Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elhagyatott házak?

Elhagyatott házak?

Figyelt kérdés

Facebookon vannak olyan csoportok amikben elhagyatott helyeket mutatnak be. Kerítésre ki van írva hogy magánterület, belépni tilos, le van zárva, mégis bemásznak. Sokan elhagyatott házakba is bemennek, képeket töltenek fel róluk.


Az ilyeneket nem büntetik meg?

Mi van ha van őr egy ilyen elhagyottnak tűnő épületben? Ha esetleg a ház nem elhagyatott, csak le van lakva?


2021. jún. 12. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki van írva hogy magánterület, akkor a magánlaksértést simán elkövetheti (hiszen nem csak lakásba lehet jogtalanul belépni, hanem az ahhoz tartozó területre, bekerített helyre, vagy egyéb helyiségbe).
2021. jún. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Annyi egérútjuk van ezeknek a kerítést átmászó gyerekeknek, hogy a magánlaksértés szabálysértés csak magánindítvánnyal kezdeményezhető.

Magyarán ha senkit se zavar, hogy magánterületen mászkálnak, akkor nincs is mit tenni..

2021. jún. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség is eljárást 8ndithat ha lebuknak egy bejelentés miatt mondjuk egy járókelő észreveszi. Szóval kockázatos dolgot csinálnak de a lájkert és a feliratkozasert biztos megéri
2021. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt a kérdést tenném fel, mi van, ha valami rosszéletűvel vagy elmebeteggel találkozol ilyen helyeken, akik rád támadnak vagy beszakad alattad valami vagy rád omlik valami...


Kissrác koromban én is sok hülyeséget csináltam haverjaimmal és bemásztunk mindenhova... Volt már, hogy őr kergetett el minket, volt, hogy azzal fenyegetőztek, rendőrséget hívnak... Idősebb fejjel elég para történeteket hallottam ilyen helyekről és már nagy ívben elkerülöm ezeket - és másnak is ezt tanácsolnám, kivéve, ha YT csatornát akar csinálni vagy unja az életét...

2021. jún. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!