Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy kell "cselesen" csinálni,...

Hogy kell "cselesen" csinálni, hogy nem adom kölcsön a gépeimet és a szomszédok sem sértődnek meg?

Figyelt kérdés

Új környékre költöztünk, egy csöndes zsákutcába. Kőműves vagyok, hobbim a barkácsolás, minden jobbfajta létező szerszám és gép megtalálható nálam. Ezt tudják az utca lakói és múltkor jött az egyik kölcsönkérni stihlfűrészt, mert csak ki akar vágni egy útban lévő 3 méteres akácfát.

Húztam a számat, de gondoltam ez egy összetartó utca, utcabállal, szinte barátok már, gondoltam be kell illeszkednem. Reggel odaadtam, este mentem érte, kiderült nem is ő használta hanem kölcsönadta az unokatestvérének a gépet. A láncvezető sín lekopott, a lánc teljesen elkopott. A benzinnek is fura szaga volt benne utána.

Aztán jött a másik utca embere, hogy kellene a flexem, én meg leráztam egy "nőt és szerszámot nem adunk kölcsön" dumával, annyira megsértődött hogy nemhogy nekem nem köszön vissza, de a családja sem köszön vissza a feleségemnek és a gyerekemnek.

9-ből 1 család belefér, de a többivel nem akarok rosszba lenni, már egy harmadik itt lakó is jelezte hogy holnap hétvégére kellene a fűrészgép. Hogy rázzam le?


2021. jan. 8. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondd hogy napi hasznalatban vannak, kell a munkadhoz.
2021. jan. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én ebből sosem csináltam gondot. "Bocsi,de ilyesmit nem adok kölcsön,ha szükséged van rá,vegyél" Ha ebből nem ért,elküldöm a p...csába.
2021. jan. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem utcabeliek hanem sógorom ilyen.

Felesége évek óta otthon van,1 keresetböl és családiból élnek.Nem

marad pénz jobb minőségű szerszàmokra.

Én 2 állásban gürizek nő létemre most jutottunk el odáig h megvettük a saját házunkat.Rengeteget dolgoztam és a férjem is,sokat spóroltunk is.

Egyvalamin nem. A férjem él hal a Wera szerszàmokért.

Most már lassan minden megvan belőle,ezt kéri szülinapjára karácsonyra mert sajnálja a pénzt rá "csak úgy megvenni" igy alkalomhoz köti.

Nagyon nagyon szeret barkácsolni,mindig csinál valamit.

A sógorom állandóan elkéregeti a szetteket.

Mocskosan koszosan adja vissza úgy hogy 3 szor kell szólni neki h vissza lehet szolgáltatni.

Évek óta ezt ment mással is,fúró,dekopirfűrész aminek több fűrészét el törte,nem is vett másikat.Még a kerékcseréhez is a mi emelőnket használja.

Elszakadt a cérna pár hete.Most lesz kis műhelye a férjemnek.Rengeteg terve van.Sok mindent szeretne még.Nagy a telek kell utánfutó és ilyenek.

A sógorom pár hete röhögve mondta jajj milyen jó,neki nem kell venni semmit hiszen az öccsének mindene meglesz.

Megmondtam neki nem azért dolgoztam és dolgoztunk hogy neki kényelmesebb legyen,h hasznot húz belőlünk.Nem az én problémám h a felesége nem akar dolgozni.Vegye meg magának ami kell.

Nem szeretem az élősködő embereket.

Volt h mi is elkértünk ismerőstöl valamit,pl Hiltit,de aznap tisztán vissza is vittük.

De nem nyaggatom a családtagokat barátokat hogy kinek mije van,és ahhoz megyek akinek a dolga épp kell.

A legidegesitőbb az h "elfelejti" vissza adni.Volt h elkért valamit és másnak adta kölcsön.

Sértődés lesz nálatok is biztos.De akkor sem adnám oda állandóan a dolgaidat.

Pl lehet bérelni is,mi is előfordult h béreltünk nagyobb dolgokat nem

pedig elkéregettem őket.Én legalábbis nem szeretek kellemetlen amikor állandóan rájársz valaki nyakára h ez kell meg az kell.

2021. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3: Tiszta Janka néni a szomszédokból:D


El kell mesélni a kedves környékbelieknek mi a tapasztalatod a szerszám-kölcsönadogatással. Erre ők persze 100% azt fogják mondani, hogy ők aztán jobban fognak rá vigyázni mint zsidó a gyerekére és még jobb állapotban fogják visszaadni mint amilyenben volt mikor elkérték. Ez persze nem igaz.

Esetleg:

-Teszel egy próbát, és ha szatyorban kapod vissza, többet nem adod oda.

-Kikukázol valahonnan egy olyan szerszámot amit kértek és azt adod oda.

2021. márc. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!