Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Debrecenbe szeretnék költözni...

Debrecenbe szeretnék költözni Budapest mellől. Melyik részt ajánlanátok illetve lakhatóság szempontjából mely helyek nem ajánlottak?

Figyelt kérdés

Pontosabban Debrecenbe vagy 10-15 km-es körzetébe.

Köszönöm.



2021. aug. 14. 14:06
A kérdező szavazást indított:
Költözz.
Ne költözz.
24 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű a válsz!

Költözz, mert egy új, csendesebb de tisztább világba lépsz. Más a mentalitás; kevés a kisebbség, jó a közbiztonság, a tömegközlekedés - de minden drága.

Azt ne feledd: Magyarországon belül költözöl, tehát a jellemzően magyar baromságok oda is elkísérnek...


Isten igazából nem tudok rossz környéket, nem tudok no-go zónáról, de még kiemelkedően lepukkant helyről sem! (A buszvégállomás és a Nagyállomás szokott lenni erre a válasz, de hát ezeknél sem volt már régóta semmi gond!)


Milyen kerettel rendelkezel? Mert ez nagyban befolyásolhatja a lehetőségeidet! Akkor érdemes tanácsot adni, ha már tudjuk az igényeidet!

2021. aug. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

Őszintén szólva nekem sem Budapest sem Debrecen nem tetszik...de hát kinek mi. Szerintem egy szar mind a kettő de Budapesten még talán több a lehetőség.

Egyik ismerősöm Debrecenbe él és utálja...talán annyi szól mellette hogy annyira nem zsúfolt mint Budapest.

2021. aug. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jóval szerethetőbb,mint mondjuk Budapest belvárosa.

Lehetőség mégiscsak elég sok van,nem fogsz munka nélkül maradni.

2021. aug. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igazság szerint kertvárosi környék érdekelne.

Sokat kertészkedek.

A keret olyan 15-20 milla.

Az sem gond, ha kicsit foglalkozós a ház mert minden építőipari szakmunkához érték kicsit.

Olyan környéken keresnék, ahol nincsenek nagy házak és nem egymás seggében vannak a szomszédok.

Nem kellenne nagy ház sem, max 60-70 m2.

Nem tudom melyik környéknek vannak ilyen adottságai..

2021. aug. 14. 14:44
 5/12 anonim ***** válasza:
5%

Éltem Debrecenben egy évet. Annyi bőven elêg volt. Maga a város túl van misztifikálva.


A Nagyerdő szerintem tök átlagos, és annak környéke meg tele van qvákkal. Mást nem csinálsz, mint azokat kerülgeted.


Állandóan büdös volt.


A közlekedés borzalmas, ahogy a tömegközlekedés is gyenge.


Unalmas. Nem tudsz a városon belül túrázni sem a közvetletn közelében.


Gyalogosan óriási távolságok lehetnek, mindenképp kell egy autó, ha nem akarsz a tömegközlekedésre várni.


Ronda. Elêg a 4-es mellett elhaladni.


Rossz környékek: Nagyállomás, Malompark (este), Csapókert, Júlia telep. Legalábbis én erre sok kisebbséggel találkoztam. A Nagyerdő (főleg este) veszélyes, ahogy a környéke is.


Talán ahol érdemes lenne lakni az Nyulas és Újkert környéke.

Annyi a pozitív, hogy rendkívül kedvesek az emberek, és segítőkészek, sőt kiemelkedően. (Baján pl. konkrétan bunkó pharasztok az emberek többsége, nem csak a járókelőkre vonatkoztatva).


Tehát én helyedben inkább Budapestre költöznék be. Rengeteg lehetőség, szórakozásra túrázásra is városon belül. Pesten belül is vannak nyugisabb kerületek, ha jó levegő kell, akkor meg Budán pl. a 2. ker.



De, ha nem muszáj, akkor tényleg egész kelet Mo-t hagynám a francba, nem csak Debrecent.

2021. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

A fővárost ismerem, abból nem kérek.

Meg családi okokból is hanyagolnám ezt a környéket ahol most lakok.

Költözni szeretnék innen és debrecent és környékét néztem ki elsődlegesen.

2021. aug. 14. 15:24
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva:

Pl. a Csapókert az egyik legbarátságosabb, legcsaládiasabb környék.

De igazán a külváros és az agglomeráció lehet a megoldás számodra.

Sajnos igazán olcsó rész már nincs: drága van, meg még drágább.

Én talán egyedül Pac-ot nem ajánlanám: igaz hogy kertes, de nagyon homokos, gyengén termő terület (igaz a szőlőnk jó), és talán ott van némi kisebbség.

Kismacs, Nagymacs, Ondód régen olcsónak számítottak, de a BMW felverte az árakat. Józsa, Pallag nagyon drága.

Bánk, Martinka, Nagycsere, Haláp mind erdős-ligetes kis részek, javasolhatók.

Ez Debrecen, de a közvetlen környék is jó: Bocskaikert, Sámson, Mikepércs, Ebes (kifejezetten javasolt), Nagyhegyes stb. stb.

Javaslom, hogy nézz szét személyesen, szánj rá egy-két napot - biztos nem bánod meg!

A tömegközlekedés kifejezetten jó, és kifejezetten drága.

Munka van ezerrel, bármerre mész építkezés építkezés hátán!

Ki lehet fogni jó házakat, csak gyakran kell a hirdetéseket nézegetni!

pl: [link]

Jó döntés, sok sikert!

2021. aug. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Debrecen a jövő városa (jelenleg), bárki bármit mondhat: minden van, aminek az ország második városában lennie kell.

Sokan választják új lakhelyül, mert tiszta, jó a közbiztonság, és munka van rendesen!

A legnagyobb hátránya, hogy a fentiek miatt elég drága is.

2021. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván arra gondoltál, hogy Kelet-Magyarország olcsó mert fejletlen, Debrecen meg egy unalmas, lapos, sivatagos, kopár hely, ami igaz is, de ettől függetlenül még sajnos egyáltalán nem olcsó. Persze Budapesthez képest féláron van minden, de 15-20 millából még itt is csak valami nagyon külső porfészek területen lévő viskót tudsz venni.
2021. aug. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szepesre ne költözz, mert az a reptér futópályájának a vonalában van - ott szállnak le és fel a gépek - nem egy leányálom.

Különben Debrecen szokatlanul jó hely.

2021. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!