Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Annak mi az oka, hogy boltokba...

Annak mi az oka, hogy boltokban szigorúbban betartatják a maszkviselést, mint a tömegközlekedésben?

Figyelt kérdés
Buszon a sofőr, vonaton a kalauz, nem nagyon szól rá senkire ha nincs rajta maszk, boltokban viszont jobban elvárják, rászólnak arra akin nincs, mi az oka ennek, hogy ott jobban figyelik ezt?
2020. júl. 19. 04:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Legalábbis errefele ahol élek, ezt tapasztaltam, máshol aztán lehet máshogy van
2020. júl. 19. 04:39
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes kérdés, én is ezt tapasztaltam.

Alapvetően szerintem azért, mert kevesebb időt töltünk egyes tömegközlekedési eszközökön, mint egy áruházban vásárolgatva. Másrészt a sofőrt, vezetőt is nyilván valamennyire zavarja a munkájában a maszk és ha már rajta sincs, akkor az utasoktól sem várhatja el annak viselését. Plusz ő fizikailag szinte nem is érintkezik, nincs kontaktusba utasokkal, nem úgy, mint az eladók, és emiatt szerintem nem igazán foglalkoznak azzal, hogy az utastérben mi történik az emberek között.

2020. júl. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyakoribb a rendőr a boltban, mint a vonaton.
2020. júl. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A boltokban a biztonsági őröknek más dolga sincs, csak körbe-körbe mászkálni és baxtatni az embereket (ha épp nem a maszk miatt, akkor találnak más okot). A buszsofőr nem tudja ellenőrizni, hogy ki mit csinál a buszon, miután felszállt. Sokan csak a felszállásnál veszik fel a maszkot, így nyilván felengedik őket, aztán ahogy leülnek, már tépik is le magukról.
2020. júl. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
hosszú az a vonatút
2020. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!