Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Debreceniek, Debrecent valamen...

Debreceniek, Debrecent valamennyire ismerők! Hogyan érzitek magatokat ott, valamint milyennek érződik számotokra városotok? Mi tetszik? Mi kellemetlen? Főleg: MI HIÁNYZIK? Ha nemrég költöztetek oda, vagy csak ismerősök laknak ott, akkor is írhattok!

Figyelt kérdés

A környéken, vagy a városban hogyan kapcsolódtok ki? Vagyis milyen lehetőségeitek vannak?


Valamint kirándulóhelyek tekintetében milyen opciók állnak rendelkezésre? Vagy sokat 100-120 km-t kell utazni egy-egy jobb kikapcsolódási élményhez (Bükk, Partium, esetleg Zemplén)?


Jó nektek Debrecenben (illetve, ha a környékbeli falvakban laktok, akkor Debrecen környezetében), vagy inkább rohannátok ti is Győrbe, Mosonmagyaróvárra, vagy a felduzzadt Sopronba?



2021. jún. 20. 14:45
 1/3 A kérdező kommentje:

Természetesen a várost övező nagyon-külvárosi területekről és a Debrecen szomszédságában levő falvakról, kisvárosokról is írhattok.


Melyik hangulatos, melyik élhető, melyik rendezett, melyik biztonságos, melyikből könnyű autóval és cangával megközelíteni a várost - melyikben jó élni? (Nem feltétlenül családdal, akár csak az embernek egymagában.)

2021. jún. 20. 14:50
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"...vagy inkább rohannátok ti is Győrbe, Mosonmagyaróvárra, vagy a felduzzadt Sopronba?"

Szerintem régebben ez lehet hogy valami trend volt, de manapság semmi értelme - inkább Debrecenbe indult meg a bevándorlás.

Itt is lehet olvasni sok hozzászólót, akik Debrecenbe költöztek - és nem bánták meg!

Debrecent félkör-ívben egy hatalmas erdőség veszi körbe - tavakkal, dombokkal, kilátókkal - és a Zsuzsi kisvasúttal. Sok kirándulási lehetőség van ebben a hatalmas erdőben, aminek csak egy része a híres Nagyerdő (Parkerdei része).

Kirándulni jó Hortobágyra is, és tovább Tiszacsegére, a Tisza-tóhoz, Hajdúszoboszlóra, Nagyváradra vagy épp Nyíregyházára. Kicsit messzebb Tokaj, Eger és persze az egész Bükk, és a Zemplén! Ezek nincsenek messzebb mint Pestről a Balaton...Kevés olyan város van az országban, mint Miskolc vagy Pécs, ahol szinte a városban vannak a szép hegyek...

2021. jún. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ott voltam katona. Jó hely volt, szerettem. A vendéglátóhelyeken számomra szokatlanul háziasan főztek. Régen volt, nem tudom, ez ma is jellemző-e még?
2023. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!