Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csinál a rendőr, ha a...

Mit csinál a rendőr, ha a szomszéd nem nyit ajtót?

Figyelt kérdés
Felső szomszédomnál újabban napi szinten üvölt a film hajnal kettőig, a folyosóra is kihallatszik, és hozzánk is masszívan lehallatszik. Ajtót olyankor sem nyit, amikor épp nem megy a tévé (pedig hallom, hogy itthon van, léptek, székek, szokásos zajok), szóval békés úton kompromisszumot találni lehetetlen. Ha legközelebb ráhívnám a rendőrt csendháborításért, mit csinálna?

2021. júl. 28. 19:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
még annyit, hogy valószínűleg bérlőről van szó.
2021. júl. 28. 19:27
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
A rendőrt kötelező beengedni, ha nem engedi be, nagy bajba kerül. Kötelező együttmüködni a hatósággal, hivd rá a rendőrt, majd jól megcseszik.
2021. júl. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívd rá ki a rendőrt, ha nem működik együtt a hatósággal az az ő baja lesz
2021. júl. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy nagyot hall? Csak abból gondolom, mert ugyanez volt a szitu a mi felső szomszédunknál, viszont ő tényleg majdnem 100%-os süket volt.
2021. júl. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én először megpróbálkoznék egy kevésbé drasztikus lépéssel, például tegyél ki egy cetlit az ajtajára/lépcsőházba valahova, ahol felhívod a problémára a figyelmet, és megkéred, hogy halkabban nézze a tévét. Ha normális, akkor nem fogja figyelmen kívül hagyni. Aztán ha pár bal elteltével így sem változik, akkor lehet a rendőrséget is értesíteni.

Egyébként én is társasházban lakom, és nálunk is vannak olyan szomszédok, akik nem igazán szeretnek interakcióba lépni úgyhogy már nekem is volt ilyesmi gondom. De általában pont ezek azok az emberek akik nem szeretnének konfrontálódni, úgyhogy szerintem ez a cetlis megoldás meg fogja szüntetni a problémát.

2021. júl. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

na de az, hogy többszöri kopogtatásra sem nyitsz ajtót se éjjel, se nappal, az nem egyszerüen "nem szeret konfrontálódni", hanem egy elég gázos embert sejtet. ilyen embert minden bizonnyal cetlik sem hatnának meg (amik hatékonyságában amúgy sem hiszek). korábbi bérlöknél jártam fent, eléggé lelakott lakás egy amúgy se túl fényes társasházban, szóval benne van a pakliban, hogy zürös fajta bérlö. valaki írta, hogy esetleg nagyot hall: na de nagyothalló ember is sejtheti, hogy mások az éjszaka közepén nem örülnek a max hangerönek.

na mindegy, remélem, most nyugisabb éjszakánk lesz. köszi a választ mindenkinek, jó éjt!

2021. júl. 28. 22:52
 7/11 anonim válasza:

Annyit kijavítanék az egyik válasz kapcsán, hogy nem köteles a rendőrt beengedni.


A rendőr pedig nem jogosult belépni. Ha beengedik, az más, de ha nem, nem tud mit tenni.

Rendőr a lakásba csak bírói végzéssel mehet be. Pl házkutatni. Vagy elfogás esetén.


Első körben a közös képviselő közbenjárását kérd! Lehet, hogy rendezhető. Ha nem, akkor jegyző, vagy rendőrség. A tulajt is kötelezhetik, hogy rakja helyre a bérlőt.

2021. aug. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! aznap este, mikor utoljára írtam, már csend volt, és azóta folyamatosan. (lehet, hogy hallotta a kopogtatást, csak tényleg nem akart konfrontálódni, vagy fene tudja - lényeg, hogy nyugi van).

#7 a rendőr magánlakásba bebocsátás vagy határozat nélkül valóban nem léphet be, de erre van egy sor kivétel, és nemrégiben még köztük volt, hogy "a szabálysértést felszólítás ellenére folytató személy előállítása céljából" beléphet. ez azóta változott?

2021. aug. 10. 18:10
 9/11 anonim válasza:
Nem változott. De ezért nem fogják előállítani. Első intézkedéskor semmiképp.
2021. aug. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hatósággal való szembeszegülésért sem?
2021. aug. 10. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!