Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik panelházban élnek, őket...

Akik panelházban élnek, őket nem zavarja a sok másik ember összezsúfolva egymással? Meg a lift, meg hogy áthallatszik minden?

Figyelt kérdés

Én biztos bekattannék ha ilyen helyen kellene élnem.Respect.

23F



2021. ápr. 19. 22:46
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Meg olyan szomorúan jönnek mennek a lépcsőházban az emberek.Ezt megfigyeltem.Panellakók! Miért vagytok ilyen szomorúak?
2021. ápr. 20. 01:06
 12/27 Tepfal ***** válasza:
100%
Ezt mondjuk te vetíted bele, semmivel nem szomorúbb attól valaki feltétlenül, hogy panelban lakik. Előnyei is vannak, de itt most nem ez volt a kérdés.
2021. ápr. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretnék kettesben ,de egy jó környéken egy lakatlan faluban tele cigány gyerekkel attól még egy normál környékén Pesten egy panel is jobb .
2021. ápr. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Betondzsungel és kispolgári is nagyon.Kitartást!
2021. ápr. 20. 08:36
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt látom, hogy kertes házból agresszíven vagy kíváncsian néznek kifele. Miért vagy agresszív/kíváncsi?
2021. ápr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Nem beszélve azokról a vidékre költözőkről, akik megbánták, és mennének vissza a panelba.
2021. ápr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Ha kinyitom az ablakot, jön be a levegő.


Érdekes, te beszólhatsz, én nem, mert hiszti van?

2021. ápr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

A panel is lehet jobb egy kertesnél, és egy kertes is lehet jobb egy panelnél. Mindig az adott helytől függ, hogy hova érdemes költözni. Laktam olyan társasházban, ahol 1 év után találkoztam az első szomszédommal, addig soha emberfiával se, már néha olyan érzésem volt csak mi lakunk ott. (pedig volt melletünk is és a földszinten is egyetemista fészek)


Helyfüggő.

2021. ápr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Tepfal ***** válasza:
100%
Kérdező, itt írtad le magad, mint ember. Én sokféle helyen laktam évekig - pesti panel, pesti téglaház, vidéki panel, vidéki téglaház, kertesház. A szomszédok messze a kertesházban voltak a legidegesítőbbek. A panelban eszébe nem jutott senkinek, hogy pl. kéretlenül becsöngetgessen a lakásomba - kertesházban a szomszédok ezt természetesnek vették. A folyamatos bámulás, ha jött hozzánk valaki, azt szerintem jegyzetelték, mert utána ment az idegesítő kérdezősködés, pletyka. Panelban nem volt soha olyan, hogy reggel 6-7-kor fűnyírásra, favágásra, fúrásra, fűrészelésre ébredeket, ez nyilván lakóközösségen is múlik, de a kertesházban ezek megkerülhetetlenek voltak, az emberek egyszerűen nincsenek egymásra tekintettel, mert "az én kertem, azt csinálok, amit akarok". A kertesház fenntartása továbba több pénz és sok munka, sokkal, sokkal több, mint egy panelé, amit sokan nem is bírnak, ezért elburjándzott kertben, koszban, omló házban, stb. élnek. Ennél sokkal kulturáltabb egy szépen rendben tartott kis panel, amit egy idős vagy beteg ember is sokszor tud gondozni. Továbbá általában kevésbé veszélyes is, a betörések ritkábbak, a szomszéd pedig azonnal ott van segíteni (megtörtént tapasztalat). Szóval ez a "kispolgári", meg egyéb lenéző stílusodat feld*ghatod a seggedbe. Attól nem lesz valaki jobb vagy rosszabb ember, hogy hol él, az, hogy kertesházban élsz-e 80% esetében azért van, mert a szülőktől vagy magát a házat, vagy az erre való pénzt örökölték, szóval nem is kell verni magadat, mert nagy eséllyel nem a te érdemed, hogy ilyen helyen élsz-e vagy sem. Nagyon visszataszító, ahogy megnyilvánulsz.
2021. ápr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Metionin ***** válasza:
100%
Panelben lakom, nem vagyok érte oda, kertesben nőttem fel és olyat is szeretnék majd de egyelőre ez van, nem dobálnak kertes házakat az emberek után (legalábbis olyan helyen, ahol munkalehetőség is van). Igazából a háztól, a szomszédoktól és a környéktől függ hogy mennyire szar maga az élet a panelban. Az előző albiban egész nap ordító gyerekeket hallgattam hála a fölöttünk lakóknak, a mellettünk lévő óvodának és az ovi melletti játszótérnek. Már azt hittem szétszakad a fejem amikor még a home office is bejött és dolgozni is alig lehetett miattuk. Pedig 8 év koli alatt beedződtem de soha nem tapasztaltam akkora hangzavart mint azon a környéken. A mostani albimban semmi nem hallatszik át, nincs a közelben se ovi se játszó, park van a ház előtt és mögött is. Tök csendes és nem is néz ki rosszul. Persze a kert meg a nagy terasz hiányzik de ideiglenesen elvagyok itt amíg lesz házam.
2021. ápr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!