Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Házam elé parkolás ellen mit...

Házam elé parkolás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tapasztalattal rendelkezők tanácsát szeretném kérni.

Szomszédhoz állandóan tömegek jönnek, most is 8 autó áll és ma telt be a pohár, hogy a házam előtt nem tudok megállni mert nincs helyem!


Önkormányzatot még nem hívtam de szándékomban van holnap mert ma volt az utolsó csepp a pohárban.


Az lenne a kérdésem, hogy ha közterület, megvásárolhatom e az önkormányzattól?


Többször is kértem, hogy legalább 1 kocsi parkoló részt hagyjanak meg a házam előtt, hogy megtudja állni de nem akkor is elénk állnak pedig van előttük is hely ahova NEM állnak.

Beültettem mályva cserjékkel mert több ház előtt is láttam, hogy beültették ezzel meg minden félével de az autók kitaposták...


Szóval szándékomban állna megvásárolni ha önkormányzati terület de ez hogyan lehetséges?


Köszönöm szépen!


2021. jún. 3. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk ahelyett, hogy ide írogatnál nekik add elő a problémádat - amúgy körbe fognak röhögni.
2021. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Addig nyomni a csengőt állandó jelleggel a szomszédnál, amíg el nem állnak, illetve amíg le nem szoknak erről.

Szomszéd mit mond? Többi szomszédot nem zavarja?

2021. jún. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Semmi szabályt nem sért hogy oda áll. Nincs kapubeállód? Oda elméletileg nem állhat. Meg mondjuk a zöld területre is tilos parkolni. Mondjuk szerintem te sem ültetgethetsz közterületen amit akarsz.
2021. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Rendesen hányingerem van már az ilyen barmoktól! A mi környékünkön már rendesen balesetveszélyes a közlekedés, mert az összes f@sz az utcán hagyja az autóját.


Van hatalmas udvar, van kocsibejáró, de mindegyik az utcán parkol. Nem is értem az ilyeneket.

2021. jún. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
A parkoló rész hozzád tartozik? Megvetted, benne van a szerződésbe? Vagy van róla papírod? Ha nem akkor szívás, nem tudsz mit tenni. Közterületnek számít, oda állnak ahova akarnak. Nem fogja érdekelni, hogy neked van helyed vagy sem.
2021. jún. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Sziklakert, ültess fát, bokrot, rögtön akkorát, hogy ne tudjon ráállni, beton virágláda stb. Egyik utcabeli fém oszlopokat rakott ki amiket lánc kötött össze. Vele szemben egy cukrászda volt zeró parkolóval (ha nem fillérbaszók, akkor tudnak kialakítani) és a vendégek folyton a szomszéd kapubejárójába álltak be hol hazamenni nem tudott, hol elmenni otthonról… A szép szó meg nem használt.
2021. jún. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
#6 közterületre ilyet lehet?
2021. jún. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Szépen kérheted, hogy ne álljanak oda. A mi utcánk nagyon szűk, mi beljebb rajtuk a kerítést 10 méteren, hogy le tudjanak parkolni a vendégeink vagy mi, ha nem akarunk az udvarra beállni. Hiába magánterület, a szomszédaink azt gondolják, hogy az ő vendégeik is megállhatnak ott kérdés nélkül. Én ezt pofátlanságnak tartom, haragszok is emiatt. Akkor szoktam szólni, ha a kapunk előtti magánterületen parkolnak úgy, hogy nem tudok beállni. Ilyenkor ráfekszem a dudára, és addig nyomom,amíg eláll onnan a paraszt.
2021. jún. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
7-es lehet van, ahol szabályoznak ilyet, de ahol eddig én laktam es jártam ott nem. Rendbe kell tartani azt a részt, ami előttünk van és ennyi. Hogy ki mit ültet, szegélyez stb az senkit se érdekel. Egy hely volt, ahol utána kivágni nem vágtattad ki a fát, ha az utcára ültetted, csak engedéllyel. Ha a közlekedést nem akadályozza senkit se izgat, hogy parkolni nem lehet tőle, főleg, hogy nálunk az van a helyi szabályozásban, hogy az autót a telken belül kell elhelyezni.
2021. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
8-as 10-20 ezer a parkolásgátló, amit lakattal nyithatsz és ledöntheted.
2021. jún. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!