Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Falun még mindig szigorúbbak...

Falun még mindig szigorúbbak a normák?

Figyelt kérdés
Megszólhatják a nénit akinek még nem született dédunokája?
2021. febr. 19. 07:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miii?
2021. febr. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én kisvárosban élek de színvonalban inkább falu.. itt téma szokott lenni,hogy egy-egy párnak miért nincs még gyerek,mert már " benne vannak a korban". De néniket úgy nem szólnak meg,max tőlük is kérdetgetik,mikor lesz már unoka/dédunoka mert " bezzeg nekem már 2-3-4 stb.van".
2021. febr. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Unokatestvérem egy éve él együtt a barátnőjével Pesten. Oké, igaz, hogy nem házasok, de Pesten élnek, úgyhogy “elnézik nekik”. Viszont pletykálnak, hogy 1 év után sincs gyerek és már 22-25 évesek... lol
2021. febr. 19. 07:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem feltétlenül a falusi emberek szokása. Inkább tipikus emberi tulajdonság, hogy mindig mások magánéletével kell foglalkozni. Pesten is előfordul.
2021. febr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Ohh már nem kell ezekkel törődni. mivel be van szűkülve az életük, így máséban vájkálnak. Semmi közük hozzá, hogy kinek mikor lesz gyereke vagy hogyan éli az életét. Egyszer talán már ki fog halni ez a korosztály. Nagymamámat is mindig csesztették a 70-80 éves barátnői, hogy mikor leszek már házas, meg gyerekem, aztán egyszer kiosztottam őket illedelmesen, hogy törődjenek a saját famíliájukkal.
2021. febr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
Igen, kisvárosban nőttem fel és még mindig ez megy. Anyám egészségközpontban dolgozik, a temploma mellett ez a másik hely ahol az idősek beülnek beszélgetni (bár most mióta a covid tart, ellenőrzik hogy az időpontjukra jöttek-e, nem tudnak fél napot ott csevegni) és mindig ez a téma hogy kinek hány déd/unokája van, kinek a gyereke/unokája keres jobban, lakik nagyobb házban, házasodott meg stb. Nekik ez a szórakozás, unatkoznak. Nagyobb városokban szerintem inkább a rokonok közt van ez jelen, kisebb az a kör aki ismeri az embert csak úgy.
2021. febr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisvárosban laktunk, mellette falu, ott nőtt fel a családom, szóval ismertek minket, aztán beköltöztünk a városba. Nálunk anyukám volt, aki szólt a nagyimnak, hogy be lehet fejezni a családi dolgok kiteregetését, mert értjük, hogy túl sok beszédtéma nincs, de rendszeresen mondott el olyan dolgokat, hogy miket vásároltunk hova jártunk nyaralni, ki mennyit keres. Lehet, hogy Joli néni elmondja ezeket, de mi meg nem szeretnénk másoktól visszahallani a dolgainkat. Múltkor vettünk még egy kocsit, mert anyunak szüksége volt rá a munkába járáshoz. Nem új autó, 4-5 éves nem luxus kisautó, egyszer azzal mentünk látogatni, hogy megmutassuk a mamának, 2 nap múlva egy falubéli ismerőssel összefutottam azt ecsetelte, hogy milyen jól megy nekünk, hogy 2 autóra is futja.
2021. febr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Falu,ismer mindenki mindenkit.

Évekkel ezelött kiköltöztem a màr férjemmel külföldre.

Terjengett olyan,hogy én azért jöttem ki külföldre mert teherbe estem a barátomtòl(màr férjem) és a szüleim ezért kitagadtak💁‍♀️

De mai napig az megy h én pénzelem a csalàdom,holott sosem fogadnàk el és nincs szükségük rá,mindenért ök is megdolgoztak.

Multkor anyukám elment a turiba és 2 szatyor ruhát vitt haza a buszon meg azt tárgyalták biztos pénzt küldtem haza💁‍♀️H én pénzelem öket.Meg h én k.rvának jöttem ki.

Eszem megáll,irigy alattomos emberek akik annyira unatkoznak h ilyen dolgokat találnak ki

Mint valami szappanopera...

2021. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Milyen érdekes. Nálunk a faluban nincs ilyen, és vhogy mindenki a saját dolgaival foglalkozik.

De attól pl ha atmesz a szomszedhoz segít, beszelgettek picit, de ennyi.

De nyilván ezt jobban kéne ertekelnem 😊

2021. febr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as vagyok,ezt gondolhatjàtok kiknek nem tetszett😀

hát nem a szomszéd Marinéni foglalkozik ilyenekkel hanem a naplopò odaszülök 8 gyereket féle anyukàk...Meg tini gyerekeik akik csak balhézni,lopni tudtak mindenhol...

2021. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!