Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen az élet Szegeden?

Milyen az élet Szegeden?

Figyelt kérdés
Aki ismeri a várost, milyen ott az élet? Milyen a közeg, milyen lehetőségek vannak? Mik a pozitív és negatív dolgok a várossal kapcsolatban?

2021. aug. 24. 07:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szuper egyetemi város, fiatalos, élő, de a vonat Budapestről képtelen késés nélkül megérkezni.
2021. aug. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szerettem ott lakni az egyetem alatt. Tetszett, hogy vannak programok/fesztiválok és a viszonylag nyüzsgő belváros ellenére nincsenek sz@rásig tömve a kocsmák, valahol mindig tudtunk szabad helyet találni. A tömegközlekedés többnyire megbízható és a legtöbb helyre el tudsz jutni busszal/trolival/villamossal, viszont olyan este fél 12 és hajnal 4-5 között semmi nem jár, így buliból gyalog kell hazamenni vagy taxival. A város tele van ültetve fákkal, úgyhogy az ember nem érzi magát beton dzsungelben, az egyetem miatt pedig az utcán zömmel fiatalokkal lehet találkozni. Szegeden is van szemét és hajléktalanság, de Pesthez képest gyakorlatilag észrevehetetlen mértékben.

Én a legnagyobb negatívumnak azt tartom, hogy nagyon kevés munkalehetőség van. Diákként elmehetsz a Telekomhoz ügyfélszolgálatozni vagy a Sole-Mizoba tejet meg sajtot pakolni és kb. ennyi. A diploma megszerzése után meg szinte lehetetlen melót találni, én picit több, mint egy évig próbáltam bejutni bármilyen irodai munkára, de sajnos 150 kiküldött önéletrajz után sem sikerült, emiatt költöztem el onnan.

2021. aug. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem ez melyik évben volt? Mert azóta lehet javult a munkaerőpiac. Kis gyerekekkel is élhető város, vannak lehetőségek?

Most melyik városban laktok?

2021. aug. 25. 06:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
(2es vagyok) Én 2019 októberében kezdtem a munka keresést és az idei év elején költöztem Budapestre, mert innen kaptam egy korrekt állásajánlatot, amit el is fogadtam. Nincs se kisgyerekem, se nagy, de szerintem úgy is élhető a város. Nem tudom milyen lehetőségekre gondolsz, de a közbiztonság jó, a paneles/lakótelepi környékeken szokott lenni játszótér és vannak családbarát szegedi programok is, nem mindig az egyetemisták vannak előtérbe helyezve. Az óvodákról és iskolákról nem igazán tudok nyilatkozni, de eddig még nem hallottam róluk semmi megbotránkoztatót.
2021. aug. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szegediként mondom, nagyon élhető város. Rengeteg zöldterület van, közbiztonsága mint egy átlagos nagyobb vidéki városé, bár én még soha nem tapasztaltam semmi negatívat.

A belváros relatív kicsi, de nyáron sok szórakozási lehetőség van.

Télen viszont nagy a csend.

Aki nem a pesti nyüzsgő életre vágyik, annak szerintem tökéletes gyerekekkel is.

Habár az én gyermekeim már felnőttek, így ez a tapasztalatom kicsit már megkopott :)

2021. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Waff ***** válasza:
100%

Az előttem szólók nagyjából mindent leírtak, a város szép, és barátságos a légkör, remek fesztiválok....stb.

Az országban viszont itt a legdrágább a tömegközlekedés és a parkolási díj (igen, még Budapesttől is drágább).

Munkalehetőség a szó legszorosabb értelmében nincs. Ha valami csoda révén találsz is valami noname pozíciót (pl árumozgató, csomgaoló, ügyfélszolgálat, vagy fűtő az egyetemen vagy klinikán) akkor szigorúan minimálbérért. Sajna Szegednek nincs semmi ipara, talán a Pick Szeged ami van, de a város méretéhez képest az se nagyon nyom szinte semmit a latba. A maradék néhány kis mikrocéget meg kár megemlíteni.

2021. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
55%

Írták előttem, hogy alig van munka, de én ezt egyáltalán nem így láttam/látom, ‘18-ban és ‘19-ben is találtam magamnak (kedvemre való) irodai munkát, műszaki adminsztrátor, illetve másik munkahelyen pénzügyi asszisztensként tudtam elhelyezkedni (azóta is ugyanitt dolgozom), szuper fizetésért. Erre még nem is hallottam panaszt senkitől Szeged tekintetében (nem mondom, biztosan van kivétel ahogy a fenti példa is mutatja), de az én ismerősi körömben a szegedi elhelyezkedés nem okozott gondot se az okj-s, se a diplomás végzettségűeknek. Értsd: autószerelő, jogász és optometrista ismerősöm is gond nélkül, 1-2 alatt talált magának munkát, a saját szakmájában, es nem valami kényszermegoldással kellett beérniük.


Ilyen szempontból, ha kisebb városból vagy faluról jönnél a városba, szívből ajánlom, szerintem nem lesz gond az elhelyezkedéssel.


Ami a várost illeti:

A kertvárosi részei nagyon kellemes, nyugodt miliőt sugároznak.

Vannak szép és kevésbé szép városrészek, de úgy gondolom a közbiztonság általánosságban véve rendben van, nem félek pl. hazasétálni egymagam este sem.

Ami negatívum, hogy egyre több a hajléktalan illetve a munkanélküli, céltalan lézengő, akik mellett rossz elmenni, egy részük koldulásból próbál megélni, ez inkább zavaró tényező, mint ijesztő jelenlét.

Magán és állami bölcsődékből és óvodákból is van választék, illetve az általános és középiskolák is széles skálán mozognak, rengeteg féle igényt és kompetenciát képesek kezelni, kielégíteni. Az egyetemekről gondolom nem szükséges külön említést tennem… :)

Sok étterem és kávézó található a városban, 1-2 helyet leszámítva nem elrugaszkodott árakkal. Szórakozási lehetőség is van bőven.

Ha nem a budapesti nyüzsgést keresed a városi életben, akkor Szeged tökéletesen kielégítheti minden igényed.

Remélem tudtam segíteni.


26/N

2021. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es neked nagy szerencséd volt vagy jó az ismeretségi köröd, mert itt tényleg lehetetlen elhelyezkedni, ha valaki irodai munkát szeretne és nincs ismerőse. Voltam pár interjún, a fizetés egyik helyen se igen haladta meg a minimálbért és ezek különféle irodai munkák lettek volna, a fene bánta volna már, de mindig másra esett a választás.

Maga a városban katasztrofális a közlekedés, több helyen feltúrva, dugók mindenfele, a tömegközlekedés ritka és nem összehangolt, elég élhetetlen mostanában a város.

2021. szept. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Waff ***** válasza:
66%

Utolsó@: Szerintem aki kicsit is ismeri Szeged viszonyait az ezzel teljesen tisztában van..

" , se a diplomás végzettségűeknek. Értsd: autószerelő, jogász és optometrista ismerősöm is gond nélkül, 1-2 alatt talált magának munkát, a saját szakmájában, es nem valami kényszermegoldással kellett beérniük" ilyenkor felmerül bennem a kérdés azért...hogy egy városról beszelünk? :)

2021. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!