Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kővel dobálja a szomszéd a...

Kővel dobálja a szomszéd a macskát... Milyen törvények védik a cicust, mi a legjobb eljárás ilyenkor? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kertesben lakunk. Anyukám említette, hogy a szomszéd legutóbb kővel dobálta a telkén a macskánkat (nem találta el), de nem merte nekik ezt szóvá tenni, félt a konfrontációtól. A helyzet röviden annyi, hogy a mellettünk szomszédba átjár a cicus, a szomszéd, aki ezt nem szeretné, már kővel eltorlaszolta a cica útját, de a macsek még mindig átjár. Legutóbb, amikor kint volt a telkén, anyum jelezte, hogy kövekkel próbálta megdobni heves káromkodás közepette... Tudna valaki segíteni, aki azon túl, hogy "szegény macska, csúnya szomszéd", tudja a vonatkozó törvényeket, jogszabályokat, illetve hogyan érdemes intelligensen eljárni az ügyben? Kértem anyukámat, ha legközelebb ilyet tapasztal, azonnal szóljon nekem és majd én beszélek a szomszéddal. Csak mit mondhatnék neki? Fel lehet-e valakit ezért jelenteni? Arra is gondoltam, hogy mivel valószínűleg el fog küldeni a fenébe úgy is, rögzítem a beszélgetést suttyomban, hátha elhangzik valami olyan, amit később felhasználhatnék, ha a cicusnak baja esik... Érti egyébként, remélem, mindenki, hogy azon kívül, hogy a cica nem szereti, ha kővel fejbedobják, a műtéti költségek százezres nagyságrendben mozognak - egyszerűen csak szeretném megelőzni, hogy a cicának baja legyen így-vagy úgy, és szeretném elérni, hogy a huszonéves hülyegyerek a szomszédban ne dobálja kővel, amikor a kertben kapál és éppen meglátja... Mindenek előtt szeretném elvenni a kedvét ettől, legjobban, gondolom, ezt úgy tudnám elérni, ha elmondom neki, hogy milyen következményei lehetnek annak, ha eltalálja a macskát (hogy az állatokat ugyanolyan törvények védik a bántalmazással szemben, mint az embereket, hogy feljelenthetem azért, amit csinál, illetve, hogy ennek súlyos anyagi következményei lehetnek). Kérlek, tájékoztassatok, mit lehet tenni ilyenkor, mire lehet hivatkozni, mit ajánlanátok, illetve hogyan járjak el abban az esetben, ha megtörtént a baj. Nagyon köszönöm előre is!

2021. júl. 11. 20:34
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
87%
Elsőre inkább lépéseket kellene tennetek azügyben, hogy a macsek nem másszon át a szomszédba. Ő már tett lépéseket, kővel eltorlaszolta az útját. Ti tudjátok már, hoyg ő nem akarja, hoyg átmenjen a macsek, de ti tettetek valamit ezügyben, hogy tényleg ne menjen át?
2021. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
82%

A vonatkozó törvény és jogszabály az, hogy tartsd a saját telkeden a macskádat, és a probléma meg van oldva.

Szeretem a macskákat, nekem is van, nem értek egyet a kődobálással, de most nem neked van igazad.

2021. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
89%

Nos.


A macska gazdájának a felelőssége, hogy a saját telkén tartsa a macskát. Ez törvénybe is van foglalva. Tehát még ő jelenthet fel titeket,mert nem gondoskodtok arról, hogy a macska ne kódorogjon mindenfelé.


Másrészt én is zavartam már el idegen macskákat, bár én bértem tapsolással, soha nem dobáltam őket. De lehet ő se komolyan dobálta, csak elijeszteni akarta.


Ha nincs rá keret, hogy macska biztos kerítés legyen felszerelve, akkor még ott az ivartalanítási lehetőség, amennyiben nincs ivartalanítva. Akkor jóval kevesebbszer fog vándorolni a macsek.

2021. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim válasza:
9%
Állatbántalmazásnak számít ha utánna nézel a neten az állatbántalmazás/kínzás-i törvényeknek de én úgy tudom hogy bármilyen testi bántalmazás törvényt szeg (nézz utánna és ha megkaptad rá a választ és a szomszéd továbbra is bántja a cicust akkor menj oda (semmik3pp egyedül ki tudja mennyire elmebeteg) és szólj neki amennyiben még egyszer testileg bántalmazza a macsekot feljelentitek a rendőrségnél állatbántalmqzásért /sry a hibákért/
2021. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
87%

A hatályos jogszabály értelmében köteles vagy az állatodat telken belül tartani. Kvázi azzal, hogy hagyjátok a macskának, hogy átmenjen a szomszédba, szabálysértést követtek el, ami pénzbírsággal büntethető. Szóval persze, fel lehet jelenteni állatkínzással pl, mert annak minősül, ha bizonyítható, hogy dobálja (elég nehéz bizonyítani, nem elég hozzá egy felvett beszélgetés, főleg, hogy ha "suttyomban" csinálod), de titeket is megbüntetnek majd.

Szóval mondjuk ne engedjétek ki a macskát máshová, tanuljatok felelősséget, aztán ha a házatokban, portátokon dobálja a szomszéd a macskát, akkor szerintem visszatérhetünk a kérdésre.

2021. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim válasza:
22%

Szerencsétlen állat, buta szomszéd.

Ha már mindenképpen el akarja zavarni a macskádat, szólj rá, hogy ne kővel dobálja, hanem inkább tartson a közelben egy pohár vizet, azzal locsolja le.

A macska érteni fogja, mert ő is hasonló módon jelzi a területének a határait.

A vízzel nem tud sérülést okozni az állatnak, legfeljebb megijeszti.

2021. júl. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
89%
A törvény az állat gazdáját kötelezi a telken belül tartásra, szökés (kóborlás) megelőzésére. Nem a szomszéd a hibás...
2021. júl. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim válasza:
47%

Macskát tartani kertesben az egyik legigénytelenebb gazdit igényli. Csak enni ad neki még inni és kész.

Le sem tojja egész nap és vagy éjjel mit művel, kóborol jobbra balra, irtja az énekesmadár állományt, kijárnak a mezőre fácáncsibére kisnyúlra. A macska az egyik legmocsokabb ragadozó mert élvezeből gyilkol. Nem az éhség veszi rá.

2021. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
92%

Hat most tatott szájjal beleszaladtal abba a bizonyos erdobe.

Saját udvaran azt csinal amit akar, ha lenne kutyaja, es megfogna a macskadat, akkor is őt hibaztatnad? Nyilvan igen, pedig nem a kutya hibaja, ha azt a sajat udvaran teszi, te is koteles vagy a sajat telkeden belul tartani a macskat, hogy ne mas kertjet szarja, meg jelolgesse tele, megertem a szomszedod probalkozasait, de egy slaggal tobbet erne.

2021. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
29%
Nem értem az ilyen állat bolondokat mint a kérdezô.Most komolyan, ezért képes vagy feljelenteni egy embert?Nincs lelkiismereted , hogy börtönbe küldenél valakit egy állatért.Tönkre akarod tenni az életét egy ilyen semmi dolog , ösztönlény miatt? Meg te évekig bíróságra ,rendôrségre akarsz járkálni tanúskodni?Nincs jobb dolgod kérdezô ennél?
2021. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!