Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Postai meghatalmazás postai...

Postai meghatalmazás postai dolgozó általi hitelesítéséhez jelen kell lennie a meghatalmazottnak is?

Figyelt kérdés

Családtagnak szeretnék állandó meghatalmazást adni, hogy átvehesse a küldeményeimet. A meghatalmazáson az aláírásomat postai alkalmazott által szeretném hitelesíttetni, erre lehetőség van.


Kérdésem, hogy szükséges-e a meghatalmazott családtagnak is aláírnia a papírt a postai dolgozó előtt, velem együtt, egyáltalán szükséges-e neki jelen lennie.


Egy ismerősöm azt mondta, hogy szerinte együtt kell aláírnunk (meghatalmazó + meghatalmazott) a postás előtt, ez nála is így volt. És itt a Gyakorikérdések oldalon is találtam egy olyan kérdést, ahol egy postai alkalmazott ugyanezt írta le, hogy együtt kell bemenni és aláírni!


Viszont!

1. A hivatalos meghatalmazó űrlapon NEM SZEREPEL semmilyen mező a meghatalmazott aláírásának.

2. Az űrlap hátoldalán lévő tájékoztató szerint a postai alkalmazott a meghatalmazó aláírását hitelesíti kérésre, de a meghatalmazott aláírását nem említi.

3. Kiböngésztem a vonatkozó részt a Magyar Posta hatályban lévő ÁSZF-ében és a 6.5.pont 3. bekezdése alatt a meghatalmazáshoz szükséges feltételek között NEM SOROLJA FEL a meghatalmazott aláírását követelményként!


Most akkor mi a helyzet? Jól gondolom, hogy ha egyedül bemegyek a hivatalba a kitöltött papírral és a megfelelő alkalmazott előtt egyedül aláírom a meghatalmazott aláírása mezőben, akkor muszáj elfogadniuk?

Vagy a gyakorlat ettől eltér és nem veszik figyelembe a saját hatályos ÁSZF-üket?


Azért rágódok ezen, mert a meghatalmazott munkarendje miatt nagyon macerás lenne megoldani hogy egyszerre menjünk be és szabit meg miattam nem akarom hogy kivegyen.



2016. jan. 31. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A meghatalmazottnak nem kell jelen lenni, amikor a postán leadod a meghatalmazást.


A meghatalmazást alá sem kell a meghatalmazottnak írnia, mivel a meghatalmazás egyoldalú jognyilatkozat, és az önmagában csak jogosultságot ad a meghatalmazottnak, amellyel élhet, ha akar. Gyakorlatilag a bárkit meghatalmazhatsz a postai küldemények átvételére, de őt nem terheli semmi kötelesség, egészen addig, míg át nem vesz helyetted egy levelet, mert akkor már oda kell adnia neked, vagy legalábbis azt kell tennie azzal, amiben megállapodtatok.


Viszont: A postai dolgozók általában nem szokták ezeket figyelembe venni. Saját példámat tudom említeni (egy ügyvédi irodában dolgozom, és én veszem át a postát meghatalmazással). Egyszer kijelentette a postai dolgozó, hogy a meghatalmazásommal (amely már évek óta funkcionál, és minden küldeményre szól), nem vehetek át egy bizonyos küldeményt, mert arra nem terjed ki a meghatalmazásom. A helyzet vitával sem oldódott meg, így a posta vezetésével kellett néhány "kellemes" hangvételű levelet váltanom.


Szóval azt tudom javasolni, hogy add le a meghatalmazást a megfelelő formaságokkal, és ha akadékoskodnak, akkor védd az igazad, hozd fel ugyanazt, amit ide a kérdésbe leírtál, vagy amit én mondtam el. Ha a postás akadékoskodik, kérd a kézbesítési vezetőt, vagy a postavezetőt, ők általában már szokták jobban ismerni a szabályokat.

2016. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem.

A meghatalmazó aláírta otthon, én, a meghatalmazott is otthon, a tanúk is otthon. Én vittem be a kitöltött és aláírt űrlapot a postára és ott hitelesítette a postai alkalmazott.

2016. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, igazán hasznosak!

Közben mástól is hallottam, hogy ahol én élek, az itteni postán kizárólag a meghatalmazott jelenlétében hajlandóak meghatalmazást hitelesíteni, ha egyedül érkezik a meghatalmazó, akkor szó szerint elzavarják.


Ezek szerint akkor az adott hivatal/postai alkalmazott maga dönti el mit is fog még követelni az ÁSZF-ben pontosan felsorolt feltételeken kívül! Ez igazán csodás, Magyarország, én így szeretlek! :)


Nos én pedig az 1-es válaszoló tanácsaival valamint a Magyar Posta hatályos ÁSZF-ének témára vonatkozó pontjainak kinyomtatott oldalaival felvértezve fogok harcba szállni és megpróbálni a lehetetlent. ;-)

2016. febr. 1. 00:34
 4/4 A kérdező kommentje:

Sikerült!!!


Direkt egy kisebb postára mentem be. Először el akartak küldeni a főpostára, hogy csak ott tudom leadni, de egy kis telefonálás után közölték, hogy ők is át tudják venni és hitelesíteni és majd továbbküldik a pőpostára.


Szóba sem került, hogy a meghatalmazottnak is ott kellene lennie, simán elfogadták úgy, hogy egyedül adtam le.

2016. febr. 2. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!