Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nappal végig és este is 2-3...

Nappal végig és este is 2-3 órát (8 körül) ordít a cigány szomszédnál a zene, annyira, hogy csukott ablaknál se lehet kb hallani, hogy mit mond a veled egy szobában lévő. Kijönnek erre a rendőrök, ha felhívom a 112-t?

Figyelt kérdés
Kertes ház, természetesen az ő terasza, ablakai erre néznek, nyitott ablakokkal megy a zene bent az ablak alatt, mert DJ-nek hiszi magát (c kategóriás egyén). A mi ablakaink, erkélyünk is felé néz, így nyilván mi jobban kapjuk, minthogy a forgalmas utcán a kapuja előtt hallani lehetne.
2021. jún. 17. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez csendháborítás. És nem csak este 10-től érvényes.

Nyugodtan hívjátok ki a rendőröket.

2021. jún. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem cigány lenne, azt mondanám, előbb próbald meg értelmes ember módjára, kedvesen megkérni, hogy halkítsa le... de mivel cigány, így azt mondom, hívd rá a rendőröket, de ne csak egyszer, hanem mindig. Ugyanis nem fogja megérteni elsőre...
2021. jún. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Jól hangzik, hogy hívd ki a rendőröket. Kérdés, hogy mekkora azon a településen a "népes rokonsága", akiket hívni tud, hogy az őt ért sérelmet megtorolja rajtad.
2021. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére nagyvárosban lakunk, a belvárostól nem messze, ő kertes házban az asszonnyal és a gyerekkel, mi pedig egy 8 lakásos társasház vagyunk. Természetesen a ház fekvése pont olyan, hogy csak nekünk néz felé ablakunk.

Nem szokott náluk lenni a pereputty, szóval nem hiszem, hogy van itt olyan szinten rokonsága.

Egyébként nem lenne vele baj, dolgos, megcsinál mindent a ház körül. De személyesen egyébként is félnék szólni, mert sokszor drogozik, olyankor az asszonnyal is úgy bánik, félnék, hogy ha bennem nem is, a vagyonomban (autó, lakás) kárt tesz “véletlenül”.

2021. jún. 17. 12:51
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Végső esetben, ha mondjuk a lángszoró nem használ, akkor hangszigeteléssel tudod mérsékelni a zavarást. Van hangszigetelt ablak meg a falakat is lehet hangszigetelni. És ha földszinten laksz, akkor akár hangszigetelt kerítést is lehet építeni.
2021. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
5-ös, ja, ő költsön milliókat a lakására - ha egyáltalán engedélyezett - egy idióta miatt.
2021. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ös: a lakás a lehető legjobban le van szigetelve, az ablak is hangszigetelt. Ráadásul nem hiszem, hogy nekem kellene azért “turbóznom” a lakást, mert más nem képes normál hangerőm zenét hallgatni…

Nálunk is szokott pl. buli lenni, olyankor nyilván megy a zene, mindenki próbálja túlkiabálni a másikat, de sem az udvaron, sem a lépcsőházban nem lehet hallani semmit belőle

2021. jún. 17. 16:20
 8/10 anonim ***** válasza:
7%
Az 5-öst folytatva, nekem megérne a nyugalmam pár milliót. Ha mondjuk 1-2 millioból olyan zajvédő keritést lehetne épiteni, hogy az épületbe már nem hallatszodna be a zaj, akkor nem sajnálnám rá a pénzt. Úgyis fellehet fogni, mintha árvizzel szemben védeném az életem meg a lakást, arra is költeni kell. Ezenkivül élvezném, hogy kibasztam a rohadékkal :)), mert hiába üvölteti az undorító, degenerált zenéjét, nem tud vele idegesiteni, mert nem hallom. Persze még előtte lehet a hatoságtól segítséget kérni, de 99% hogy nem tesznek semmít, leszarják, mert ugyis az ilyen szemeteket védik. Szóval szerítem a lángszoró, és a hangszigetelés között lehet választani.
2021. jún. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mint fentebb írtam, társasház vagyunk, csak az én ablakaim néznek arra, így mást nem igazán zavar olyan szinten. Szinte az egész arra néző fal csak az én lakásom fala.

Mivel másnak nem okoz problémát, így nem fogunk tudni kerítést építeni, mert ahhoz közösen, mindenkinek akarnia kell, aláírnia. Ráadásul az a kerítés pont a szomszédhoz tartozik.

(Zárójelben megjegyzem, hogy egyébként ilyen 180 cm magasan full betonkerítés van)

2021. jún. 17. 20:38
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mind1, hogy mikor hallgatják. Nincs már ilyen, hogy este 10! Beszélj egy ügyvéddel, de közben készíts videókat. Ügyvéd majd küld levelet a jegyzőnek és elindul a folyamat. Nálam ez a folyamat 4 hónapig tartott.
2021. jún. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!