Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Házam elé parkolás ellen mit...

Házam elé parkolás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tapasztalattal rendelkezők tanácsát szeretném kérni.

Szomszédhoz állandóan tömegek jönnek, most is 8 autó áll és ma telt be a pohár, hogy a házam előtt nem tudok megállni mert nincs helyem!


Önkormányzatot még nem hívtam de szándékomban van holnap mert ma volt az utolsó csepp a pohárban.


Az lenne a kérdésem, hogy ha közterület, megvásárolhatom e az önkormányzattól?


Többször is kértem, hogy legalább 1 kocsi parkoló részt hagyjanak meg a házam előtt, hogy megtudja állni de nem akkor is elénk állnak pedig van előttük is hely ahova NEM állnak.

Beültettem mályva cserjékkel mert több ház előtt is láttam, hogy beültették ezzel meg minden félével de az autók kitaposták...


Szóval szándékomban állna megvásárolni ha önkormányzati terület de ez hogyan lehetséges?


Köszönöm szépen!


2021. jún. 3. 16:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
65%
En akkor raktam ki oszlopokat, mikor az építkező szomszédokhoz erkezo teherautók mind a mi házunk előtt és a felhajtónkon forgolódtak. Olyan árkokat csináltak hogy nem tudtunk beállni, mert félő volt, hogy elakadunk.
2021. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
64%
Közterület, mindenki odaáll ahova akar, kivéve kapubejáró. Oszlopokat köveket bármit kitenni, ha egy hü,,e nekimegy te fizetsz. Én utánajártam anno a hivatalos neve magánkezelés alatt álló közterület. Az úttól 100cm a közútkezelőé oda semmit , de 130cm re az úttól már jogod van karbantartani fünyírás virág, alacsony bokor ültetése. Én orgonát javaslom alacsonyra nyírhatod minnél jobban gyötrik annál erősebb. Nálunk is ez van bőven van hely 24 méter minden ház elött, de a szomszéd hosszában parkol sokszor 5-6 kocsi. Az orgonák fogták meg, igaz az egyik roncs átlóg egy métert. Én be tudok állni az udvaromba de ezek mind a földesurak. Szóval ez törvényes, ez a minimális jogod van. Nekem most 7 pici orgona tartja a frontot, és a nyugalmat. És ez falú van parkoló mindenkinek akár 8 kocsinak ha nem hosszában áll, de valakiknek semmi nem elég
2021. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!