Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korotokban költöztet...

Hány éves korotokban költöztetek el otthonról? Nehéz volt elválni a szüleitektől, messzire költöztetek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 18 voltam mikor barátomhoz ill. a szüleihez költöztem,és csak a falu másik végére(20 perc séta).Nekem nem volt nehét az elvállás,sőt megkönnyebültem,nem mintha olyan rossz lett volna otthon.
2010. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

14 éves koromban kollégiumba kerültem, így már csak a hétvégéket és a szüneteket töltöttem otthon. 18 éves koromban pedig abban a városban kezdtem el dolgozni, ahol tanultam, így először munkásszállóra költöztem. A kolesz után nem volt túl nehéz megszokni, bár csak 1 hónapot voltam, utána összeköltöztem (albérlet) a barátommal.

14 évesen elég nehéz volt, de 18 éves koromra megszoktam, hogy leginkább magamra kell hagyatkoznom, akkor már nem volt olyan nehéz az elválás. Gyakran utaztam haza, bár már nem hetente, de 2-3 hetente biztosan.

125 km-re költöztem, vonattal kb. 2-2,5 óra.

2010. okt. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
majdnem 19 voltam, 35o km re költöztem albérletbe, egyetemre mentem. Nem hiányzott az otthon, sem a szülők különösebben, gyakran beszéltünk telefonon. Kb. 1-2 hónaponta mentem haza.
2010. okt. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
18 voltam, 200 km-re költöztem egyetemi kollégiumba. A legjobb dolog volt, amit életemben tettem. Anyámmal nagyon fúrtuk egymást, minden apróságon egymásnak estünk, mert képtelen volt felfogni, hogy felnőtt ember vagyok önálló értékrenddel. Miután látta, hogy a segítsége és az állandó felügyelete nélkül is remekül boldogulok a világban normalizálódott a viszonyunk.
2010. okt. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

először 15éves korom körül költöztem koleszba,de akkor minden 7végén és a szünetekben otthon voltam. Egyetemet a közeli városban kezdtem,akkor otthon laktam a szüleimmel, aztán 20évesen költöztem a páromhoz. nagyon közel lakunk a szüleimhez, kb 2percnyire, úgyhogy bármikor átugorhatunk egymáshoz. Majdnem minden nap találkozunk is,mert anyum a boltban dolgozik,én meg oda járok vásárolni.Meg van úgy,hogy csak átugrok egy kicsit beszélgetni vagy valami + hétvégenként mindig náluk ebédelünk,az egész család (anyu,apu,húgom+párja,én+párom) Ha messzebb költöztünk volna,biztos nehezebb lenne,mert nagyon szeretem a szüleimet (mindenkinek ilyen fantasztikus szülőket kívánnék). De így,hogy itt laknak és tudom hogy akármikor átugorhatok hozzájuk - de mégsem egy fedél alatt lakunk (tehát megvan a magánszféra is),nekem nagyon jó így :)

22/L

2010. okt. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

kb 10kmre költöztünk egymástól. anyum a párjához, én meg össze a mostohatesómmal.


néha visszasírtam anyámat, mert a tesóm olyan igénytelen és rendetlen volt, hogy idegbajt kaptam...


aztán 2 év után kicsi páromra cseréltem a kedves tesókámat, és onnantól hepi minden :D


anyummal heti 1x legalább talizunk, ha jobban ráérek, beugrunk a kis párommal hozzá a munkahelyére.

mondjuk azt a heti 1, félnapos-1napos találkozást nagyon igénylem, vannak dolgok, amiket csak vele tudok megbeszélni, megvitatni, tanácsot kérni. amúgy imádjuk egymást anyummal, csak együtt lakni volt néha bajos :D

2010. okt. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 voltam.Nekem is megkönnyebbülés volt már.
2010. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem volt nehéz, apám ajtót mutatott nekem egy "szép" napon. Odaköltöztem a barátomhoz, akivel 4 hónapja voltunk együtt. Elsős egyetemista voltam, de nem fejeztem be az évet. Rettentően zavart, hogy lényegében idegenek tartanak el. Otthagytam a sulit, dolgozni kezdtem.

Azóta párommal lett külön lakásunk, autónk, és egy gyönyörű kisfiunk. Most szenvedek, hogy egy szál érettségivel hogyan tudnék elhelyezkedni 8 órásban.

Boldogok vagyunk, smmire nem cserélném el ezt az életet. De néha elmélázok, hogy mi lett volna ha...

2010. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen költöztem el kökemény 2 sporttáska ruhával.

Apu meghalt, anyuval megromlott a kapcsolatunk, így nem volt nehéz, kicsit megváltásnak éreztem, de voltak azért nehéz idöszakok.

Most 1,5 évvel késöbb bérelek egy kb. 100 m2-es lakást, igényesen bebútoroztam, van autóm is és boldogan élek.

2010. okt. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 23 vagyok és jövőre költözök, de nagyon könnyen fogok menni. Nem a szülők miatt, hanem a társadalmi viszonyok miatt. Egyébként az ország másik végébe.
2010. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!