Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Debrecemben élni?...

Milyen Debrecemben élni? Milyenek az emberek? Mennyire nehéz megélni ott?

Figyelt kérdés

2021. jún. 20. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Én nagyon szeretem, szerintem abszolút élhető a hely. Nem túl kicsi de nem is túl nagy város, munka van, kulturális és szórakozási lehetőségek szintén vannak. Az emberek szerintem ugyanolyanok mint bármelyik másik magyar városban.

Azzal viszont számolj hogy az ingatlanok drágák, venni és bérelni is.

2021. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia első! Az én válaszomra is tudsz írni? Kicsivel hamarabb tettem fel az én szempontjaim szerinti kérdést. Az enyém inkább az ott élők érzéseivel, magával a város és külvárosának összképével/hangulatával foglalkozik, valamint a környékbeli falvakra is kitér, illetve arra, miért érdemes Debrecent és környékét választani a nyugati országrészhez képest.

Köszönöm!

2021. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ország nyugati (határ-menti) része nagyon túl van hájpolva!

Tiszta sor, hogy akik ott laknak, és átjárnak dolgozni Ausztriába, azok nagyon jól el vannak az osztrák gazdasági erő jóvoltából!

De akik csak oda mennek albérletbe, azoknak már nem sok értelmét látom: amit nyer a réven, elbukja a vámon!

Debrecen úgy lett nagyon fejlődő, innovatív jó hely, hogy se vize, se hegye, se gazdag szomszédai nincsenek!

Mára magyar viszonyok közt meghatározó város lett, kiváló infrastruktúrával, jó közbiztonsággal, sok munkalehetőséggel.

Az emberek közvetlenebbek mint a pestiek, de zárkózottabbak mint a kisközségek lakói.

Jóval több mint 70 ezer diák tanul az iskolákban ( kb. annyi mint Szombathely lakossága) és ez meghatározza a hangulatát.

A több mint 30 ezres egyetem igen erősen felveri az albérletek árait - a BMW és a hozadékai meg a lakások árait...

Nem véletlen, hogy - Budapest után - Debrecen a legdrágább magyar város.

És ez vonatkozik a tömegközlekedésre és a parkolásra is!

Az, hogy van egy működő nemzetközi repülőtere, egészen más dimenzióba helyezi a várost: időben közelebb van Milánó vagy München mint Budapest, hamarabb vagy Szantorínin (2 óra!) vagy Palma de Mallorcán mint a Balatonon... Ez más vidéki városra nem érvényes...

Összességében nagyon-nagyon sok mindent kínál a város, leginkább rajtad múlik hogy mit és mennyit veszel igénybe belőle.

2021. jún. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Ti a környéken, vagy a városban hogyan kapcsolódtok ki? Vagyis milyen lehetőségeitek vannak?


Valamint kirándulóhelyek tekintetében milyen opciók állnak rendelkezésre? Vagy sokat 100-120 km-t kell utazni egy-egy jobb kikapcsolódási élményhez (Bükk, Partium, esetleg Zemplén)?


Természetesen a várost övező nagyon-külvárosi területekről és a Debrecen szomszédságában levő falvakról, kisvárosokról is írhatsz.


Melyik hangulatos, melyik élhető, melyik rendezett, melyik biztonságos, melyikből könnyű autóval és kerékpárral megközelíteni a várost - melyikben jó élni? (Nem feltétlenül családdal, akár csak az embernek egymagában.)

2021. jún. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2021. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es: a választ a saját kérdésed alá írtam.
2021. jún. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ok, megyek, elolvasom!
2021. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!