Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hol van a legkevesebb probléma...

Hol van a legkevesebb probléma a bizonyos lakossággal Debrecen környékén? Hajdúböszörmény, Hajdúhadház, Bocskaikert, Hajdúsámson-Sámsonkert, Martinka, Mikepércs, Hajdúszoboszló, Vámospércs községek közül hol vannak a legkevesebben? Ott lakók írjatok!

Figyelt kérdés

Ha esetleg van jobb tippetek letelepedésre (biztonság, összkép/rendezettség és jó/gyors közlekedés tekintetében) a város közvetlen közelében (akár kerékpárral is tavasztól-őszig), kérlek akkor is írjatok, minden hasznos megoldás érdekel!


Hajdúsámson-Martinka községben nagyon kell(ene) aggódni munka miatt napi kilenc-tíz órára magára hagyott ingatlannal kapcsolatosan? A Street View fényképein eléggé ritkán lakott, egymástól távol álló ingatlanok képeit (is) mutatja ott. Illetve eléggé eldugott eladó ingatlanokat is mutat néhány ingatlanos weboldal.


Az ilyenek nem állandó (pontosabban: esélyes) célpontjai a betörőknek?


Nagyon köszönöm nektek a segítségeteket!



2021. jún. 23. 18:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%

#9


És évről évre egyre többen vannak. :(

2021. júl. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
85%

Mikepércs van a legközelebb, ennélfogva a legdrágább is!

Martinkai vagyok. Nem ajánlom. A buszközlekedés katasztrófa, van hogy 3-4 órán át nincs busz, hétvégén. Semmit nem tudsz intézni, sehova menni. Hétköznap is van hogy 2 óránként. Siralmas.

Betörések sajnos vannak - mint mindenhol. Hadházi cgányok elindulnak, felmérik a terepet, és éjjel visszajönnek. Hadházon, Sámsonban rengeteg a c.

Eldugott ingatlanok mindenhol vannak, de mindenhol akarsz venni? Vagy nem nézed meg, mit veszel? De. Ha az erdő közepén van, az már a hirdetésből kiderül, nem kell megvenni, ha nem erre vágysz. Sok helyen nincs műút, nincs közvilágítás, ez mindenhol a világon csökkenti a közbiztonság érzetét. Külterületeken, zártkertekben ez jellemző, de csak tudod, hol szeretnél inkább élni, egy nyüzsgő, zajos belvárosban, vagy valahol távolabb, csendben, jó nagy telken lévő házban?

Innen is eljárnak dolgozni az emberek, és nem fizetnek addig biztonsági őrt. Kamerát lehet felszerelni, pár tízezer ft.

Egyébként a közvilágítási lámpa alatt, a főúton is ugyanúgy betörtek nemrégiben, nem kell ahhoz még eldugott sötét hely sem.

2022. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben általában jó a közbiztonság. A szerb ékszerrablókat is percek alatt elfogták, mert ott van a Készenléti Rendőrség egyik nagy bázisa.

Garanciát senki sem tud adni, de pl. a nagynénéméknek van egy házuk Sámsonkertben, és még sohasem törték fel, nem tűnt el semmijük.

Mikepércsi jó, valahol arrafelé fog menni a tram-train is. Pallag szupi, csak nagyon drága. Ondód pl. befektetésnek sem rossz, nem messze a BMW-től.

(ugyanez vonatkozik Kismacsra és Nagymacsra is!)

2022. febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
77%
Azért az ékszerrablás alapján túlzás azt mondani, hogy jó a közbiztonság Debrecenben. Csak szerncséjük volt a rendőröknek, hogy ilyen bénák voltak a rablók. A pénzszállító kiráblásáról, ami néhány éve történt a Fórumban, évek óta nincs hír. De pl azokat sem sikerült elkapni, aki kocsival akarták kirángatni valamelyik bevásárlóközpontból egy ATM-et.
2022. febr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
64%

Az általános közbiztonság alatt mindenütt azt értik, hogy pl. végi mehetsz e egyedül este a városon, hogy milyen a felderítettség és mennyi az akció-idő stb.

A jó közbiztonság nem azt jelenti hogy nincs bűncselekmény, hanem azt, hogy ha van, akkor gyorsan reagál rá a rendőrség, és kevés ügy marad felderítetlenül - ezért a bűnözőknek nem a kedvenc helyük...

2022. febr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
52%
Én éppen erről beszéltem, hogy felderítetlenül marad egy csomó eset. :D
2022. febr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
81%

Én például nem ezt értem jó közbiztonság alatt. És szerintem mások sem.

Én nem attól leszek nyugodt, hogy tudom, h éjjel megtámadnak, akkor a rendőrség 3 napon belül elkapja őket.

Én azt akarom, hogy végig tudjak úgy menni, hogy NEM támadnak meg. Ezért van benne a szóban, hogy BIZTONSÁG. Elég csak a szót értelmezni.

Ha megtámadnak, de elkapják őket, akkor nem vagyok biztonságban. Szerintem te rosszul értelmezed.

És ugye akkor jó a közbiztonság, ha minél kevesebb kétes alak lelhetőú fel. Ez pedig, akár tetszik, akár nem egyeseknek, bizony nagyrészt a romák jelenlétével mérhető. Ahol sokan vannak, ott nem szívesen sétálsz sötétedés után. És ugye sokan vannak Hadházon, Sámsonban, főleg Sámsonkertben. De mondják Hosszúpályit, Sárándot is. Tuti biztos, hogy ha az utcán bandáznak - és igen, ott fognak! - akkor megállítanak, cigit tarhálnak, mondd már meg az időt, vagy hadd telefonáljon már egyet a telódról, stb. Ők bandákba verődve ebből élnek, esélyed sincs.

Nálam volt betörés, sosem kapták el a tettest, pedig konkrétan megmondtam nekik, ki tette. Semmit nem tettek, miután kihívtam őket, soha többé nem kerestek. Az illetőt fel sem keresték. Pedig kicsi falu, tudtuk jól, ki az aki ebből él, már több is volt a rovásán. El sem mentek hozzá. Lehet ha aznap elmennek, mindent megtalálnak.

Eltelt vagy egy év, írtam pár emailt, semmi reakció. SEMMI. A következőben megírtam, hogy akkor a nyilvánossághoz fordulok, biztos megjelentetnek majd ilyesmit a nagyobb hírportálok is. Érdekes módon nagyon gyorsan megjelent egy rendőrautó kis falunkban, nem győztek bocsánatot kérni, majd ezután jött hivatalos levél is, hogy lezárták a nyomozást. Magyarul minden üzenetet olvastak, hogy érdeklődtem, csak rohadtul nem érdekelte őket. Hát ez minden, csak nem közbiztonság. Én nem tenném fel arra az életemet, hogy ők majd gyorsan reagálnak, ha baj van. Sokkal inkább laknék olyan helyen, ahol minél kisebb esélllyel történik ilyesmi.

2022. febr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha még itt vagy én Ebest mondanám talán, onnan nagyon kevés ügyet hallok.

Amit talán csak itt környékbeliek tudunk: Hajdúböszörmény ilyen-olyan szőlő elnevezésű helyrajzi számos helyei tiltólistásak! Oda telepítettek ki nagyon sok c-t a debreceni önkormányzati lakásokból. De maga Hajdúböszörmény nem vészes, csak ez a kertségi rész, amit Nagybocskainak meg ilyen-olyan szőlőknek hívnak. Ott még a kerítésedet is elviszik.

2022. febr. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
76%

Ezen mit értesz, hogy oda telepítik ki? Ha az önkormányzati lakást eladja az önkormányzat, vagy megszűnik rá a jogosultság, akkor az illetőnek magának kell új otthont találnia.

Az önkormányzat nem fog neki venni egyet, vagy ha nincs, akkor a semmiből nem tud másikat felajánlani sem.

Gondolom ezek ilyenkor albérletbe kényszerülnek, és az ilyen istenhátamögötti helyeken találnak csak fillérekért.

2022. febr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Hajdúböszörmény valójában egy hatalmas területű város, Magyarország 4. legnagyobb területű városa, sok eldugott külsőségi tanyaközponttal stb.

Magával a várossal nincs különösebb baj, de a külsőbb részek valóban felhígultak egy kicsit.

Szerintem is nemsokára Mikepércset Debrecenhez fogják csatolni, így egy ottani ingatlan nem rossz befektetés!

2022. febr. 12. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!