Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szеrintetek lenne értelme...

Szеrintetek lenne értelme létrehozni egy különálló Balaton megyét?

Figyelt kérdés

A balaton-parti városok mind összefognának, és létrehoznák ezt a megyét, amivel sokkal jobban járnának, mint a mostani helyzettel, mert különösen Somogy csak visszahúzza a déli partot. Hihetetlen, hogy a déli part lakóinak Kaposvárhoz tartoznak, hiszen Kaposvár jóval színvonaltalanabb.

Az új megye központja lehetne mondjuk Siófok, Keszthely vagy Balatonfüred.


Ez a kérdés tisztán elméleti, senkit sem akarok vele megsérteni, tényleg csak véleményekre vagyok kíváncsi.



2021. jan. 10. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sztem semmi értelme nem lenne.
2021. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs értelme. Egy egyébként is szerényebben teljesítő területi egységet még mélyebbre nyomni ezzel pedig még inkább nincs.
2021. jan. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Kaposvár egyáltalán nem rossz hely. Igaz van pár cigány ott, de hát mindenhol. Továbbá az hogy Kaposvár fejletlen, attól nem húzza le a déli part színvonalát.


2. Nem teljesülhetne az elképzelés, ugyanis egyik megye sem mondana le a legtöbb pénzt hozó területről. Továbbá nem lenne egységes megegyezés arról, hogy mi legyen a megyszékhely. Mindegyik megyerész a sajátjáét akarná (szerintem). Pluszba még az, hogy Siófok, Keszthely és Balatonfüred sem akkora szerintem, hogy eltudhasson vezetni egy ilyen nagy megyét.


3. Semmelyik rész nem egyezne bele, ugyanis az északi-és a délipartnak is megvan a sajátosságai/kultúrái. Szinte egy külön "nemzet". Ez csak jelképesen mondom, természetesen mindegyikük magyar.

2021. jan. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!