Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Határon túli magyarok, ti...

Határon túli magyarok, ti milyen országban éltek jelenleg?

Figyelt kérdés

2021. jún. 21. 19:14
A kérdező szavazást indított:
Románia, Erdély
Ukrajna, Kárpátalja
Szlovákia, Felvidék
Szerbia
Németország
Ausztria
Amerikai Egyesült Államok
Egyesült Királyság
Franciaország
Egyéb (Leírom)
29 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Magyarországról költöztem ki a felvidékre,nem bántam meg.Teljesen más mint Magyarország.Eurót használnak, már kicsit nyugateurópaias a gondolkodás, és a lényeg, külföldön vagyok, de mégis magyarok között.Mert Dél-Szlovákiába költöztem a magyar lakta régióba, egy majdnem teljesen magyar városba.
2021. jún. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem ártana megkülönböztetni, hogy én léptem-e át a határt, vagy a határ lépett át engem. Én személy szerint Magyarországon születtem, és Ausztriába mentem ki, de ez teljesen más szituáció, mint az, hogy valaki Erdélyben magyar, az egész családfája onnan ered, csak közben valakik eldöntötték, hogy ne tartozzon Magyarországhoz többé.
2021. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Szlovákiában. Jelenleg még Magyarországon dologozom, de amint találok itthon ugyanilyen munkát, azonnal lelépek. Teljesen más az emberek egymáshoz való viszonya a két országban.
2021. jún. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerbiából költöztem ki Németországba.
2021. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Paczalos István ***** válasza:
Munka miatt Kanadában élek lassan 3 éve, de a 4. negyedévtől az Arab félszigeten folytatom a munkát
2021. jún. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!