Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Sopron környéke HELYETT...

Sopron környéke HELYETT Debrecen, Szeged, esetleg Szombathely közelébe költözne valaki (vagy családdal valakik)? Ha igen, nagyon fontos: miért? Szeretném elolvasni azt a több indokot, ami miatt inkább oda költözne/költöznének.

Figyelt kérdés

E városok közelségén legfeljebb tíz-tizenöt km-es távolságot értek, mivel maguk a városok alig néhány év alatt már nagyon drágák lettek; ahogy sokan mondják a pénzüket ingatlanba fektető tehetős emberek sűrű felvásárlásai miatt.


<<>>


Hozzávetőlegesen ilyen indokokra gondoltam alább, de ezektől függetlenül lehet rengeteg más is, ami eszetekbe jut, ezek csak példák:


Szegedre. Közel Partium, Erdély, illetve Vajdaság. Nem kellene sokat utaznom/utaznunk idegenbe szakadt magyarjainkhoz, és meseszép az erdélyi táj is! Illetve szeretem/szeretjük a város összképét. Viszonylag sokan is élnek ott. Sajnos mindentől távol van.


Egy másik példa:


Debrecenbe. Semmi más, mivel nagyon szeretem azt a hangulatos várost, és rengeteg a munkalehetőség. Villanyszerelő vagyok. Emellett jó a közbiztonság! Nem kell aggódni, hogy feltörik a házat, mikor tíz órát majd minden nap távol vagy. Ugyanakkor a közelben kevés a kirándulási lehetőség és messzi vannak az ismert városok is.


Vagy:


Szombathelyre. A környéken sokat túráztunk, szép maga a város, közel a hangulatos Kőszeg is, illetve a közelsége miatt adott a lehetőség, hogy viszonylag rövid autózással akármikor elutazhatnánk Grazba, és főleg Olaszországba, Szlovéniába. Viszont kevés a munkalehetőség.


<<>>


A fenti két várost ausztriai munkalehetőségek/fizetések tekintetében ne írjátok; jó szakmunkás Ausztriában sem kapna több fizetést. Igaz lehet egy rossz többhöz jutna, mint itthon. Így emiatt az egyetlen szempont miatt én nem költöznék a nyugati határ mellé.


<<>>


Az én (a kérdező) végzettségem vízvezeték és csőhálózat szerelő; idővel, ha elég tapasztalatot gyűjtök össze a mesteremnél, szeretnék egyéni vállalkozóként elindulni, illetve kitanulni a szobafestő, tapétázó szakmát is. Kirándulni akár kisebb városokba, akár álomszép erdőkbe hétvégente, vagy minden második hétvégén nagyon szeretek, ezért akár száz kilométert is utazok, ritkán még télen is. Vagy hosszú hétvégéken akár külföldre is, közeli országokba. Család nincs.



2021. jún. 13. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Jókai írta: Pest központja az országnak, de Debrecen középpontja a magyarságnak.

Debrecentől Szombathely/Eszék közel ugyanolyan távolságra van, mint Csíkszereda/Sepsiszentgyörgy...

2021. jún. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez nagyon tetszik! :) Köszönöm mind az idézetet, mind a távolság-infót.


Illetve első: azt esetleg tudod, hogy a standard/szokásos/átlagolt várakozási idők a partiumi és vajdasági határátkelőkön hány percesek (órásak?) szoktak lenni?

2021. jún. 13. 19:25
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

A várakozási idővel nem vagyok naprakész - és ezzel mindenki így van!:)))

Debrecenhez közel van a Román határ: Nyírábrány-Érmihályfalva: ott soha sincs várakozás!

Debrecent már autópálya köti össze Nagyváraddal is:

[link]

2021. jún. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Debrecen nem biztonságos, 2 napja törtek be hozzánk. A bérek átlag alattiak. Az emberek bunkók,kötekedősek. Avatkoznak bele masok életébe,anyád mit főzött,miert nincs pasid stb....
2021. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez sajnálatos. Ez azonban egyetlen eset, ha sok ilyen történne, abból már inkább tudható lenne, hogy tényleg olyan biztonságos-e, amilyennek mondják, vagy sokkal inkább rosszabb.


Kik szólták neked be ezeket? Nem mindegy, hogy családtag, rokon, naponta látott szomszéd, vagy vadidegenek az utcán, üzletekben, stb.

2021. jún. 14. 16:12
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Anyámék 70 éve élnek a városban, soha semmilyen atrocitás, betörés nem történt velük!

De nézd meg a statisztikákat: "10 éves távlatban drasztikus csökkenés tapasztalható, így 2010-ben még több mint 21 ezer bűncselekmény történt Debrecenben, addig 2020-ban ennek már kevesebb, mint a tizede, 2079."

2021. jún. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Szombathelyen miért lenne kevés a munkalehetőség?? a legtöbb gyárban vendégmunkások dolgoznak, mert magyarok egy része kint dolgozik Ausztriában.

délelőtt jelentkezel egy gyárba, másnap már mehetsz dolgozni.

2021. jún. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2021. jún. 19. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok.... hát Debrecenben a Petőfi ter nem biztonságos vannak ott stricik,prostik,kéregetők,hajléktalanok. Az utca beliek szólnak be, 40-60 éves korosztály.
2021. jún. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

A Petőfi téren?

Melyik utca???

"vannak ott stricik,prostik,kéregetők,hajléktalanok. " - én még egyetlen prostival nem találkoztam ott!

2021. jún. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!