Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Sokaknak miért vízválasztó,...

Sokaknak miért vízválasztó, hogy mely városokban mennyi kisebbségi lakik?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy az emberek többsége nem akar oda költözni ahol sok roma lakik. Egy ismerősöm mondta, ahol lakik (várost nem írok) 4 millióért nem tudnak lakást eladni, mert annyi roma lakik ott. Pedig azt mondta, alapvetően nincs velük gond, és valamennyire hiszek neki mivel a mi utcánkban is számos kisebbségi lakik. Probléma nincs velük, számos alkalom volt mikor este nem voltunk itthon és senki be nem tévedt az udvarra sem, bár tudom ez nem mindenhol van így.


Sokan miért előítéletesek?



2021. jan. 6. 14:46
1 2
 1/15 savanyújóska ***** válasza:
97%
Mert sok hasonló helyen viszont van probléma, nagyon sok múlik a konkrét környéken.
2021. jan. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Már sajnos ritka az olyan hely ahol nincsenek, nem lehet elkerülni.

Senki sem orul neki de ez van.

Hiába van ugymond elit utca ha az ember bemegy a varosba ugyanugy ott vannak....

2021. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Lakj egy kicsit a nyóckerben, Kőbányán, vagy valahol Borsodban, aztán tedd fel újra a kérdést, ha akarod... 3:)
2021. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
9%
Én sem értem. Szerintem rasszisták. Örülnék ha olyan helyen laknék ahol sok a róma, nem mindig az a befásult nácik lennének.
2021. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Én irtam a 2est épp borsodbol

Én hiába élek egy ugymond elit utcán, ha elmegyek boltba vagy lemegyek a varosba ugyanúgy ott vannak... nem élhet az ember burokban.

Ahol most kevesebb van ott is egyre több lesz majd :(

2021. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is vannak de nincs velük baj, viszont én tudok a környéken olyan várost mondani ahol tényleg miattunk nem megy el egy jó ház 3 millióért sem. Viszont arról a településről itt tudja mindenki, hogy nagyon sokan vannak és agresszívak. A rendőröknek 0 hatalmuk, a 12 éves kisgyerekek elveszik az ember telefonját, késsel jarkálnak, volt olyan, hogy valakiről a cipőt lelopták az utcán fényes nappal.A rendőrök meg nem csinálnak semmit mert őkiis félnek. De ellenpélda, hogy nállunk is vannak sokan, de normálisak.
2021. jan. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Miattuk*
2021. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valahol nincs velük probléma nem garancia arra, hogy máshol sem lesz.... Mi pár hónapja vettünk lakást, élveztük a nyugalmat, fő szempont volt, hogy csendes legyen, de nemrég beköltözött mellénk egy cigány család és szétbontják a házat gyakorlatilag....🤦🏻
2021. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert ahol romák laknak, ott eleve esnek az ingatlanárak. A válasz egyszerű: koszosak, hangosak, lopnak, betörnek, lopják az áramodat és szemétdombot csinálnak az utcából. Plusz senki nem akarja olyan iskolába/óvodába járatni a gyerekét, ahol többségben romák járnak melegedni és senki nem teszi ki mindennapos zaklatásnak vagy verésnek a gyerekét.


Senki nem szereti, ha a munkából hazafelé menet megtámadja egy kutyafalka (falun elég jellemző, romák lakta településen).


A közbiztonság szar, a rendőrök se mennek ki ilyen helyekre, ahogy a mentősök sem mernek.


De rengeteg falusi ismerősöm van, tudnának mesélni, egyiküknek még a háztetőt is elbontották a nyaralójából. A tyúkokat kilopják az udvarból, a fákat kiszedik, a kocsidat szórakozásból karcolják meg vagy engedik le a kerekét, ha 10 percig közterületen hagyod.


Estig tudnám sorolni.

2021. jan. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan miért előítéletesek?"


Én erre azt szoktam mondani, hogy ez nem előítélet, hanem tapasztalat.

2021. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!