Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nyírpazony - Napkor - Nyírtele...

Nyírpazony - Napkor - Nyírtelek - Kabalás - Nagykálló és Sóstógyógyfürdőn élőket szeretnék kérdezni, ti hol vennétek most házat ?

Figyelt kérdés

Azoktól szeretnék érdeklődni akik a fönti helységek valamelyikén élnek, és tudnak mondani személyes tapasztalatot hogy melyik településen milyen az élet, milyen a lakóközösség, a romák aránya hogy néz most ki.


Idős szüleimnek költözniük kell a jelenlegi helyről és ezek közül a helységek közül gondoltunk valamelyikre mint lehetséges új lakóhelyre:)


Családi házban gondolkodunk, és ha bárki tud eladó házról esetleg örömmel veszem ha megosztja velem


Köszi hogy elolvastad:)



2021. júl. 15. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Én Sóstóhegyen lakok😢😭😭
2021. júl. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó hely lehet, de miért a sirós smile jelek ?
2021. júl. 15. 15:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Nagykállóban nőttem fel, 18 éve Nyíregyházán élek.

Túl nagy körzetet adtál meg, Nagykálló a legnagyobb, ~14 ezren élnek.

Kabalás a legkisebb, nem is önálló település, Nyírpazonyhoz tartozik.


Elsődleges szempont, hogy mennyi pénzük van a házra. Mert óriási különbségek vannak a felsorolt települések között.


Romák mindenhol vannak, szerencsére városrészbe tömörülve, így ha azt elkerülöd, jól jártál.


Nyíregyháza egyéb városrészei nem jöhetnek szóba? Mellesleg Sóstógyógyfürdő inkább üdülőtelep, mint lakóövezet, az inkább Sóstóhegy. Nem beszélve arról, hogy előbbiben NINCS hagyományos élelmiszerbolt, és ezt most komolyan mondom. Fagyizó, millió étterem.


Ha idős szülők, nem lenne jobb közel költözni orvosi ellátáshoz?


Valamint a közlekedés is lényeges szempont. Jönnek-mennek a szüleid? Szeretnék programokon részt venni?

2021. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a segitséget! max 14 millió, egy kettő de inkább 3 szobás házra, nem baj ha kicsi szobák csak külön legyenek, lehetőleg tégla, bár szinte csak vályog vagy vegyesfalazásu házakat láttam eddig.


Igen próbálom kisakkozni azokat a részeket minden településen amelyek ilyen elromásodott részek,


Nyiregy is szóba jöhetne, de ennyi pénzért kizárt dolog találni házat, ami nem teljesen romos, kivéve a huszártelep környékét ahol lehet találni, de ott meg okkal olcsóbbak a házak,


Sóstó környékére gondoltam, igazad van, Sóstóhegy ami inkább lakóövezet, bár talán errefelé a legdrágábbak a házak az összes település közül, ahogy néztem,


A szülők ugy gondolják hogy Nyíregyre vagy bemennek vagy beviszem őket orvoshoz, kivizsgálásokra, de egyébként hála Istennek nincs komoly egészségügyi gondjuk ami folyamatos ellátást igényel, inkább csak az öregséggel együtt járó problémák amire most is szednek gyógyszereket


Programokban nem igazán gondolkodnak, szeretnének egy nyugodt, megbízható helyet ahol eldolgozgatnak a kiskertben, jóba vannak a szomszédokkal, vagy legalább is nincsenek rosszban, nagyjából ennyi, alkalomadtán Nyíregyre be lehet menni akár programra akár bármilyen más ügyben.


Azért ezeket a helységeket adtam meg, mert az eddigi infóim alapján nagyjából ezek azok amik viszonylag roma mentesek és megbízhatónak tüntek,


Egyébként sem nekem sem a szüleimnek semmi bajunk a romákkal, már a normálisabb, tisztességes emberekkel, ellentben azokkal akik sajnos nem ilyenek, mindannyian ismerjük a történetet az idős házaspárról akik együtt nem tudtak elmenni vasárnap a templomba, csak külön-külön, az egyikőjük délelőtt, a másik délután, mivel valakinek mindig "őriznie" kellett a házat.

2021. júl. 15. 19:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

14 millióért a tanyavilágban talán kaphatsz házat sajnos, de biztos nem 3 szobást.

Nyírtelek a legolcsóbb ezek közül, de itt is 14 milliónál indul egy erősen felújítandó 😔

2021. júl. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
En Kalmanhazat is feltennem a listara, jo kis hely, es talan olcsobb
2021. júl. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Első látásra jónak tűnik, bár igy térképről nehéz megítélni,


Ha irna néhány ember akik ezen a településen laknak, és akár élőben is szivesen találkoznának, akkor akár leülhetnénk egy sörre, sütire és élőben is megbeszélhetnénk az adott helységnek a részleteit, esetleg eladó házról ha tud valaki, vagy a fentiek közül vagy azokról amiket nem irtam ki de közel vannak Nyiregyhez,

2021. júl. 16. 21:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Kálmánházán egyszer átutaztam, nagyon megtetszett a település. Ugyan nem ott lakom, de vannak infóim a helyről, hogy valóban az egyik legjobb választás a megyében.
2021. júl. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ha igy ajánljátok, elmegyünk megnézni, hátha találunk eladó házat ami nincs még meghirdetve
2021. júl. 17. 08:55
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, én sem Kálmánházán lakom, hanem egy Nyíregytől messzebbi kis településen, ahol katasztrofális viszonyok vannak. Volt egy kálmánházi gimis osztálytársam, akinél jártam párszor, és nagyon tetszett a környék, a helyi kocsmában azt mondta a pultos meg pár vendég is, hogy ott nincsenek balhék, nincsen kisebbség. Békés, nyugodt környezetnek tűnt, barátságos emberekkel. Igaz, ez 12 éve volt
2021. júl. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!