Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestiek! Kerületek közt...

Budapestiek! Kerületek közt tényleg órákat kell utazni?

Figyelt kérdés
Bocsánat előre is a buta kérdés miatt!☺ De ha például a 10 kerből a 18kerbe kell utazni, vagy 2kerből a 7kerbe mennyi idő kb?

2021. júl. 2. 10:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Google maps útvonaltervező. Még azt is beállíthatod, hogy mikor érdekel a közlekedés (tehát pl. hétfőn reggel 7-kor indulsz vagy 8-ra kell a célba érned).
2021. júl. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Kerületen belül sem mindegy honnan - hova.Mondjuk a XVIII. és a X. határos egymással, úgyhogy egy perc alatt is át lehet menni. :-D De mondjuk Újpéritelepről kimenni a Kozma utcai temetőbe autóval kb. 20 perc, tömegközlekedéssel kb. 55 perc. De pld. a III. ker. Hadriánus utcából a XXIII. kerület Forgalmas utcába autóval több mint 1 óra ( dugóban inkább 2), BKK-val szintén kb. 2 óra.
2021. júl. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon változó, van, ahol jobb a tömegközlekedés, és van, ahol nincs, van, ahol nagy a dugó, van, ahol meg gyorsan lehet haladni, még kerületeken belül is vannak jobb és rosszabb környékek ilyen téren. Nem mindegy az sem, hogy szomszédos kerületbe kell átmenni kerülethatáron vagy távolabb.
2021. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Persze, simán lehet, nekem most olyan 45-50 perc az irodától a csatlakozásomat elérni városon belül. Egyetemen 35-40 percet utaztam az albérlettől a suliba, pedig nem volt messze és átszállnom se kellett.
2021. júl. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Én Pestről a budai munkahelyemre 3x-i átszállással több mint másfél óra alatt jutottam el, ha minden pontosan jött és a budai buszra nem kellett félórát várni. Mert ha igen, akkor volt az 2 óra is.
2021. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy honnan hova mesz. Nekem a rekordom másfél óra volt (Kelenföld metró -> Rákoshegy) - igaz, beleszámoltam a várakozási időt is.
2021. júl. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

#6

A várakozási idő is az útidő része a tömegközlekedésnél, ahogy az autónál is a dugóban ücsörgés. Szóval, jól számoltál.

2021. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

A belvárosi kerületek között még egész jó a közlekedés. Amit felhoztál egyik példának (2. ker-7.ker) még egész jó, mert a 4-es 6-os villamos azon az útvonalon jár. A perem kerületekbe viszont könnyen lehet másfél órás a menetidő.

Én a 2. kerület bel-budai részén élek, és a 9. kerületben a Nagyvárad tér közelében van a munakhelyem. Oda jó a közlekedés. Jelenleg ajtótól ajtóig 40 perc a menetidőm (metró és metrópótló).

2021. júl. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kerület sem 1 nm. Beírod a megfelelő kalkulátorba és kiderül.
2021. júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Pl. most mentem 19. kerületből a 2. kerületbe oltatni. Kicsivel több, mint 1 óra volt az út. Azt is bele kell számolni, hogy valamit mindig felújítanak, bár szerintem 40 fokban akkor sem mentem volna a klímátlan 3-as metróval, ha lehet.
2021. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!