Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek bunkóság lenne...

Szerintetek bunkóság lenne szólni emiatt? Vagy ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés
Kivettem egy lakást, ahová most lakótársat keresek magam mellé. Viszont a szerződés csak szeptember 1-től szól, addig az előző vagyis a jelenlegi bérlő lakja. Én egyetemista vagyok, egyetemista lakótársat keresek és az egyetem pedig csak később kezdődik, tehát ebből a szempontból ezzel nincs is probléma. Ugyanakkor az érdeklődők nyilván kíváncsiak, szeretnék személyesen is megtekinteni a lakást vagy legalábbis minél többet látni belőle. A tulaj távol lakik és ebbe nem is kíván belefolyni, nekem is a bérlő mutatta meg a lakást és vele egyeztettem. Úgy beszéltük meg, hogy készít nekem képeket és egy videót a lakásról (a tulajnak csak régi és nem túl előnyös képei vannak, nem nagyon adják vissza a valóságot), így én ezeket tudom majd továbbítani az érdeklődőknek. Én sem szerettem volna mindenkit a nyakára hordani, sokkal macerásabb is lett volna időpontokat egyeztetni, ő sem ér rá mindig és nyilván ő sem akarta volna minden nap másnak mutogatni stb., így tűnt a legegyszerűbbnek. Viszont még mindig nem küldte őket el, én pedig várom, mert többen is érdeklődtek már. Bunkóság lenne szólni neki, hogy azért picit siethetne, mert én számítok rá? Nyilván nem kötelessége stb., de ebben egyeztünk meg, megbeszéltük, megígérte. Én sem szeretném húzni az időt, nyilván mindenki szeretné minél hamarabb megoldani a lakhatását stb., tehát fontos lenne. Persze, egyszerűbb lenne kivárnom a szeptembert, de nem vagyok benne biztos, hogy akkor még tudnék (pláne normális) lakótársat találni magam mellé, most pedig még azért vannak jelentkezők bőven.
2021. aug. 16. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Szia Géza! Szükségem lenne a megbeszélt képekre. Ha neked most nincs erre időd, felmehetnék max 5 percre amíg készítek róla saját képeket? Köszi.
2021. aug. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

kész! ezt az egyes tökéletesen megválaszolta. Lezárható a téma!:)

nincs mit görcsölnöd.

2021. aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Annyi, hogy én nem mennék el fotókat és videót csinálni, mert nem így beszéltük meg. Én messzebb lakom és már ő sem lakik bent a lakásban (mármint még nem költözött ki, de egyébként már nem ott lakik életvitelszerűen). Ehhez is ugyanúgy oda kellene jönnie, nekem is le kellene utaznom, az csak macerásabb úgy.
2021. aug. 16. 15:10
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Már bocs, de így teljesen érthető, hogy nem csinálja meg, vadidegen kedvéért én se ugrálnék.

Akkor azt kérdezd meg tőle, hogy mikor megy legközelebb a lakásba.

Azt pedig ne felejtsd el, hogy ez neked fontos nem neki, bármit is beszéltetek meg. Manapság nem sokat ér egy szóbeli ígéret ismeretlenek között.

2021. aug. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem ezzel még nem ugráltatom, direkt azért beszéltük meg így, hogy ne kelljen ugráltatnom és minél kevesebb kellemetlenséggel járjon számára is. A tulaj úgy gondolta, hogy majd én szólok neki mikor menne valaki megnézni, ő szól a bérlőnek és akkor majd a bérlő csapot papot otthagyva odafut és körbevezeti stb. az érdeklődőt. Szerintem ez lett volna az ugráltatás, én is így tudtam megnézni a lakást és mondtam, hogy ezt nem szeretném a továbbiakban. Így közösen abban egyeztünk meg, hogy a bérlő készít és küld nekem fotókat, videót. Egy utcára lakik a lakástól, tehát nem nagy távolság csak alapból ő már nem megy oda semmiért, nem jár fel stb., a barátja lakásában lakik és a lakásban csak tárolja a cuccait. Szóval ezt sem úgy kértem tőle, hogy azonnal, rögtön csinálja meg és küldje el, de azért belátható időn belül gondoltam, amikor ő is ráér. Ő ebbe beleegyezett, csak már egy hét is eltelt, azóta csak ígérgette.
2021. aug. 16. 15:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!