Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyen nettó bérrel ennyi...

Ilyen nettó bérrel ennyi hitelt bevállalnátok egy jó környékért?

Figyelt kérdés
420 a nettóm jelenleg +31.000 cafetéria, illetve 3 havonta bónusz, ami a 3 havi fizetésem 8%-a (nem fix, de 4 év alatt csak 2x nem sikerült eléreni hozzá az eredményeket). 138 ezer lenne a hitel törlesztője biztosítással együtt, de cserében egy megyeszékhely (Debrecen) egyik legjobb kertvárosi részén élhetnék. 7 millió Ft megtakarításom van, aminek egy része örökségből van. Kicsit félek belevágni, de lassan 30 éves vagyok és már nagyon pocséklásnak érzem az albérletet. A családom próbál meggyőzni, hogy amíg nincs férjem/gyerek(ek) addig ne ugorjak ekkora hitelbe, vegyek inkább minimális hitellel egy garzont, ha saját otthonra vágyok. Nekem viszont mindig is nagyon tetszett ez a környék és a kinézett ingatlan áron alul eladó (igényes bútorzattal, háztartási gépekkel). Ti hogyan döntenétek?
2021. jan. 21. 20:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én a helyedben számbavenném a jelenlegi költségeimet, és megbecsülném a kertes házban élés költségeivel. Csak ha belefér, akkor vállalnám be.

Esetleg lakik ott most valaki? Mert egy kb. fenntartási költséget tudna mondani.


Ja, és az is nagyon fontos, hogy vajon miért adják áron alul.

Vizes fal? Rejtett csőtörés? Elavult áramhálózat?


Csakis úgy szabad venni házat, hogy minimum egy szakemberrel meg kell nézetni. Akár ha van egy építési vállalkozó ismerős, vagy egy ács, netán statikus, de fizetni is lehet ilyen szolgáltatásért.


Mi is úgy vettünk házat bőven áron alul, mert volt hibája bőven, de mi ezekkel tisztában voltunk, és szakemberek hívták fel rá a figyelmet, így lehetett alkudni.

2021. jan. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon jó környék, mi is arrafelé nézelődünk :)
2021. jan. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem a bérleti díjat. Ennek tükrében bevállalnám, ne gondolkodj.
2021. jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Azért hitel na... bankokat gazdagítja csak az ember.
2021. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is belevàgnék

De:

a munkahelyed legyen biztos a következö 15 évben,mert ha egy leépitésnél repülsz nem biztos hogy talàlsz ennyiért ùj munkàt

a màsodik h a virus miatt mennyire biztos a munkahelyed.Ha olyan munkakörben dolgozol amit nem veszelyeztet akkor nyugodtan vàgj bele.


Szerintem bele kellene vágni.Bàr abban is van igazsàg amit a csalàdod mond.

Az alsò szomszédom 30 éves ferfi egyedül élt,megvette a lakàst

Pàr hònapja adta el àron alul,mert megismerkedett a barátnőjével aki 40kmre lakott egy másik városban.

Mivel a srác munkája szabadabb igy ő költözött oda.Sokat vezet igy is,céges autója van,neki egyszerübb.Igy eladta ezt a lakást.

Ha netán te is megtalalod az igazit kitudja hova sodor az élet

de ez benne van a pakliban.

Ha ez a vágyad vágj bele,15 év nem olyan hosszú idő

ha netan csaladot alapitasz eladod,de addigis lehet egy nyugodtabb életed

2021. jan. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Én azért megnézném mégegyszer, miért ilyen olcsó a lakás. Nem egy esetben hallottam róla, meg velem is megtörtént, de az csak albi volt, hogy penészes lakást adtak el, amit előtte festettek ki, hogy eltüntessék a penészt, aztán lakni nem lehetett benne. Szomszédok milyenek? Ezekről győződj meg, ha minden stimmel, megbízható a tulaj, nem tartalmaz a ház rejtett hibákat, költségeket, én belemennék. Egy albérlet sem sokkal olcsóbb, valahogy mégis ki kell fizetni kevesebb bérből. És ez legalább a tiéd lesz. :)

Szakember véleményét a házról mindenképp kikérném, ha esetleg eddig nem tetted volna. Elnézést az okoskodásért.

2021. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
15 év nem hosszú idő?? :D A mai világban ki tud előre tervezni 15 évre?
2021. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!