Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a véleményetek Lengyelorszá...

Mi a véleményetek Lengyelországról? Szívesen élnétek ott?Jártatok már ott?

Figyelt kérdés
Vagy inkább másik országba költöznének?Vagy sehová,jól érzitek magatokat Magyarországon is?

2021. jún. 11. 17:03
A kérdező szavazást indított:
Szeretnék külföldön élni
El fogok költözni külföldről de én azért mert itt nem tudok megélni
Nem költözök külföldre,jól érzem magam Magyarországon itt is jól meg tudok élni
Már külföldön élek
22 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elrontottam a második opció az akart lenni hogy"el fogok költözni Magyarország ról de én azért mert itt nem tudok megélni".
2021. jún. 11. 17:05
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen költöznek másik országba, de nem azért, mert itt nem tudok megélni. Én élnék Lengyelország szintű országokban, eddig csak túristaként voltam ott.
2021. jún. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2 melyik részén jártál turistaként?Mert Lengyelország elég nagy.Déli,vagy északi részén,a tengernél?
2021. jún. 11. 17:12
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Huh, hát mindenfelé, nagyon sokat jártunk oda nyaralni. Voltam északon is és délen is, de délen voltunk többet. Te jártál ott, miért pont Lengyelország?
2021. jún. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam északon és délen is. Összesen kb 7-10 napot töltöttem ott. Nagyon tetszett, ez volt az az ország akkor, ahol nem volt mindig elég a nyelvtudásom. (Beszélek angolul, németül és olaszul is, ezek alapján a nyugateurópai országok nyelvét kb megértem, legalább írásban. Oké a skandinávokat egy fokkal nehezebben, de össze lehet ám nagyjából az alapokat rakni) Próbáltam beszélgetni ottaniakkal, akik szintén rengeteg nyelvet beszéltek: lengyelt, oroszt, ukránt, esetleg szlovákot és csehet is.

De aranyosak voltak, a szándék megvolt, jól elmutogattunk.

Hozzá kell tennem, hogy a turistás helyeken volt ez és viszonylag nagy városokban.

Szívesen mennék vissza oda, akár hosszabb időre is, de életvitelszerűen nem hiszem. De egy szláv nyelv megtanulása tervben van.

2021. jún. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4 nemcsak jártam ott,hanem éltem is ott🙂
2021. jún. 11. 17:36
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ott, nem költöznék oda.

Sokmindenben hasonlónak tűnt magyarországhoz, hangulatban, hozzáállásban mindenképpen. Érdekes volt, meg jó volt ott turistáskodni.

De költöznék oda, nem csak a nyelvi nehézségek miatt. Egész egyszerűen annyira nem fogott meg, ha esetleg költöznék, olyan helyre mennék, ahol beszélnek németül vagy angolul, vannak hegyek, meg magas szintű műszaki kultúra és jó fizetés. Ahol ez nincs, oda nem költöznék :)

2021. jún. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen akikkel beszélgetek Lengyelországot kevesen mondják hogy oda költöznének.Persze nem sok emberrel beszéltem erről,ettől még lehetnek sokan akik oda költöznének szívesen.
2021. jún. 11. 17:43
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, merrefelé laktál? Nekem a déli része jobban tetszik a hegyek miatt. (4es vagyok)
2021. jún. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Katowice környékén.Tehát én is inkább a déli részén vagyok ismerős🙂
2021. jún. 11. 18:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!