Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Más fiatal is utál vidéken...

Más fiatal is utál vidéken lakni? Mivel lehet elviselhetőbbé tenni, mit lehet vidéken csinálni?

Figyelt kérdés

Vidéken lakunk egy kisvárosban, ahol szinte nincsen semmiféle normális kikapcsolódási, szórakozási, vásárlási, munka stb. lehetőség. Van pár óvoda és iskola, pár kínai üzlet, pár élelmiszerbolt, pár kocsma /cukrászda /kajálda (de a nagy része most zárva és a maradék helyről is csak kiszállítanak) és tulajdonképpen ennyi a város. A járványtól függetlenül üresek az utcák, max. abban az idősávban látsz embert mikor a többség megy iskolába /dolgozni vagy éppen onnan megy haza... amúgy mindenhol csend van, sehol senki, sehol semmi, soha nem történik semmi. Ha normális ruhát, műszaki cikkeket, könyvet, papír-írószert stb. szeretnél venni vagy rendelni tudod vagy pedig be kell utazni egy nagyvárosba, ami külön tortúra. Épkézláb rendezvények vagy programok sem szoktak lenni, mindig max. évente kétszer hívnak egy-egy előadót a nyugdíjasoknak / cigányoknak, rendelnek egy ugrálóvárat a gyerekeknek, kondérban kotyvasztanak valamit és ennyi. A környezet sem az a szép idilli, kellemes, zöld vidéki táj, ahol jót lehet kirándulni stb., hanem tiszta gaz minden, halomban áll a szemét a város határain mindenhol, büdös van, hajléktalanok és fura emberek csöveznek az erdőben, max. a traktornyomot tudod követni a szántásban, de turistaút vagy bicikliút nincsen sehol. Semmiféle diákmunka nincsen, illetve tanulási lehetőség sincs (pl. tanfolyamok). Nincsen sem park, sem sportpálya sem semmiféle közösségi placc, ahová kijárnának az emberek. A környező települések falvak, puszták, tanyák vagy hasonló kaliberű kisvárosok.

Egy éve itthon vagyok (távoktatás) és azt érzem, hogy már megfulladok. Már nem tudok mit kezdeni magammal, szinte depressziósnak érzem magam, hogy be vagyok zárva egy ilyen helyre. Nem tudok menni sehová, nem találkozom senkivel, egész nap otthon vagyok a 4 fal között. A szüleim egész nap dolgoznak, tehát tulajdonképpen estig egyedül vagyok. Max. hétvégén mentem el párszor egy nagyobb városba, de az is oda-vissza 4 óra tömegközlekedéssel, sok időm így nincsen és elég korán indulnom is kell vissza, hogy még hazaérjek este 8-ra.


2021. febr. 25. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát... aki ezt nem bírja, az elköltözik nagyobb városba, amikor megteheti. Én is így tettem.
2021. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen utáltam gyerekkoromban is. Amikor szovatettem, hogy szar az ingázás akkor le lettem ugatva. Elköltöztem felnőttkent.
2021. febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát én sajnos még nem tudok elköltözni.
2021. febr. 25. 10:53
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem tudsz elköltözni a buta parasztok közül, ott a net. Sokkal okosabbakkal is lehet kapcsolatod.
2021. febr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Persze, de ebből már elegem van. Majdnem mindent a neten csinálok, a neten tanulok, a neten tartom a kapcsolatot a barátaimmal, a neten ismerkedek, a neten veszek részt nyelvtanfolyamon, a neten rendelek dolgokat, a neten nézek sorozatot stb. Már nagyon hiányoznak a személyes kapcsolatok, interakciók, találkozás, kimozdulás stb.
2021. febr. 25. 12:02
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez általában úgy történik, hogy a kisgyerekes szülők, akik megtehetik, kiköltöznek a francba, egészségesebb levegő, kevés forgalom az utakon, milyen jó már az a gyereknek... Aztán a gyerekből tinédzser lesz, menekülne onnan, majd fiatal felnőttként el is menekül. Kiéli magát, egzisztenciát teremt, párt talál, gyerek is születik, majd jön az ötlet, hogy "menjünk innen a nyüzsgő nagyvárosból, a gyereknek sokkal jobb lesz vidéken".
2021. febr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen.

Diplomázás utána hazaköltöztem a 6000 lelkes szülőhelyemre. Persze sokkal jobb, mint Bp, de mindig is azt éreztem, hogy inkább élnék egy kb. 100000es városban. Vszínűleg el is fogok menni külföldre.


Engem is főleg az zavar, hogy totál kihalt mindig minden. Errefelé legalább bicikliút van, használom is, de amikor ismerősömmel/szüleimmel félévente elutazom, mindig olyan helyre akarok menni, ahol vmi pezsgés van.

2021. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Huhh, én is így nőttem fel, hasonló helyen mint amit írsz.

Aztán 18 évesen Pestre költöztem, pár évet ott éltem - mélységesen meggyűlöltem, a tömeg, a forgalom, a zaj, a szemét, a kosz miatt.

Utána 24 évesen kiköltöztem egy pici faluba, aminek gyönyörű zöld környezete van, tiszta és rendezett. Azóta boldog vagyok, itt imádok élni. (Most vagyok 27)


Szóval "vidéken lakni" szerintem szuper, sokkal jobb mint egy nagyvárosban - annyi, hogy vidéken is vannak rossz helyek.

2021. febr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
62%

Én is 1000 fős faluban nőttem fel. Oké, jó, meg friss a levegő, tarthatsz állatokat. De futni nem mehetsz el, mert "anorexiás vagy, bolond vagy". Pluszban a FOLYAMATOS pletyka, kicsinálás, képesek a 16-22 éves lányt kicsinláni, ártani neki, mikor nem ártottam senki, semmit. Megbeszélnek, kicsinálnak, mert egyetemen nincs meg a vizsgám stb. K..va vagyok stb. Megfigyelik,mit veszel a boltban... De még a fiatalok is ilyen szinten vannak... Hihetetlen... A postán nem tudok egy caomagot feladni, mert felbontják kiváncsiságból, felbontják az egyetemi felvételimet stb. Ha engem zaklatnak, én vagyok a k...rva, ki kellene plakátolni a jegyeimet. Előtte meg azért csináltak kiég a szülők is, mert kitűnő voltam...


A bejárás szörnyű, reggel ötkor keltem, 1-1,5 óra az út. Dögunalom... Egy sampont nem tudsz venni l...


Én kis korom óta el akartam innen menni, mindig azt vártam, hpgy egyetemre elmegyek máshova, de a szülei megakadályozták. A végletekig képesek elmenni a pletykával, kicsinálással az emberek. Anyámék meg a saját gyereküket odadobnál, hogy "mit mondanak a faluban"


Pár éve írtam ki ide egy kérdést, de kiröhögtek, meg lekamuztak, kitiltottak, mert "ilyen nincs, hazudozok, kamuuu".


Kisgyerekként tök jó felnőni, de utána egy szopás, kezdve, hogy középiskola egy-két órára van...


Arról nem beszélve, hogy munka nincs belátható közelségben...


Most egyébként egyre többen költöznek ide Budapestről, de például a szomszédom egy pszichiátriai beteg, egy elmebeteg rosszindulatú mocsok, azért jöttek ide, de itt is elkezdte. Én lettem az egyik áldozata, akit zaklat...

2021. febr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ja és nálunk az a nagy valami, meg az egyetlen program, hogy "lemész a boltba", ott megy a pletyka...
2021. febr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!