Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Manapság miért ment ki a...

Manapság miért ment ki a divatból az, hogy több generáció lakjon együtt? Régen ez volt a természetes.

Figyelt kérdés

Régebben direkt nagy családi házakat építettek, arra készültek, hogy több generáció lakjon együtt, gyerek, szülők, nagyszülők.

Ma már teljesen más világ van. A fiatalok minél hamarabb el akarnak költözni, lehetőleg városba és nyomorognak egy kis lyuk albérletben. Manapság ciki lett szülőkkel együtt lakni, erre használják is a mamahotel gúnykifejezést.

A nagy családi házak üresen állnak. Az idős emberek egyedül maradnak, tulajdonképpen magányukban halnak meg. Főleg akkor rossz a helyzet, ha segítségre szorulnak.



2021. máj. 21. 01:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Mert mindenki éli a saját életét és ez így van jól.

A régen nem tudom mit jelent pontosan, de én 30 éves vagyok, falun nőttem fel, a saját házunkban éltünk, és egy ált.iskolás osztálytársam sem volt akik a nagyszülőkkel éltek.

17en voltunk osztálytársak

2021. máj. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Mert mindenkinek megvan a saját kis életszokása és nem feltétlenül jó az, ha egy fedél alatt az keveredik.
2021. máj. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Külföldön még érdekes módon vannak ilyen családok,2-3 generációs család együtt él.

2-3 szintes ház,pl Ausztria.

De igen amit írsz az igaz,valjuk be őszintén egy nagy háza fentartani nem olcsó dolog,nagyon a mai fiatalok (én is az vagyok) nem akarnak alkalmazkodni a szüleihez de a szülők sem nagyon a fiatalokhoz.

Vannak szülők akik még élnek irányítani akarják a gyerekeik életét,teljesen mindegy ha már 30-40 éves akkor is ők akarják irányítani őket, igaz vannak kivételek de általában ezért is menekülnek az emberek.

Senki sem akar már a másikhoz alkalmazkodni nagyon,kivételek persze vannak.

Azt is mondják hogy legyen saját lakás-ház mert az milyen jó,van akinek be jön és van akinek nem.

Valaki jobban szereti a magányt ezért költözik el,van aki külföldön jobb lehetőséget kap ezért megy el stb..

Változnak a szokások,ez már csak ilyen,vagy le ragadsz a múltban vagy tovább lépsz hogy valamennyire lépést tudj tartani a mai világgal.

2021. máj. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Mert az emberek rájöttek, hogy a nagyi bolondos szövegeléseit havonta egyszer végighallgatni vicces, naponta tizenegyszer viszont marhára unalmas.


Illetve munkalehetőségek: ki akarná röghöz kötni magát egy lehetőségek nélküli porfészekben, ha nagyságrendekkel több opció vár rá egy nagyvárosban?

2021. máj. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Azért, mert a világ folyamatosan halad. Akkoriban más világ volt, más nevelési rendszer, más normák, más körülmények. Nehezebb volt a fiataloknak külön költözni (ma sem egyszerű sok esetben). Az fiatalok már úgy vannak nevelve többnyire, hogy mielőbb saját lábra álljanak. A generációs szakadék is legtöbbször elég nagy a 40-50 évesek és a fiatalabbak között, a különböző genek mást tartanak helyénvalónak, máshogy látják a világot.

Munkakörülmények/oktatási körülmények is sokat tesznek a dologhoz. Amit te írtál, azt én úgy vettem észre leginkább vidékre, azon belül is a kisebb településekre jellemző.

Ebben az esetben: Attól függően mennyire régről beszélünk, vidéken is volt munkalehetőség,a falvakban is és boldogok voltak az emberek a saját kis környezetükben a saját kis világukban. Fiatalok is ritkábban jutottak egyetemre például. Manapság faluhelyen 0 munkalehetőség, vidéki kisvárosokban is maximum pár vállalat korlátozott kapacitással, vagy szalag mellett gürcölni 8-12 órában. Nem lenézvén a gyári munkásokat.

Az idős emberek egyedülléte pedig alapvetően szerintem nevelés kérdése. Ha jól neveli az ember a gyerekét, akkor különköltözése után is látogatni fogja, a gyerekeivel együtt és segít ha szükség van rá. Ha nagyon rossz a helyzet és az idős otthon nem opció, akkor pedig ápolót fogadnak fel hozzá, aki figyel rá akkor amikor ők nem tehetik (ennek is megvannak a rémtörténetei de most tekintsünk el ezektől a szélsőségektől).


Én speciel ezeket a dolgokat tartom elképzelhetőnek, de igazából ez csak a dolog felszínének a karcolása. Rengeteg dolog közreműködése alakította így a világot, szerintem átlag ember nem tudná 100%-osan összeszedni, hogy pontosan mik és hogyan befolyásolták.

2021. máj. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem akarnak egymáshoz alkalmazkodni, de ez szerintem nem negatív dolog. Amikor egy pár összekerül, akkor is meg kell szokniuk egymást, és minél több ember él együtt, annál több mindenben kell kompromisszumot kötni. Ami pedig szerintem rontja az életminőséget. Minél több a kompromisszum, annál jobban be vagy feszülve.
2021. máj. 21. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

A 60-as években voltam gyerek, és egyáltalán nem éltek együtt a generációk. Nem tudom, honnan szedted ezt. Kizárólag a városokban fordult elő, de az sem azért, mert igy akarták, hanem azért, mert annyira nem volt lakás, hogy az állam például a 3 szobás lakásokat megosztotta és kinevezte társbérletnek, és akkor két teljesen különböző, nem rokon család élt egy lakásban. Még albérletet is nehéz volt találni, és, ha a gyerek felnőtt, kényszerből élt a másfélszobás lakásban esetleg három generáció, nem azért mert boldogok voltak ettől.

Vidéken viszont sógor-koma-rokonság összefogott és úgynevezett kalákában épitették a házakat a fiataloknak. Ha az egyik unokaöccs háza elkészült, kezdték a másikét, sokszor vasárnaponként (mert akkoriban még szombaton hivatalosan is dolgozni kellett). És mintegy szégyen volt, ha a fiatal párnak az esküvő utáni legalább 2-3 éven belül nem volt beköltözhető a házuk. Nézz körül bármelyik vidéki családi házas övezetben: az úgynevezett Kádár-kockák épültek igy.

De a háború előtt sem éltek együtt a családok, csak, ha muszáj volt. A vályogházak világa a muszájról szólt. A gazdagok nagy házaiban lakókról pedig nem beszélhetünk mint "átlagos" családokról.

2021. máj. 21. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

Mi pont most fogunk elköltözni a párom nagymamájától. Minket sem vetett fel a pénz fiatal házasokként, a mamája ajánlotta fel, hogy költözzünk oda, majd egy év után ő rak ki minket...

Egyszerűen mi sem igazán fogjuk fel. Nem egy szinten élünk, alig láttuk egymást, mégis lassan fél éve, hogy mindenbe beleköt, mindent tudni akar, ha beülök a kocsiba mert mennék el kiszalad, hogy de hova megyek, miért, mikor jövök vissza. Állandóan kibeszél minket a barátainak. Szóval őszintén, szerintem a generációs szakadékok miatt... Csak közben meg nagyon nehéz, mert ha egyedülálló vagy/nem szeretnél CSOKot felvenni, akkor vagy vesznek neked házat, vagy 30 évig fizetsz majd egyet...

2021. máj. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%
Ma már csak legyártják az emberek a "kötelező" utódot, majd eltávolodnak egymástól, mert "nem érek rá" foglalkozni a másikkal.
2021. máj. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
23%

Már leszoktak,arról hogy alkalmazkodjanak az emberek egymáshoz .

Nagyképűek,arrogánsak,én vagyok a király ?!

Ne dumáljon,senki ez az én életem? És mikor bajba vannak,akkor meg meghunyászkodnak mennek,segítségért de,akkor megjön a pofon mert akkor meg a másik vág vissza,és ennek sose lesz már vége.

2021. máj. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!