Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni az ilyen...

Mit lehet tenni az ilyen civilizálatlan lényekkel?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 10 emeletes panel, minden emeleten 3-3 lakás van, jobb és bal oldalt. Mi a hetediken lakunk. Kb 2 hónapja ideköltöztettek 6-7 ukrán munkást az emeletre. Na amióta itt vannak, azóta konkrétan egy nyugodt napunk nincs, de nem csak nekünk, a többi lakásban élőknek sem, sőt már a nyolcadikról is többen panaszkodtak. A legfőbb probléma, hogy naponta (nem túlzok) legalább 25-30x teljes izomból becsapják a bejárati ajtajukat, de olyan szinten, hogy én majd legurulok ijedtemben a kanapéról. Rettenetesen idegesítő. Van, hogy öt percenként ki-becsapkodják. Ott a rohadt kilincs rajta, de nem bírja a baromja megfogni és becsukni. Fogja és erőből meglöki, ami így becsapódik magától. És emellé jön, hogy teli torokból ordibálnak. Nem, nem beszélgetnek, ordibálnak. A konyha ablakuk egész nap nyitva van, a szélső lakások ablakai ráadásul egy közös “udvarba” néznek (nem tudom mi a pontos neve, talán világítóudvar) és ők nyitott ablak mellett teli torokból üvöltöznek ukránul. Mintha egy kocsmában laknánk. 80 nm a lakásunk, de nincs egy olyan pontja, ami ne zengene ezektől a b*unkóktól. Ha lesétálsz a negyedikre még ott is hallani, amikor csapkodják az ajtót vagy amikor épp a liftre várva a lépcsőházban ordibálva kommunikálnak. Többször ki akartam már menni szólni, de nem tudnak magyarul. Én meg nem tudok ukránul. Viszont múlt hét hétvégén nagyon betelt a pohár az aznapi harmincadik ajtó becsapástól és kimentem, hogy nem is tudom, rájuk üvöltsek, de addigra már a közvetlen mellettük lakó fickó kint állt, illetve egy nő is lejött a nyolcadikról és veszekedtek velük, hogy ez egy lakóközösség, tanuljanak már meg viselkedni, ne csapkodják az ajtót stb. Nyilván semmit nem értettek, de volt ott egy viszonylag kulturáltabb srác, aki legalább tudott angolul, úgyhogy vele beszéltünk, hogy mi a probléma. Ő mondta, hogy tudja, igazunk van, többször szólt már ő is nekik, de semmi haszna. Mondtam, hogy próbáljon már meg hatni rájuk, mert felháborító, amit művelnek. Fordított nekik, azok meg ott álltak ártatlan fejjel, mint akiknek sejtelmük sincs mi lehet a problémánk. Aztán mondta a srác, hogy a tulaj egyébként mindjárt jön hozzájuk és szól neki, hogy beszéljen velük. Eltelt kb 20 perc és becsengetett, hogy elvileg a tulaj beszélt velük és nem lesz probléma, megértették. Na hát a nagy fenéket. Már másnap azt hallgattuk, ahogy csapkodják a bejárati ajtót meg a szemétledobó ajtaját. Egyszerűen már idegileg kivagyunk. Nem értem mi a francért nem mennek munkásszállóba, mert ezek nem valók normális emberek közé. Nem tudunk velük kommunikálni sem sehogy, mivel nem beszélik a nyelvet. Szóltunk már a közös képviselőnek, de ő gyakorlatilag burkoltan közölte, hogy nem tud mit csinálni.


Kérdem én, normális dolog az, hogy 6-7 suttyó ellehetetleníti a többi 20-30 ember életét??! És nem tehetünk semmit?? Ez tényleg így működik? Nem tudom mit kéne még csinálnunk, hova lehetne fordulni, hogy megoldódjon a probléma. Valakinek valami tipp? Sorozatosan zavarják más nyugalmát, korán reggel, késő este is üvöltöznek, mint valami állatkert.



#munkás #ordibálás #ajtó csapkodás
2021. aug. 15. 19:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
91%
A ház,lakóközösség összefogása kell. Szólni házmesternek csendháborításért,ha tényleg minden kötél szakad a rendőröket is ki lehetne vezényelni,hogy értsék már meg. Vagy ki kell őket paterolni onnan vagy megértetni velük egyszer s mindenkorra hogy ez így nem mehet.
2021. aug. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, mi is azon gondolkodunk párommal, hogy valahogy el kell őket innen paterolni, na de hogyan..? Valóban többen össze kéne fogunk, a baj csak az, hogy kétlem, hogy sok embert össze tudnánk gyűjteni, mivel nyilván minket idegesít a legjobban itt a hetediken, de itt több idős ember is lakik, akik már nagyothallanak és ők ebből kb semmit nem érzékelnek. Talán még 1-2 lakó a nyolcadikról. Sokan eleve nem akarnak konfrontálódni. Egyedül meg kevesek leszünk ide.
2021. aug. 15. 19:30
 3/11 anonim válasza:
70%
Körbe kell kérdezni a házba,de gondolom pár idős ember is észrevette hogy valami nem stimmel,és tapasztalatom alapján őket szokta ez zavarni
2021. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Tulaj es hivjatok ki a rendorseget. De amugy mobilra telepits egy fordito programot ami hang alapjan is fordit aztan oszd ki hogy megertse.
2021. aug. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Amikor megy az ordibalas, rajuk kell hivni a rendoroket. Akar minden masnap, ha arrol van szo.
2021. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De a rendőr ezzel tud valamit csinálni? Főleg, hogy gondolom ők sem fognak tudni ukránul. Meg napközben is ki lehet őket hívni, hogy ordibál a szomszéd? Azt tudom, hogy már régóta nincs az este 10 óra után van csak csendháborítás szabály, de nem fognak hülyének nézni? Van, amikor ordibálnak 20 percig, aztán abbahagyják és fél óra múlva megint kezdik. Mi van, ha pont akkor jönnek ki, amikor csend van? Ezt amúgy is leginkább amúgy a lakásban lehet hallani.

De akkor lehet az lesz, hogy kihívjuk őket.

2021. aug. 15. 19:44
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

Na szóval... Leírsz minden rosszat róluk, ami a csövön kifér. Eddig ok. Aztán kapsz tanácsokat, és-"hát nem tudom ezt lehet-e, meg nem biztos hogy mindenki hallja.. Stb...".

A lényeg, ha CSAK téged zavar, akkor is intézkedhetsz! Vagy rendőrség, vagy google fordító, vagy lerajzolod, és kiplakátolod, hogy mi a problémád.

2021. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meglépném azt, hogy amikor csend van náluk, - 95 %-os bizonyossággal alszanak, - akkor bekúrnék egy-egy védőrácsot izomból a folyosón. A többi lakó úgy is rájuk fogja automatikusan, - ők meg nem alszanak. Csodás eredményeket lehet ám elérni egy olyan típusú alvás megvonással, amelyik mindig azzal kezdődik, hogy majd leesel az ágyról ijedtedben!

Nekem VOLT egy bulizós szomszédom, akinél hetente több alkalommal is ment a rancsúr-parti. Diplomatikus, nem ellenségeskedő típusú emberként először felhívtuk arra a figyelmet, hogy mi is szeretnénk pihenni, még pedig úgy, hogy nem előtte nincs igényünk átvágni magunkat a lépcsőházi marihuána felhőn, - a pihenés természetes módjait részesítjük előnyben, amennyiben ez nem problémás nekik!

Fogadalmakon kívül semmi nem történt, így eljutottunk idővel oda, hogy nyíltan megmondtuk, következetesen hívogatni fogjuk a nyakukra a rendőröket, mert a kulturált hangnem nem vezetett sehová! Nem merjük, - gondolhatták, - de mertük és a szomszédaink is merték, - de valahogy még sem volt tartós az elért eredmény.

Ezt követően szóltam még egyszer a fickónak, hogy be kellene már fejezni az éjjel háromig tartó partikat, - motyogott valamit de semmi! Na, az ezt követő buli után kivártam, hogy csend legyen és amikor eléggé tartósnak ítéltem meg a csendet, bekúrtam a folyosói védőrácsot félre nem érthető elánnal. Ezt tettem a következő alkalommal is és az azt követő alkalommal is! Két hónapon belül elköltöztek!

2021. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7 Mivel jót nem lehet róluk írni a viselkedésük alapján, nem tudom mit kéne írnom.. Szerencsére még soha nem volt ilyen jellegű problémám, ezért nem tudom, hogy a rendőr foglakozik-e ezzel, bocsánat hogy megkérdeztem….

Ki fogom hívni őket akkor, csak gondoltam előtte megkérdezem, akinek volt hasonló problémája, mi vezetett megoldáshoz. Mivel sem a szép szó, sem a csúnya nem használt.


#8 Köszi a választ, van amúgy a bejárati ajtajuk előtt kicsivel egy rács, amit sosem zárnak/csuknak, mindig félig nyitva van, gondoltam már arra, hogy azt éjszaka párszor “véletlenül” becsapom. De előtte szólok a szomszédoknak és egyúttal meg is kérdezem, hogy ő nekik nincs-e valami ötletük. Vagy hogy fogjunk össze és mindennap másikunk hívja rájuk a rendőröket, illetve hogy mindennap más csapja be párszor a rács ajtót vagy épp a szemét ledobó ajtaját, ami közvetlen mellettük van..

2021. aug. 15. 20:57
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerezzetek meg a tulajdonos telefonszamat, es hivjatok fel amikor zajonganak a berloi.Ha tobben,tobbszor hivogatjak,hamar tele lesz a hocipoje es talan kirakja a problemas alakokat.
2021. aug. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!