Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért jönnek el olyan kevesen...

Miért jönnek el olyan kevesen közgyűlésre? Most költöztem egy 150 lakásos társasházba és 11-en voltunk, igaz volt köztük akiket meghatalmaztak de így is csak 13% tulajdoni hányaddal voltunk jelen. Miért????

Figyelt kérdés

2021. júl. 9. 05:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Mert senkit nem érdekel kb . Tipikusan az a rendezvény amiben az emberek a másik életében tudnak vájkálni. Legtöbbször erről szóltak ezek mindig is . Elköltözött már a gyerek ? Régen láttam . Maguk fúrnak kéthetente ? Még a húsüzemben dóógozik a férje ? A legtöbb ember manapság már elvan a saját világában és tojik másokra. Én is ilyen lettem az évek alatt és ebbe nekem már nem fér bele hogy ilyen lakógyűlésekre járjak . Nem különösebben érdekel kik laknak abban a társasházban. És én se nagyon érdeklek másokat ahogy látom. A szomszédokkal tisztában vagyok kb hogy kicsodák de kb ennyi .
2021. júl. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Általános jelenség ez majdnem mindenhol: max. az idősek mennek, mert érnek rá, a fiatalok dolgoznak, gyerekeznek, nem érdekli őket, stb.
2021. júl. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Társasházi közgyűlés = szülői értekezlettel. Sok energiavámpír ilyenkor éli ki magát. A fő témát röviden át lehetne beszélni, de ezzel szemben leragadunk a részletek, amit megrágunk jobbról is balról is.Fárasztó.
2021. júl. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Főként mert olyan időpontban van, amikor a fiatalabbak vagy dolgoznak, vagy egyéb intézni valójuk van. Nem érnek rá menni. De amúgy is az a vége, hogy semmi értelmes reform nem üthető nyékbe, mert a burkáknak csak otthon van nagy szájuk, a közgyűlésen bégetve bólogatnak mindenre, így felesleges is az egész, úgyis az van, amit az üzemeltető akar, vicc az egész.
2021. júl. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy nektek ilyen tapasztalataitok vannak.


Nekem tegnap volt az első közgyűlésem. Egy kiszervezett 89 óta létező cég végzi a közös képviseletet, tehát profik és megbízhatóak. A közös képviselő kultúrált, rendes és precíz, segítőkész.


Az időpont 17:15 volt, szerintem a legtöbb ember meg tudja oldani évente 1x hogy eljön.

Légkondícionált helyiségben, irodaház tárgyalótermében, kényelmes körülmények között, mindösszesen 800 méterre a háztól.


Arra tudok gondolni hogy a napirendi pontokat ugyebár postázták előtte és az alapján senkinek nem volt érdekes amiről szó lesz. De csak arról volt szó ami le volt írva, semmi személyeskedés, lehet normális lakóközösség.

Sajnos sok az idős ember akik már lehet a koruknál fogva sem tudtak eljönni de azért a 11 ember és 13% tulajdoni hányad nagyon kevés.


Bízom benne, hogy a fiatalabbak majd ha cserélődik a lakóközösség jobban el tudnak jönni.


Nem gondolom hogy nem törődömség lenne de biztos volt jópár ilyen nemtörődöm ember, vagy pont azok akikkel 'baj' van, direkt nem jöttek el.


Egy napirendi pont volt a közös helyiségek rendeltetésszerűtlen használata, ez biztos kényes pont volt.


Na mindegy én összességében elégedett vagyok csak sajnálom hogy alig jött el lakó.

Pedig jobb a dolgokat évente 1x megbeszélni olyan kevés lehetőség van rá.

2021. júl. 9. 07:54
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
A miénk 16 lakásos társasház, javarészt albérlőkkel, mi is azok vagyunk. Mi járunk rendszeresen, de a nagy részét itt se érdekeli a tulajoknak, hogy mi van. Általában 20-30 perc alatt végzünk. Elmondja a közösképviselő, hogy mennyi pénze van a háznak, hogy áll a biztosítás, kik nem fizetnek. Aztán hogy milyen problémákat jelentették neki és megoldódottak-e vagy mit lehet tenni, megszavazzuk amit meg kell, és kb ennyi. Aki akar utána marad és beszélget. Amúgy hozzá kell tenni jó a lakóközösség, nincsenek hangosak vagy rendetlenek, alkeszok, zaklató öregek stb.
2021. júl. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Pedig az hogy albérlő nem jön el értem, de a tulaj? Azért ezek lakóközösségek és évente 1x tényleg fontosnak tartanám.


Szomorú ez a nemtörődömség de tudom, hogy a lakók kb. 70%-a tényleg nagyon idős ember, aki már járni alig bír. Akik eljöttek is mind mind idősek voltak nagyon.

2021. júl. 9. 08:24
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Régebben 3 hetente csak hétvégén és hétfőn értem rá,akkor örültem hogy el tudtam intézni a dolgaimat.

Egy kicsit tudtam pihenni,majd előkészülni a következő 3 hétre,ruha mosás,bevásárolni,főzés,pakolás stb.. Kizárt volt hogy el tudjak menni.

Mostmár 12 nap munka után van 9 nap pihenőm,így ha a pihenő napomon van és mindennel meg vagyok akkor el tudok menni,álltalában mindig akkor van mikor nincs otthon az ember, sofőrként nem tudok haza teleportálni pl Spanyolból vagy Oroszból.


mostmár 12 nap munka után vagyok otthon

2021. júl. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8-as oké nyilván vannak esetek, de azért nem gondolom, hogy a 150 lakóból a tied lenne a jellemző.


Mondom évente 1x és 2 óra. Talán beleférne a lakók legalább 50%-nak az életébe. Persze lehet 75-en nem fértünk volna már el.


De egy 50 emberre azért számítottam volna. Sebaj...

2021. júl. 9. 08:41
 10/22 anonim ***** válasza:
84%

Más:ne tudom, mi a fenéért nem lehet diszkrétebben kezelni, ki nem fizet. Jaa, hogy legyen a vénasszonyoknak min csámcsogni.

Nem kéne olyan magasra emelni a közös költséget és akkor a csórók is betudnák fizetni!!

A tipikus szánalmas magyar fizetésekből nem csoda ha sokan nem tudják megoldani, hogy az összes élősködőt, aki minden hónapban tépni akar egy darabot a bőrünkből, ki tudják fizetni!

2021. júl. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!