatom aztán pápá anyaország." Diákmunka nem számít bele az állami ösztöndíj ledolgozási feltételeibe.
2021. jan. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mondom, elvégzem az egyetemet ami alatt dolgozok diákmunkán, majd ha megvan a diploma eltöltök még itthon 3,5 évet aztán megyek külföldre.
2021. jan. 4. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!