Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen jogi lehetőségeim vannak?

Milyen jogi lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Összefoglalva :

A szomszédom 3 éve epitkezik mellettem, már az orulet határán vagyunk, de betartja, hogy hétköznapokon dolgoztat csak. Szóval ez a része törvényes. Bár az összes növényem elhalt tavaly is es iden is a folyamatos portól.

A közös keritesunket megemelte 2,5meteresre.majd repített idén egy fedett tetőt, ami 30 méter hosszan tart. Ebből az én kertem 15 méter. Ez egy pici kert teljesen befalazott. Kétlem, hogy erre adnanak építési engedélyt. De ebbe is belenyugodtunk, csak legyen mar vége és megiscsak a szonszedunk lesz hosszútávon.


Nemrég ideepitett egy klimat is, a telek sarkara, arra az oldalra, ahol a mi kértünk van. szépen kértük, hogy ne ide rakja, hanem a masik sarokra, mert ott egy oriasi telek van, nem zavarna senkit a zúgás, nem használják az ott lakók. Legyintett, hogy csak télen fogja használni, fűtésre a műhelyt es nem fog zavarni.

Mindig ígérget, hogy nemigy nem ugy lesz. 3 hét mar csak a felújítás &(ez 3 eve volt) ehelyett most itt ülök a kertben a vendégeimmel es nem halljuk egymast a klima zugasatól(délelőtti kopacsolástól dettó).

Elegünk van. Kamuzik folyton, nem erzem jol magam mar itthon. Jogi lépést szeretnék tenni. Mi ennek a menete? Ügyvédhez kell menni, vagy önkormányzatnak jelezni a problémát?



2021. jún. 25. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
megpróbálhatsz egy birtokvédelmi eljárást, de nem tuodm, mennyi az esélyed...
2021. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A klíma miatt talán fordulhatsz a jegyzőhöz, de az építkezési tökölödés miatt nem sok esélyt látok.
2021. jún. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
"A közös keritesunket megemelte 2,5meteresre.majd repített idén egy fedett tetőt, ami 30 méter hosszan tart. Ebből az én kertem 15 méter." Ez így mégis mi a bánatot jelent?? Milyen az a fedett tető, milyen a fedetlen? Minek a tetején van ez a 30m-es tető? Hogy lehet a fele a te kerted felett?
2021. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!