Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Most már jobb hely Ózd, mint...

Most már jobb hely Ózd, mint amilyen 10 évvel ezelőtt volt?

Figyelt kérdés

Emlékszem, hogy 2010 körül elég sokan panaszkodtak arról, hogy Ózd milyen élhetetlen, alacsonyak a fizetések, kevés a munkahely és a közbiztonság is rémes volt akkoriban.


Azóta eltelt 10 év, és mostanában nem olvasok panaszokat a várossal kapcsolatosan.

Sokat javult azóta a helyzet?

Élhetőbb lett a város? Több a munkahely? És a közbiztonság is jobb lett?



2021. jan. 8. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem hallasz, mert a többség elhúzott azóta. A kevésbé szerencsések csak Miskolcra, mások Budapestre költöztek le, megint mások külföldre.


A közbiztonság egyébként érezhetően javult, a fizetések és az allaslehetőségek siralmasak.

2021. jan. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos nagyon sok sztereotípiája van Ózdnak, ami egyáltalán nem igaz, és bolhányi dolgot, 50-100x osára nagyítva szét van kürtölve !


De sajnos vannak kőbe vésett igaz dolgok is !


Ózd nagyon szép város és a körülötte lévő falvak erdejei és mezőjei regékbe illőek festmenyre valóak.

Kirándulni és fényképezgetni első osztályú.



De ennél többet sajnos nem tud fel mutatni


Ugye a pozitív dolgokat önmaga adja, a természet adta kincs.


A negatívumot meg csak az ember adja...érdekes a kettő közti krónikus tény valóság.



A lényeg hogy ,


-a 10 évben ózd lakosságának a 50+% a el költözött észrevételem szerint a legjava Egerbe avagy külföld (Anglia, Német régió)


Ugye szinte mindenki el akarna innen költözni, de nem mindenki tehette/teheti ezt meg.


A meg élhetés nehéz... Nagyon nehéz vagy le hajtod a fejed és gürcölsz a multi sorgyárba egyedülállóan kb 120-150 huf ért a 3 gyerekesek adó mentesen viszonylag jól ki jönnek kb 230-350 huf


A másik oldal pedig a vállalkozás... Ami előbb utóbb csődbe megy.. Be fuccsol

Mindenki kínlódik mert nagyon le nyomott árakon tudnak mozogni a vállalkozás utáni járulékok pedig kőkemenyek.


Más opció a pénz keresésre nagyon nincs van egy kis % aki piacol és bizniszel

Olyan beállítottságú emberek akik a jéghátán is meg élnek.



A közbiztonságot nem mondanám hogy javult !


Érdemes bele gondolni az itteni emberek nagy része napról napra él. meg keseredtek be fásultak ez miatt kissé vadak !


A rend őrjei, Inkább csak stílusban, és le reagálási módszerben változott !

Halottam azt is hogy korrupt esélyesek, de ennek nem tudom mi alapja van.


Számomra ózd nem egy bajos hely


Összegségében szeretem a várost de csak a természeti adottságai miatt.


Ózd nem élhető és mondjuk ki sz@r itt élni


És tisztába kell lenni hogy ha akarnák a fenti okos emberek akkor már rég élhető város lenne ózdból, és ez marad is így hosszú-hosszú ideig még biztosan sajnos.

2021. jan. 11. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen javult, szeretek itt élni!
2021. jan. 21. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én éltem ott kb 1 éve költöztem vissza kazinczbarcikára és ahogy észrevettem barcika elkezdett nagyon feljönni kevésbé látszódik az iparváros hangulat igaz ott a borsodchem de azon kívül egyre modernebb város ezzel szemben ózd sokkal inkább leépül. Azért is lehetséges mert el van dugva a város nagyrésze a régi ipari épületekből áll. Talán pozitívumnak azt tudnám felhozni hogy ott van a barcikai közép iskolák központi iskolája
2021. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jobb hát Janicsak jó ember!🤦‍♀️
2021. júl. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!