Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten vannak még valahol...

Budapesten vannak még valahol utcai nyomós kutak?

Figyelt kérdés
Ha megyek az utcán,de nincs nálam pénz és szomjas vagyok,találok valahol utcai nyomós kutat,amiből ihatok?

2021. febr. 2. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A Népligetben tuti van (bár télen lezárják) illetve játszótereknél szokott lenni.
2021. febr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
fagy van..... amúgy meg Pest nem egy tanya, hogy legyen jut minden utcában.
2021. febr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Első találat: [link]


Második találat: [link]

2021. febr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
De vigyázz. Én utoljára akkor ittam ilyenből, mikor totál vasízű volt a belőle jövő vizecske, és beteg is lettem tőle.
2021. febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Én inkább nem innék ilyenből.
2021. febr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Dél-Pesten lakok, rendszeresen futok utcákon is, így feltűnik, ahol van. Pl. Soroksáron elég sok helyen van, pl. konkrétan Dobó u. Felső-Duna sor kereszteződésnél, illetve Horgász-Parton is van egy, meg Vízisport utca soroksári szakaszán is. Csepelen is van pár helyen, pl. Vízmű lakótelepnél a Rakóczi út mellett van egy. Aztán van a Népligetben, Margit-szigeten, de mintha XVIII. kerületben és XIX. kerületben is láttam volna valahol. Meg Budán a II. és XII. kerületben is mintha találkoztam volna ilyennel.
2021. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként nyugodtan lehet inni ezekből, csak előtte folyasd egy ideig, mert ha sokáig nem használták, pállot lehet a víz, vagy túl vasas, ha öreg a vízvezeték.
2021. febr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk Pestszentimrén van bőven, hála Istennek. Sokszor használom őket nyáron séta/biciklizés közben. Finom hűsítő vizük van :)
2021. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

Bocs, hogy hozzászólok, nem Budapesten élek, hanem egy Heves megyei községben, és azt tudom mondani neked, hogy itt meg már csak elvétve lehet találni üzemelő kutat.

Emlékszem gyerekkoromban milyen sok volt a városban (ott nőttem fel) de az elmúlt 15-20 évben csak "fogynak".

A kislányomnak mikor mutattam ilyet, szegénykém elsőre azt se tudta mi az.

Kisvárosban, községben, falun azért ritkították meg, mert sokan onnan hordták haza a vizet, nem kis mennyiségben.

Budapesten nem tudom miért, azért hetente nem járunk fel.

Az ivóvíz minőségéről budapesti viszonylatban nem sok jót hallani, bár szerintem iható.

Itt a Mátra alján viszont finom az tuti.

2021. febr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
#9: Budapesten belül is változó a minőség. Pl. kelenföldi rokonoknál számomra borzalmas a csapvíz íze, míg nálunk Pest külső részén finom. Természetesen ivásra mindegyik alkalmas! Én pont Hevesről hallottam, hogy néhol arzénos a víz...
2021. febr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!