Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hány éves korotokban költöztet...

Hány éves korotokban költöztetek el a szülőktől?

Figyelt kérdés

És hogyan? Béreltetek lakást vagy szobát?

És mennyivel volt jobb elkezdeni egyedül az önálló életet?



2021. jún. 3. 11:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Ha a kollégium számít, akkor 19.

Jó volt nekem otthon is, de izgalmas volt az "új élet" az egyetem városában.

Ha nem számít, akkor még nem költöztem el. 20 éves vagyok.

2021. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
91%
25 vagyok otthon élek ameddig nem lesz komoly kapcsolatom. Felesleges lenne komoly összegeket kiadnom ezért.
2021. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Metionin ***** válasza:
100%
19 évesen egyetemi koliba. Elég szar volt mert nem támogattak otthonról, végig dolgoztam tanulás mellett, mindent magamnak álltam és nem jártam "haza". De nekem jobb volt így, sajnos nem volt valami jó családom.
2021. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen költöztem el otthonról, először 1 év bentlakásos suli, utána pedig már barátnőméknél laktunk. F
2021. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
20 évesen a páromhoz, ő kapott lakást. Ha ő nem lenne, valószínűleg olyan 21-22 évesen tudtam volna albérletbe menni, addigra volt annyi megtakarított pénzem, ami elegendő lett volna, bár szüleim tudom, hogy segítettek volna legalább a lakbérben, de nem akartam tőlük kérni, ha nem muszáj.
2021. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Pár héttel a 22. születésnapom előtt.


Párom (2 és fél éve vagyunk együtt, előtte 3 évig voltunk barátok) családjának volt egy lakása, amit eddig kiadtak, és azt megkaptuk felújítva.

2021. jún. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

21 évesen költöztem el otthonról párommal közösen albérletbe.

Nekünk nagyon bejött az hogy csak ketten élünk együtt és nem többen.

Több felelősségünk is lett persze de azt se bánjuk, teljesen megéri. Tetszik hogy mi rendezhettük be a lakást ahogy akartuk (előre gyűjtöttünk már, 18 éves korunk óta dolgozunk és akkor elsőre autóra és utána erre raktuk félre a pénzt), hogy a 'saját' lakásunk takarítjuk mi felelünk érte és persze a teljes szabadság olyan téren is hogy akkor eszünk és azt amit akarunk, ha hajnali 2-kor érünk haza nem kell csendben osonni a szobába hogy ne keltsünk fel senkit. Barátok is bármikor át jöhetnek és maradnak amíg szeretnének/szeretnénk nem az van hogy már illetlenség ott lenni mert a szülők már aludnának mondjuk vagy ilyesmi.

Igazából ezzel a szülőkkel is jobb lett a kapcsolatunk, bár sose voltunk rosszba egyikükkel sem de így nincsenek azok a felesleges viták, feszültségek. Ha 1-2 hetente 1x találkozunk akkor csak jót dumcsizunk :D (azon kívül van közös messenger csoportunk szóval nem az van hogy 1-2 hét semmi szót nem váltunk)

Én mindig is vágytam egy cicára de a szüleim annó nem akarták, hát költözés után lett is és nagyon imádom :) ez is egy olyan örömforrás ami a költözéssel jött el.

Jövőre tervezünk saját házat venni hogy ne 'feleslegesen' fizessük tovább a lakást, de egy 'próbának' teljesen jó volt és szerintem megérte az albérlet is hogy lássuk hogy birkózunk meg a dolgokkal:)

Tudnám még sorolni de így is elég hosszúra sikerült :D

23/L

2021. jún. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

25 evesen baratnovel ossze, otthomrol el.


Majd 29 evesen haza szakitas utan.

Majd 30 evesen vettem sajat lakast.

2021. jún. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

25 évesen költöztem el a baratomhoz, mostmar a fejemhez.

Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy neki van saját lakása, különben maradt volna az albérlet vagy a hitel.

Nekem nagyon jó volt, még most is nagyon jó. Élveztem, hogy minden úgy van, ahogy mi szeretnénk.

Sajat háztartás, meg minden. Még most is nagyon szeretem.

30/L

2021. jún. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
24 évesen. ketten béreltünk egy 2 szobás lakást
2021. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!